Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 50

Wątek: Audi TT Bam 225KM Quattro by eslaw79

  1. #1
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535

    Audi TT Bam 225KM Quattro by eslaw79

    Witam wszystkich forumowiczow.
    Zbierałem się już kilka razy żeby opisać swoje auto ale zawsze brakowało czasu no ale w końcu się udało. Opisuje Audi TT 2002r silnik Bam 1.8t 225km w Quattro kolor LZ5J.
    Za małolata to było moje marzenie mieć takie tt i to w Quattro no ale cena zabijała i można było sobie tylko pomarzyc. TT szukałem dosyć długo a między czasie miałem Saaba 900, Saaba 9-3 cabrio, Saaba 9-5 aero nie wspominając już o kilku wcześniej. No nie ważne skupmy sie na TT. Po długim wyczekiwaniu wpadło ogłoszenie prywatne w Niemczech, szybka decyzja i jazda w wekeend po auto. Z racji tego że auto było po stłuczce parkingowej ( klient wjechał w tyłek)auto wylądowało od razu w warsztacie tak żeby doprowadzić ją do oryginalnego stanu. W końcu auto wróciło do mnie i zaczęła się jazda. Muszę być tutaj szczery bo nie przypominam sobie żeby jakim kolwiek autem tak wyśmienicie mi się jezdzilo jak TT. Prowadzenie, przyspieszenie, hamowanie itd marzenie wkoncu spełnione -bajka.
    Na start wymienione zostało:
    - kompletny rozrząd z pompą wody
    - olej Motul 5w40+ filltr
    - nowy glikol
    - nowy fis z racji braku pixeli
    - nowe swiece pfr6q
    - wszystkie filtry
    - olej z filtrem w haldexie
    - nowa sonda lambda oryginalna bosh
    - czujnik temperatury wody
    - DP 3'
    Niestety po wymianie oleju auto zaczęło przy odpalaniu puszczać dymek, potem był spokój. Trochę mnie to zaniepokoiło i udałem się na warsztat skonsultować to z mechanikiem. Diagnoza -prawdopodobnie był dolany motodoktor i po zmianie oleju auto zaczęło dymić przy odpalaniu( może uszczelniacze, pierścienie wszystko było możliwe). Z racji tego, że jestem zajarany tym autem podjąłem decyzję remontu silnika. Rozstalem się z TT i po niedługim czasie wróciło z nowym sercem. Wymieniłem wszystko co możliwe żeby nie wracać do tematu i przy okazji zregenerowano turbinę.
    Autko już nie dymi i właśnie zostało dotarte. Przejechane jest 1000km do max 3000obr, zmiana oleju i kolejne 2000km do max 4000obr tak na wszelki wypadek. Niestety za późno się dowiedziałem o dotarciu dynamicznym dlatego kontynuowałem docieranie w ten sposób .
    W warsztacie wymienione zostało jeszcze :
    - sprzęgiełko alternatora
    - rolka napinacza paska micro-v
    - linka hamulca ręcznego 2szt
    - łożysko alternatora
    - łożysko piasty 2szt
    Staram się robić wszystko na czas i chciałbym ją zrobić na tip top tak żeby się prezentowała jak najlepiej ale na wszystko potrzeba czasu no i pieniędzy.
    Zapomniałem dodać , że w TT siedzi nowy zawias ze stajni Bilstein B8-sprint oraz z tyłu Kayaby gazowo-olejowe i całość osadzona na sprężynach H&R 35 mm.
    Dodatkowo felgi aluminiowe S line 18' z nowymi oponami.
    Może tak na koniec kilka fotek tego dyliżansu
    Załącznik 13287
    Załącznik 13288
    Załącznik 13289
    Załącznik 13290

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Od niedawna wyskakiwał mi nagminnie błąd dotyczący ubogiej mieszanki co wiąże się z nieszczelnością w dolocie. Skompletowałem graty i postanowiłem przeprowadzić ta próbę.
    Podczas testu dziura na mały palec w wężyku katowym. Cześć zamówiona u Michala26 dotarła w tym tygodniu. Szybka wymiana i dzisiaj kolejna próba i kolejny wężyk kątowy z dwóch stron znajdujący się pod kolektorem. Cześć zamówiona i w kolejny wekeend następna próba aż do wyeliminowania jakich kolwiek nieszczelności.

    Załącznik 13291
    Załącznik 13292
    Załącznik 13293
    Został też wymieniony trójnik odmy bo w dotyku był jak flak a w środku pełno osadu.
    Załącznik 13294
    Ostatnio edytowane przez eslaw79 ; 21-10-2017 o 18:34

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Fajnie, oby tak dalej a cel zostanie osiagniety. Tylko jaki to cel?? Z tt jest tak, ze z grzebaniem i modami nie ma konca, co akurat mnie - cieszy powodzenia z dylizansem!

  3. #3
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cel jest zacny zacząłem od DP potem reszta sama poleci. Cierpliwość cierpliwość....

  4. #4
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Znam te autko moze nie bardzo dobrze ale juz calkiem niezle ... Jest fajne bardzo i wiem ze bedzie co raz ciekawsze i mocniejsze (planow nie zdradzam bo to nie moj temat) autko bardzo ladnie sie prezentuje i wewnatrz i zewnatrz, trzeba poprawic wydech zeby byl rowno ale to tylko detale...no i na wiosne Eslaw zostaniesz bez auta bo korekta Cie czeka ... W Twoich rekach to bedzie baaaaardzo zadbane autko najwazniejsze ze sam wiekszosc rzeczy przy aucie robisz sam szacun i to wielki (kosmetyke zostaw mi chetnie pomoge)... Bedzie Ci sluzyc przez kuuuuupe lat

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    O widze Kolega SBE bywasz w okolicy bielska białej ?

  6. #6
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez oOkillerjezOo Zobacz posta
    O widze Kolega SBE bywasz w okolicy bielska białej ?
    Rejestracje z Będzina niestety nie wpadam w tamte okolice no chyba ze śniegu napada i zrobię sobie wypad na deskę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Znam te autko moze nie bardzo dobrze ale juz calkiem niezle ... Jest fajne bardzo i wiem ze bedzie co raz ciekawsze i mocniejsze (planow nie zdradzam bo to nie moj temat) autko bardzo ladnie sie prezentuje i wewnatrz i zewnatrz, trzeba poprawic wydech zeby byl rowno ale to tylko detale...no i na wiosne Eslaw zostaniesz bez auta bo korekta Cie czeka ... W Twoich rekach to bedzie baaaaardzo zadbane autko najwazniejsze ze sam wiekszosc rzeczy przy aucie robisz sam szacun i to wielki (kosmetyke zostaw mi chetnie pomoge)... Bedzie Ci sluzyc przez kuuuuupe lat

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
    Cieszy mnie to że podchodzisz do mojego auta tak jak do swojego. We dwójkę ogarniemy tematy

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    No więc wkoncu naszedła nowa przesylka z nowiutkim silikonowym tipem. Ostatnia droga do doprowadzenia 100% szczelności w dolocie( mam nadzieję). Zebrałem silły żeby też głębiej się przyjrzeć dźwięku tyrkotania dobiegającego spod maski bo zaczęło mnie to już irytowac. Przy okazji założenia były takie żeby również doprowadzić DP do stanu zadowalającego bo nowy DP po zamontowaniu siedział 3 cm niżej od oryginalnego.
    Zacząłem rozbiórkę od dolotu tak żeby od góry dostać się do DP. Oczywiście auto dźwigniete również na kobyłkach żeby było dojście od spodu. I zaczęła się walka bo standardowe klucze nie podeszły więc trzeba było uciąć szlifierką na wymiar klucz do dwóch śrub natomiast do trzeciej poskładana przedłużka z dwóch zestawów kluczy i dostęp tylko od strony nadkola. Czas mnie nie gonił więc robiłem to starannie i bez nerwów . Wkoncu udało się wyjąć DP i to bez opuszczania sanek sukcessss( poprzedni mechanik który montował twierdził że bez opuszczania nie da rady).
    Znalazłem gościa u siebie w miejscowości gdzie spawa metodą tig i tam właśnie się udałem- założenie było zmiana kąta tak żeby DP weszło wyżej w tunel. Kolejny sukces bo po zamontowaniu DP( po zmianie kąta niestety musiałem opuścić sanki bo za cholere nie chciały wejść) z nową uszczelką siedzi pięknie w tunelu a kąt który uzyskaliśmy tak właśnie powinien wyglądać oryginalnie. Przy montażu DP zauważyłem że kolektor wydechowy jest spocony . Rozmowa z AccidTT i były dwie opcje albo fuka między kolektor a turbo albo turbo DP. Nie zastanawiając się pojechałem do Aso i kupiłem nową uszczelkę pod turbine i do tego 3 śruby na zew torxa. Kolektor starannie odtłuściłem i zacząłem odkręcać turbinę i okazało się że jedna śruba była luźna czyli po regeneracji turbiny mimo że wspominałem o tym mechanikowi żeby wsadził nowe śruby tego nie zrobil( rzenada). Wymieniłem uszczelkę przykreciłem nowe śruby i przeszedłem do kolejnego etapu. Pomyślałem sobie że jak mam już wszsytko rozebrane to przeczyszcze n75 . Po rozebraniu nie był tragiczny , został wyczyszony wd40 , przedmuchany i sklejony ponownie. Wartości jakie pokazuje to 29 ohm czyli nie ma tragedii. Kolej na DV czy trzyma ciśnienie i po próbie opisanej na forum jest wszystko ok. Przyszła kolej na montaż tipa staranne docinanie i przypasowanie tak żeby pięknie dolegał do turbiny oraz żeby miał odpowiednią odległość od przewodów hamulcowych. Po kilku próbach tip siedzi na swoim miejscu więc zacząłem składanie przewodów i całego osprzętu. Kolejny krok próba szczelności. Zaczęło się dmuchanie w nowego tipa i w tym momencie po przejściu tyłu prób uzyskałem zadowalający mnie efekt 100%szczelnosci
    Przy okazji przedmuchany filtr powietrza i montaż na auto. Po założeniu przewodów poskładaniu dolotu natchnęło mnie jeszcze coś żeby przeczyścić przepustnice. I tak właśnie się stało jest to banalnie proste. U mnie nie było tragedii lekki nalot i tyle. Przeczyszczona została zamontowana i zaadaptowana vagiem. Auto przeskanowanie beldow brak więc jazda próbna. I tu się pojawił mega banan na twarzy jak zacząłem gwałtownie ruszać 1,2,3,4,5 i brak tyrkotania auto zbiera się tak jak przystało na te kuce więc 2 dni pracy nad tt naprawdę się opłaciły a nie było łatwo bo czasami brakowalo rąk ale sobie poradziłem. Dzięki AcidTT za poswiecony czas na tel. Twoje wskazówki bardzo mi pomogły.
    Trochę czasu poświęconego tt i cele osiągnięte jestem mega zadowolony . Z racji tego że mam problem z wrzuceniem fotek jak tylko będę mógł zrobię to.
    Ostatnio edytowane przez eslaw79 ; 19-12-2017 o 21:51

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Super, ze poogarniales sobie wkurzajace tematy no a jak auto zaczelo jechac jak powinno to najlepsza nagroda po ciezkiej pracy

  8. #8
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Teraz miałbym ochotę go shamować i zobaczyć co wykresy pokażą bo jestem bardzo ciekawy. No i przy okazji zrobić logi czy wszystko ok

  9. #9
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Logi zrob w pierwszej kolejnosci, nie ma co jechac jak bedzie cos kulalo.

  10. #10
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    pomogę ci z fotami, prześlij je mi jak coś to ci wrzucę albo do jakiegoś tutka ewentualnie a teraz mój komentarz ...





    I pięknie zaoszczędziłeś właśnie sporo pieniążków !!

    Tera mój

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    dorzucam dla Eslaw-a fotki

    "DP przed demontażem"


    "DP po poprawce"


    "Nowe uszczelki + śruby od turbo/kolektora oraz od DP"



    "Czyszczenie N75"


    "Przycinka nowego TIP-a"



    "Czyszczenie przepustnicy przed..."


    "...i po"



    "troszkę spocony kolektor, prawdopodobnie stąd tyrkotanie się pojawiło ponieważ była jedna śruba luźna"



    "I efekt finalny "




    Ja tylko się powtórzę i napiszę "BRAWO TY!!"

  11. #11
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Dzięki Kanapa za wrzutkę wygląda to o niebo lepiej ze zdjeciami

  12. #12
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Jak patrze na ten kolektor, turbinę, uszczelki to mnie dreszcze przechodzą jak sobie wspomnę swoją robotę Ogarnięcie furki zawsze cieszy ! Na pewno się odwdzięczy pomrukiem tygrysa Szacun za N75 !

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    Wszystko ładnie wygląda każdy element przybliża Cię do wyznaczonego celu.
    Gratuluję.
    Ale ta osłona zbiornika od płynu chłodniczego jest chyba od 180.

  14. #14
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez Glajt Zobacz posta
    Wszystko ładnie wygląda każdy element przybliża Cię do wyznaczonego celu.
    Gratuluję.
    Ale ta osłona zbiornika od płynu chłodniczego jest chyba od 180.
    Tak wiem AcidTT już mnie uświadomił zacznę szukać do 225 a jak będzie czas pokaże

  15. #15
    Awatar LukaLEWY
    Dołączył
    May 2013
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    LZ9V
    Posty
    57
    Super to wygląda, temat mi bliższy bardziej, bo jestem na tym samym etapie. Czyli doprowadzenie swojego auta do jak najdoskonalszego działania a w drugiej kolejności i do wyglądu.
    Dlatego śledzenie tego wątku to też przyjemność.
    Pozdrawiam i życzę dużo wolnego czasu do tego a także pieniędzy bo chęci na pewno nie brakuje!

Podobne wątki

  1. Audi TT 1.8T 225KM QUATTRO
    Przez rachomir w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-08-2016, 09:13
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •