Pokaż wyniki od 1 do 15 z 50

Wątek: Audi TT Bam 225KM Quattro by eslaw79

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    O widze Kolega SBE bywasz w okolicy bielska białej ?
    Rejestracje z Będzina niestety nie wpadam w tamte okolice no chyba ze śniegu napada i zrobię sobie wypad na deskę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Znam te autko moze nie bardzo dobrze ale juz calkiem niezle ... Jest fajne bardzo i wiem ze bedzie co raz ciekawsze i mocniejsze (planow nie zdradzam bo to nie moj temat) autko bardzo ladnie sie prezentuje i wewnatrz i zewnatrz, trzeba poprawic wydech zeby byl rowno ale to tylko detale...no i na wiosne Eslaw zostaniesz bez auta bo korekta Cie czeka ... W Twoich rekach to bedzie baaaaardzo zadbane autko najwazniejsze ze sam wiekszosc rzeczy przy aucie robisz sam szacun i to wielki (kosmetyke zostaw mi chetnie pomoge)... Bedzie Ci sluzyc przez kuuuuupe lat

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
    Cieszy mnie to że podchodzisz do mojego auta tak jak do swojego. We dwójkę ogarniemy tematy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No więc wkoncu naszedła nowa przesylka z nowiutkim silikonowym tipem. Ostatnia droga do doprowadzenia 100% szczelności w dolocie( mam nadzieję). Zebrałem silły żeby też głębiej się przyjrzeć dźwięku tyrkotania dobiegającego spod maski bo zaczęło mnie to już irytowac. Przy okazji założenia były takie żeby również doprowadzić DP do stanu zadowalającego bo nowy DP po zamontowaniu siedział 3 cm niżej od oryginalnego.
    Zacząłem rozbiórkę od dolotu tak żeby od góry dostać się do DP. Oczywiście auto dźwigniete również na kobyłkach żeby było dojście od spodu. I zaczęła się walka bo standardowe klucze nie podeszły więc trzeba było uciąć szlifierką na wymiar klucz do dwóch śrub natomiast do trzeciej poskładana przedłużka z dwóch zestawów kluczy i dostęp tylko od strony nadkola. Czas mnie nie gonił więc robiłem to starannie i bez nerwów . Wkoncu udało się wyjąć DP i to bez opuszczania sanek sukcessss( poprzedni mechanik który montował twierdził że bez opuszczania nie da rady).
    Znalazłem gościa u siebie w miejscowości gdzie spawa metodą tig i tam właśnie się udałem- założenie było zmiana kąta tak żeby DP weszło wyżej w tunel. Kolejny sukces bo po zamontowaniu DP( po zmianie kąta niestety musiałem opuścić sanki bo za cholere nie chciały wejść) z nową uszczelką siedzi pięknie w tunelu a kąt który uzyskaliśmy tak właśnie powinien wyglądać oryginalnie. Przy montażu DP zauważyłem że kolektor wydechowy jest spocony . Rozmowa z AccidTT i były dwie opcje albo fuka między kolektor a turbo albo turbo DP. Nie zastanawiając się pojechałem do Aso i kupiłem nową uszczelkę pod turbine i do tego 3 śruby na zew torxa. Kolektor starannie odtłuściłem i zacząłem odkręcać turbinę i okazało się że jedna śruba była luźna czyli po regeneracji turbiny mimo że wspominałem o tym mechanikowi żeby wsadził nowe śruby tego nie zrobil( rzenada). Wymieniłem uszczelkę przykreciłem nowe śruby i przeszedłem do kolejnego etapu. Pomyślałem sobie że jak mam już wszsytko rozebrane to przeczyszcze n75 . Po rozebraniu nie był tragiczny , został wyczyszony wd40 , przedmuchany i sklejony ponownie. Wartości jakie pokazuje to 29 ohm czyli nie ma tragedii. Kolej na DV czy trzyma ciśnienie i po próbie opisanej na forum jest wszystko ok. Przyszła kolej na montaż tipa staranne docinanie i przypasowanie tak żeby pięknie dolegał do turbiny oraz żeby miał odpowiednią odległość od przewodów hamulcowych. Po kilku próbach tip siedzi na swoim miejscu więc zacząłem składanie przewodów i całego osprzętu. Kolejny krok próba szczelności. Zaczęło się dmuchanie w nowego tipa i w tym momencie po przejściu tyłu prób uzyskałem zadowalający mnie efekt 100%szczelnosci
    Przy okazji przedmuchany filtr powietrza i montaż na auto. Po założeniu przewodów poskładaniu dolotu natchnęło mnie jeszcze coś żeby przeczyścić przepustnice. I tak właśnie się stało jest to banalnie proste. U mnie nie było tragedii lekki nalot i tyle. Przeczyszczona została zamontowana i zaadaptowana vagiem. Auto przeskanowanie beldow brak więc jazda próbna. I tu się pojawił mega banan na twarzy jak zacząłem gwałtownie ruszać 1,2,3,4,5 i brak tyrkotania auto zbiera się tak jak przystało na te kuce więc 2 dni pracy nad tt naprawdę się opłaciły a nie było łatwo bo czasami brakowalo rąk ale sobie poradziłem. Dzięki AcidTT za poswiecony czas na tel. Twoje wskazówki bardzo mi pomogły.
    Trochę czasu poświęconego tt i cele osiągnięte jestem mega zadowolony . Z racji tego że mam problem z wrzuceniem fotek jak tylko będę mógł zrobię to.
    Ostatnio edytowane przez eslaw79 ; 19-12-2017 o 21:51

Podobne wątki

  1. Audi TT 1.8T 225KM QUATTRO
    Przez rachomir w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-08-2016, 09:13
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •