Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 40

Wątek: Gotujący się płyn chłodniczy i załączające ESP

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263

    Gotujący się płyn chłodniczy i załączające ESP

    Problem jest dziwny i bardzo niepokojący. Zaznaczam, że czytałem podobne tematy na forum i generalnie po internecie, ale nic nie pasuje do tego co dzieje się u mnie.

    Wczoraj odebrałem auto od mechanika po wymianie silnika. Wymieniona została także m.in. pompa wody i termostat - to już daje obraz co możemy wykluczyć.

    Po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna się gotować płyn w zbiorniczku wyrównawcznym i jednocześnie załącza się kontrolka trakcji ESP. Jedno z drugim jest ściśle powiązane i dzieje się albo jednocześnie albo jedno zaraz po drugim, tak zaobserwowałem i potwierdziłem te obserwacje kilkukrotnie. Nie wiem co jest tego przyczyną.

    Teraz dodatkowy element komplikujący zagadkę, to fakt, że ten problem miał miejsce także na starym silniku (przed wymianą na nowy) i być może właśnie przez to się zapalił.

    Wiatraki chodzą i włączają się bardzo szybko, wyjąc mocno nawet przy spokojnej jeździe ale tylko gdy mam załączoną klimatyzację (bez włączonej klimatyzacji wiatraki się nie włączają albo włączają gdy już płyn bulgocze tak głośno, że słychać w środku). Gdy depnę mocniej to bulgotanie i załączona lampka ESP gwarantowane.
    Temperatura na desce rozdzielczej oscyluje w przedziale 90-95* i nie idzie wyżej. Dodam, że wskaźniki były już naprawiane i nie przekłamują.

    Byłem z tym u mechanika jeszcze przed wymianą silnika, posprawdzał i wszystko chodziło... gdy auto stało na parkingu. ESP dało się kasować komputerem. Problem wracał od razu po tym gdy zacząłem jeździć.

    Dopiero co wyłożyłem ciężkie pieniądze na nowy silnik i boję się żeby sytuacja się nie powtórzyła. Mechanik, który przekładał silnik ma warsztat 50km ode mnie i jazda taki dystans z gotującym się płynem wcale mi się nie uśmiecha. Przez telefon powiedział, że pewnie uszczelka pod głowicą jest wydmuchana, ale zaznaczam, że ten sam problem miał miejsce także z poprzednim silnikiem więc wątpię aby obydwa miały wydmuchane uszczelki.

    Okiem laika zajrzałem pod maskę i to co mnie zaniepokoiło:
    https://prnt.sc/gzgusi - dwa wężyki nie podłączone do niczego! niestety nie wiem za co odpowiadają, ale obstawiam, że tak nie może być
    https://prnt.sc/gzgvgw - wyczytałem aby sprawdzić przewody od zbiorniczka, ten zaznaczony strzałką jest twardy
    https://prnt.sc/gzgvrz - po ustaniu wrzenia odkręciłem korek i zajrzałem do środka, oleju w płynie nie stwierdziłem, a odkręcanie poszło normalnie bez buchnięcia powietrzem

    Dodam także, że po zmianie silnika filtr stożkowy przy odpuszczaniu gazu zmienił dźwięk z mocnego pojedynczego psssss na kilkukrotne pss-ps-ps-ps jakby nie miał siły. Choć nie wiem czy ma to związek.

    Póki co nie odpalam auta i bardzo liczę na Waszą wiedzę.

    Załamuję ręce. Pomocy
    Ostatnio edytowane przez Nielogiczny ; 19-10-2017 o 19:10

  2. #2
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    Problem jest dziwny i bardzo niepokojący. Zaznaczam, że czytałem podobne tematy na forum i generalnie po internecie, ale nic nie pasuje do tego co dzieje się u mnie.

    Wczoraj odebrałem auto od mechanika po wymianie silnika. Wymieniona została także m.in. pompa wody i termostat - to już daje obraz co możemy wykluczyć.

    Po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna się gotować płyn w zbiorniczku wyrównawcznym i jednocześnie załącza się kontrolka trakcji ESP. Jedno z drugim jest ściśle powiązane i dzieje się albo jednocześnie albo jedno zaraz po drugim, tak zaobserwowałem i potwierdziłem te obserwacje kilkukrotnie. Nie wiem co jest tego przyczyną.

    Teraz dodatkowy element komplikujący zagadkę, to fakt, że ten problem miał miejsce także na starym silniku (przed wymianą na nowy) i być może właśnie przez to się zapalił.

    Wiatraki chodzą i włączają się bardzo szybko, wyjąc mocno nawet przy spokojnej jeździe ale tylko gdy mam załączoną klimatyzację (bez włączonej klimatyzacji wiatraki się nie włączają albo włączają gdy już płyn bulgocze tak głośno, że słychać w środku). Gdy depnę mocniej to bulgotanie i załączona lampka ESP gwarantowane.
    Temperatura na desce rozdzielczej oscyluje w przedziale 90-95* i nie idzie wyżej. Dodam, że wskaźniki były już naprawiane i nie przekłamują.

    Byłem z tym u mechanika jeszcze przed wymianą silnika, posprawdzał i wszystko chodziło... gdy auto stało na parkingu. ESP dało się kasować komputerem. Problem wracał od razu po tym gdy zacząłem jeździć.

    Dopiero co wyłożyłem ciężkie pieniądze na nowy silnik i boję się żeby sytuacja się nie powtórzyła. Mechanik, który przekładał silnik ma warsztat 50km ode mnie i jazda taki dystans z gotującym się płynem wcale mi się nie uśmiecha. Przez telefon powiedział, że pewnie uszczelka pod głowicą jest wydmuchana, ale zaznaczam, że ten sam problem miał miejsce także z poprzednim silnikiem więc wątpię aby obydwa miały wydmuchane uszczelki.

    Okiem laika zajrzałem pod maskę i to co mnie zaniepokoiło:
    https://prnt.sc/gzgusi - dwa wężyki nie podłączone do niczego! niestety nie wiem za co odpowiadają, ale obstawiam, że tak nie może być
    https://prnt.sc/gzgvgw - wyczytałem aby sprawdzić przewody od zbiorniczka, ten zaznaczony strzałką jest twardy
    https://prnt.sc/gzgvrz - po ustaniu wrzenia odkręciłem korek i zajrzałem do środka, oleju w płynie nie stwierdziłem, a odkręcanie poszło normalnie bez buchnięcia powietrzem

    Dodam także, że po zmianie silnika filtr stożkowy przy odpuszczaniu gazu zmienił dźwięk z mocnego pojedynczego psssss na kilkukrotne pss-ps-ps-ps jakby nie miał siły. Choć nie wiem czy ma to związek.

    Póki co nie odpalam auta i bardzo liczę na Waszą wiedzę.

    Załamuję ręce. Pomocy
    ([/QUOTE] Po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna się gotować płyn w zbiorniczku wyrównawcznym i jednocześnie załącza się kontrolka trakcji ESP. Jedno z drugim jest ściśle powiązane i dzieje się albo jednocześnie albo jedno zaraz po drugim, tak zaobserwowałem i potwierdziłem te obserwacje kilkukrotnie. Nie wiem co jest tego przyczyną.([/QUOTE]

    Obstawialbym źle odpowietrzony silnik bądź jakiejś niskiej jakość termostat. ESP raczej nic nie ma do przegrzewania silnika tutaj problem może być jakiegoś czujnika przyspieszenia, gazu, ew czujnika stopu nie pamiętam - może jakiejś kostki nie wpiął mechanior !?


    ([/QUOTE] Wiatraki chodzą i włączają się bardzo szybko, wyjąc mocno nawet przy spokojnej jeździe ale tylko gdy mam załączoną klimatyzację (bez włączonej klimatyzacji wiatraki się nie włączają albo włączają gdy już płyn bulgocze tak głośno, że słychać w środku). Gdy depnę mocniej to bulgotanie i załączona lampka ESP gwarantowane.
    Temperatura na desce rozdzielczej oscyluje w przedziale 90-95* i nie idzie wyżej. Dodam, że wskaźniki były już naprawiane i nie przekłamują.([/QUOTE]

    Tutaj problem może być przy module wiatraków, znajduje się przy lewej podłuznicy pod osłoną filtra powietrza lub czujniki temp.cieczy w chłodnicy lub czujniki bimetalowym który jest niżej też przy chłodnicy. Mi też nie działały wiatraki dopiero gdy wymieniłem sobie ten czujnik przy chłodnicy to ruszyły. Dodatkowo miałem jeszcze problem przy kostkach na samym dole chłodnicy które włączają wiatraki z czujnikami bimetalowymi. Wszystko po lewej stronie chłodnicy.

    Odpowietrzenie. Nalej/dolej płynu na maksa, może być nawet ciut więcej. Odpadl auto na luzie, na wolnych obrotach, niech chodzi na wolnych obrotach aż z nawiewu wewnątrz auta pójdzie cieplo. Możesz odkręcić zbiornik wyrównawczy i obserwowac co się dzieje. Ew. Dolać płynu tylko na zimnym silniku na maksa żebyś nie dolewal na rozgrzanym silniku zimnego płynu. W sumie pierwsza i najważniejszą sprawa oczywiście te przewody podłączyć do kompletu Ale nie mam akurat swojej żeby zerknąć gdzie to podłączyć. Później weryfikacja vag czujnika ESP może światła stopu z tym dokładnie nie pamiętam. No miałeś tyle przygód z tą swoją TT ze aż nie chce się wierzyć - lub/i Masz zajebistego pecha co do mechaników.

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Czyli dobrze czułem, że te przewody nie mogą sobie tak po prostu być do niczego nie podpięte. Gdybyś za dnia deletto zaglądnął czego tam brakuje i mi napisał najlepiej robiąc także fotę, to byłbym wdzięczny bo będę wiedział co kupić i zamontować. Popatrzyłem na filmikach i poczytałem jak zrobić odpowietrzenie układu chłodzenia, zrobię. Dla spokoju nabędę też tester co2 i wcisnę w zbiorniczek wyrównawczy by mieć pewność, że głowica jest okay. Na początek spróbuję bez mechaników.

  4. #4
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Polecam Tobie także najprostszy skaner do grupy vag np. http://allegro.pl/skaner-tester-diag...814003288.html . Ja mam takie cos i wystarczy do podstawowych czynności a jak rozkminisz jeszcze logi, kompa z programem vcds to cała rodzina będzie wpadać do ciebie zamiast do mechaników. Ogarniaj swoje autko sam w miarę możliwości bo to daje satysfakcję a po drugie jak słuchasz mechanika, który mówi coś dziwnego o czym Ty masz pojęcie to wiadomo że pierdol...i jak w tv w "Usterce". Jutro cykne jakieś foty gdzie ew Masz szukać.

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Sprawdz czy dolny przewod ktory idzie do chlodnicy jest goracy. Mozliwe tez ze trafil Ci sie zj...ny termostat. Mialem.tak doslownie z miesiac temu. Poszedl nowy a okazalo sie ze nie puszczal plynu, woec czujnik w chlodnicy nie wylapywal temp i nie wlaczal wiatrakow. Przewody musza byc JEDNAKOWO gorace na gorze i na dole chlodnicy. Wymienilem termostat i reka odjal. Wszystko wrocilo do normy. Sprawdz to o czym mowie, zajmie doslownie chwile.

    Ps. Tez sprawdzalem wiatraki itd naczytalem sie, nasprawdzalem... bo ostatnia rzecz ktora podejrzewalem to nowy termostat.... a jednak.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Aha, te silniki sie same odpowietrzaja.

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    AcidTT sięgnę tego przewodu od góry? Podpowiedz też, po której stronie go szukać lub jeśli możesz mi zaznaczyć na zdjęciu gdzie on się znajduje.

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Nielogiczny Zobacz posta
    AcidTT sięgnę tego przewodu od góry? Podpowiedz też, po której stronie go szukać lub jeśli możesz mi zaznaczyć na zdjęciu gdzie on się znajduje.
    Siegniesz bez problemu. Zerknij z gory miedzy oslona kolo bagnetu, a pasem przednim. Miedzy wiatrakami a blokiem masz gruby gumowy przewod ktory idzie od termostatu (za alternatorem) na prawa strone az do chlodnicy. jest tam malo miejsca ale siegniesz. Uwazaj zebys nie dotykal wiatrakow reka/rekawem/krawatem/szalikiem itp bo jak sie zalacza moga Ci zrobic kuku. Chwyc go reka na rozgrzanym silniku ma byc goracy na tyle zebys dluzej niz 2-3 sekundy nie mogl utrzymac go w reku, ma byc DOKLADANIE tak goracy jak gorny waz chlodnicy ktory idzie z prawej strony chlodnicy w kierunku silnika. Za silnikiem, dokladnie za n75 masz dwa przewody ktore ida do sciany grodziowej. Jest to zasilanie i powrot nagrzewnicy, grubosci powiedzmy kciuka, one tez maja byc JEDNAKOWO bardzo gorace. Jezeli sie okaze ze ten waz od termostatu bedzie chlodniejszy to znaczy ze termostat sie nie otwiera.


    Ps. Z miesiac temu tez wymienialem silnik u siebie, zalozylem nowy termostat Gatesa i mialem podobna historie chociaz ani razu nie zagotowalem plynu bo reagowalem odpowiednio wczesniej sprawdzajac temp na climatroniku i vagu podczas jazdy.. akurat u mnie dochodzila max do 108*C.. tez nie wlaczaly mi sie wiatraki, dopiero przy 106*C sie zalaczal IIbieg i tylko IIbieg.. sprawdzalem wiatraki, masy, modul, czujnik temp i w koncu domacalem sie ze przewod od termostatu jest dosyc goracy ale nie tak jak gorny. Kupilem termostat w ASO i wszystko wrocilo do normy.. Gates (mimo ze to bardzo dobra firma) poprostu trafil sie uszkodzony i nie otwieral sie w pelni, stad chlodnica byla zimna i czujnik w chlodnicy nie zalaczal Ibiegu w okolicach 96*C..

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    wlasnie przejzalem fotki.. masz nie podlaczony evap - ma byc podlaczony. I masz nie podpieta Dv-ke.. masakra! ona musi byc podpieta bo rozwalisz turbo. jak mechanik Cie tak wypuscil z warsztatu to powodzenia!!

  8. #8

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Jest awantura z mechanikiem. Wysłałem mu zdjęcie i zadzwoniłem z zapytaniem dlaczego zawory nie są podpięte, a ten do mnie że ten silnik to trochę inny od poprzedniego i tak ma być. Potem gadka, że to robił jakiś typ, którego nie ma dzisiaj w pracy i jutro mi oddzwoni jak sobie powyjaśniają między sobą. Widać, że nie znają się na robocie bo najpierw nie potrafili podłączyć silnika AUQ w miejsce AJQ, a jak później już załatwiłem AJQ na wymianę to teraz pieprzą, że to inny silnik inaczej podłączany. I teraz mi mówi, że oni żadnych poprawek nie będą robić i nie chcą auta już widzieć. Takiego numeru nie odpuszczę. Sprawdziłem za co odpowiada DV i EVAP - ciekawe jak turbina po przejechaniu prawie 100km bez odpowietrzania.

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    Wężyk z pierwszego zdjęcia-prawy(dv ta mała gruszka) , podłącz do kolektora między przepustnice a silnik. Od spodu kolektora jest kruciec. Lewy wężyk powinien być podłączony do przepustnicy od góry też powinien być króciec. Poczytaj sobie temat o usuwaniu n249, evap to zobaczysz co masz zrobione w aucie.
    Jaki błąd się się pojawia ESP czy EPC.
    Czy temperatura spada jeśli się włączają wentylatory na postoju?
    Może być wadliwy termostat lub przypchana chłodnica.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wężyk z pierwszego zdjęcia-prawy(dv ta mała gruszka) , podłącz do kolektora między przepustnice a silnik. Od spodu kolektora jest kruciec. Lewy wężyk powinien być podłączony do przepustnicy od góry też powinien być króciec. Poczytaj sobie temat o usuwaniu n249, evap to zobaczysz co masz zrobione w aucie.
    Jaki błąd się się pojawia ESP czy EPC.
    Czy temperatura spada jeśli się włączają wentylatory na postoju?
    Może być wadliwy termostat lub przypchana chłodnica.
    I zmień mechanika!

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Dzięki Glajt, po powrocie z pracy wybiorę się do "swojego" mechanika i mi to podłączy jak należy. Mam do niego 1km więc taki dystans jestem skłonny przejechać. Odpowiadając na Twoje pytania to pojawia się błąd ESP (żółty wykrzyknik w otoczce). Wentylatory na postoju sprawdzę, podczas jazdy zbijały temperaturę do 90* ale płyn i tak się gotował. I przyglądając się raz jeszcze na zdjęcie brakuje mi tam także trójnika z N75, zobacz czy na pewno.
    Ostatnio edytowane przez Nielogiczny ; 20-10-2017 o 08:39

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Co on pierdooli??! Ja mialem ARY a mam AUM, osprzet od 1.8t do 1.8t pasuje p&p, roznica moze byc w turbo oraz w sterowaniu lancuchem rozrzadu. Podcisnienia ida w swoje miejsca i kropka. Nie maja pojecia co robia. Koniecznie zrob tak jak mowi Glajt, z tym ze jezeli masz n249 to dv do niego idzie. Jak nie jestes pewien co i jak to dosztukuj kawalek wezyka zbrojonego i podepnij pod kolektor, bedzie bezpiecznie. I jedz prosze gdzies gdzie sie znaja bo zamordujesz deugi silnik i bedzie naprawde smutno. Koniecznie uporaj sie z gotowaniem plynu zanim ruszysz w droge bo ugotujesz uszczelke pod glowica lub zaatrzesz silnik. Spuchna tloki i bedzie po zabawce.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jak przeplywka jest niepodpieta, uszkodzona, uszkodzone przewody to symbol esp tez sie zaswieci. To juz pierdoly, ogarnij to co najwazniejsze czyli plyn i dv w pierwszej kolejnosci.

  12. #12
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...ria/10137736/1

    Nie wiem ku...wa jak tu.zdjęcia wrzucić ... od pol godziny walczę na telefonie i zaraz pożegnam telefon o ścianę. Może coś Ci pomogą zdjęcia z linku.

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  13. #13

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Panowie wielkie podziękowania dla Was za wyjaśnienia, zdjęcia, telefon, dokładanie wszelkich starań by rozwiązać problem. Niesamowita społeczność ten Klub TT, najchętniej to bym oddał auto w ręce jednego z Was gdyby nie odległość.

    Wiem już gdzie co podłączyć i na początek zrobię płukanie chłodnicy. Dam znać odnośnie efektów.

  14. #14
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Polecam Ci płukankę liquidmolly. Naprawdę daje radę potem przelej z 2 razy wodą destylowaną bo jak zostanie Ci coś płynu ze środkiem czyszczącym będzie sie pienić

  15. #15
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A ja bym sprawdzil ten waz od termostatu w pierwszej kolejnosci, nic nie kosztuje i mniej roboty

Podobne wątki

  1. Płyn wspomagania
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 09:49
  2. Wrzący płyn chłodniczy
    Przez Nielogiczny w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 22:14
  3. Wyciekający płyn chłodniczy.
    Przez BigBird.co w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 05:13
  4. Płyn do wspomagania^^
    Przez RoGaS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 22:24
  5. płyn do spryskiwaczy
    Przez Tunio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •