Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 40

Wątek: Gotujący się płyn chłodniczy i załączające ESP

  1. #16

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Węże sprawdzę, jasna sprawa! W pierwszej kolejności wszystkie przewody pod maską zostaną doprowadzone do ładu i sprawdzone

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jest źle. Byłem u mechanika u siebie, stwierdził że to jest tak spi€rdolone że nie będzie brał odpowiedzialności za poprawianie. W tym momencie miarka się przebrała, wróciłem do domu i telefon do mechanika, który robił silnik. Po tym co usłyszałem to włos mi się na głowie zjeżył!!! Mówię, że zawory są niepodpięte, że już lekko się dymi z silnika, a w całym aucie nie do wytrzymania śmierdzi olejem gdy włączam nawiew. On mi na to, że jak mieli wszystko podłączyć skoro nie wiedzą jak było oryginalnie bo wiązka była popalona. No k......a!!!! Zaczęła się awantura, zapytałem go czy słyszał o takim programie jak ETKA, w odpowiedzi milczenie, później ściemnianie, że części nie da się znaleźć to zrobili tak jak umieli i jeździ więc co mi nie pasuje. To przechodzi ludzkie pojęcie!!! Koniec końców wezmą się za poprawianie, w przyszłym tygodniu specjalnie wezmę urlop, zlawetuję im auto i pokażę jak idiotom co zrobili. Z drugiej strony to ja też jestem głupi, że dopiero po powrocie do domu to zauważyłem i zapłaciłem za to wszystko.

    Generalnie silnik wygląda tak: https://prnt.sc/gztzhp
    Warsztat MORFEUSZ w Dynowie, nazwa rzeczywiście adekwatna do uśmiercania aut. Źle się z tym czuję, że będą poprawiać, wolałbym lawetą nawet przez pół Polski zawieźć do kogoś z forum i mieć pewność.
    Co do wrzenia płynu to tym się nie zajmą wcale bo to nie wchodzi w ramach usługi wymiany silnika. Sprawdziłem przewody od chłodnicy (mam nadzieję że te właściwe) i wygląda to tak: https://prnt.sc/gztz7j z kolei to termostatu nie potrafiłem się dostać i wywnioskować, które przewody z niego wychodzą.
    Ostatnio edytowane przez Nielogiczny ; 20-10-2017 o 16:42

  2. #17

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    W Jaśle masz dobrego fachowca, to Gregor10. Znajdziesz go na forum.
    Doprowadzi ci autko do porządku i program też zrobi. Morfeusza bym sobie odpuścił, przecież powiedział ci że nie wie jak je zrobić, walcz o zwrot kasy za spartoloną wymianę silnika. Auta ja bym mu nie dawał.

  3. #18
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez Glajt Zobacz posta
    W Jaśle masz dobrego fachowca, to Gregor10. Znajdziesz go na forum.
    Doprowadzi ci autko do porządku i program też zrobi. Morfeusza bym sobie odpuścił, przecież powiedział ci że nie wie jak je zrobić, walcz o zwrot kasy za spartoloną wymianę silnika. Auta ja bym mu nie dawał.
    Dokładnie jak Glajt pisze bym raczej starał się kasę odzyskać za to że nie jest to zrobione zgodnie ze sztuką. A po naprawie u następnego rzetelnego mechanika przedstawił fakture do zapłaty tym kolesiom z matrixa. Mam nadziej iż Masz jakiś paragon, potwierdzenie tej wymiany silnika na papierze bo w innym przypadku ciężko będzie Ci dojść zwrotu jakiejś kasy. Jeżeli mechanik się podjął roboty widząc spalony silnik to w Twoim przekonaniu powinien się znać na tym i silnik uz był spalony a nie spalił się później. A jego tłumaczenie że było spalone i nie wiadomo jak to podłączyć to jakieś bzdury. Kurczę...ciśnie się potok gorszych słów na usta przez specjalistów-mechaników. I weź kogoś ze sobą żeby nagrywał nawet rozmowę miedzy wami jak dojdzie do spotkania. Zrób foty silnika wszędzie gdzie się da nawet pod spodem, bo nawet jak im zostawisz furę to nie będziesz wiedział co jest poprawione/naprawione. Oczywiście nie plać za nic bo to w ramach reklamacji powinni zrobić - jak im w ogóle auto zostawisz. Cóż pisać - głową do góry.

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #19
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Również sugeruję zrezygnowanie z usług nieszczęsnego warsztatu. Ewidentnie nie wiedzą, co i jak powinni zrobić.
    Znam kilka różnych przypadków z różnych miejsc, gdzie usługa reklamacji usługi tylko pogorszyła ogólny stan rzeczy.
    Tutaj tylko wchodzi w grę zwrot pieniędzy za źle wykonananą usługę i ewentualne roszczenia za poniesione w zwìązku z tym straty.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #20
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W zadnym wypadku do partaczy juz nie prowadz tego auta! Juz jest kwas miedzy Wami takze tylko tylek o niego wytra i zrobia na odpierdziel, lepiej nie bedzie, a moze byc tylko gorzej. Ja bym napewno nie dal im nawet spojrzec na ten samochod, pokazali co potrafia i stwierdzeniem ''przeciez jezdzi' wskazali swoj stan umyslu.. Walcz o odzyskanie chociaz czesci kasy. Szukaj pomocy u jednego z forumowiczow albo u kogos kto naprawde zna ten motor.

    Powodzenia Nielogiczny! Trzymam kciuki!

  6. #21
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    Gotujący się płyn chłodniczy i załączające ESP

    Paragon od tych misiów to podstawa. Udaj się do miejskiego rzecznika konsumentów- pokieruje cię jak temat załatwić. Możliwe ze będzie potrzebna opinia rzeczoznawcy, i dokumentacja kosztów doprowadzenia auta do porządku.
    Ale może to wszytko nie będzie potrzebne, bo jak z jajami będzie rzecznik I dobrze postraszy tych cieniarzy, tym ze sprawa jest ewidentna i ze skieruje pozew do sądu w twoim imieniu (bo moze tak zrobić) , to najpewniej oddadzą kasę polubownie.
    Nie przejmuj się, spokojnie i metodycznie załatw dupkow.
    Jak nie masz paragonu, to powiedz rzecznikowi, ze nie dość ze ci auto zepsuli to jeszcze odmówili ci wystawienia paragonu , chyba ze im dopłacisz 20proc. ponad umówiona kwotę

    I w żadnym wypadku nie dawaj im już auta.




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 21-10-2017 o 08:13

  7. #22

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Auto nie wróci do dynowskiego Morfeusza. Swoją drogą ciekawą zagrywkę wystosowali nie licząc sobie nic za podpinanie wiązki... dostałem fakturę i rzeczywiście w kosztach usługi warsztatowej wliczyli tylko umówione wcześniej przełożenie silnika i robotę wahaczy. W Rzeszowie trzech mechaników nie chciało się podjąć poprawiania po kimś, nawet słysząc o tym tylko przez telefon. Po ratunek zadzwoniłem do Gregora10, który z braku terminów polecił mi zaprzyjaźniony warsztat w Gorlicach. Termin umówiony, pozostają dwa tygodnie czekania i na wszelki wypadek przejazd na lawecie. Będą kolejne koszty, ale autko zrobię na tip-top!

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Ręce mi opadają na to wszystko, jak można mieć takiego pecha?! Auto oddane do serwisu Boscha w celu poprawnego podpięcia i usunięcia problemu z gotującym się płynem chłodniczym. Po zrobieniu testu szybko wyszło, że w obiegu są spaliny więc demontaż w celu wymiany uszczelki pod głowicą, a tam... pęknięta tuleja w bloku silnika, zatarty wał korbowy, uszczelniacze w głowicy do wymiany. Słowem - silnik, który został wstawiony to złom. Poleciałem 3 tys. zł do tyłu na tym "interesie" i wychodzi na to, że stary silnik po pożarze przejdzie kapitalny remont. Brakuje mi już na to wszystko pieniędzy, naprawdę mam dość.

  8. #23
    Awatar matul000
    Dołączył
    Nov 2017
    Płeć
    Skąd
    Jawor
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    99
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    50
    Z silnikami to jest loteria. Sam mam teraz BAM-a do swojej tt i modlę się by nie było jak u Ciebie, bo z wierzchu silnik i podzespoły, wężyki, przewody wyglądają jak nowe... Twój silnik był walniety przed wymianą już czy to przez ten warsztat? Ale agenci..

  9. #24
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Ja już wiem jacy są mechanicy, szkoda gadać lepiej samemu to robić,ale wiedza też potrzebna.
    Ale przecież silnik można oddać jak złom tak?? Była jakaś gwarancja??

  10. #25
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Jak czytam twoje przejścia z tymi silnikami to u mnie cierpliwość by dawno się skończyła i auto leżałoby na dnie motławy. Jakiś czas temu pisałeś, że szukasz silnika. Koledzy pisali nie kupuj kota w worku bo nie wiesz co będzie. Uparłeś się, że masz super silnik i taki kupiłeś. Z tego co pamiętam Paweł pisał, że ma zdrowy motor i byłaby gitara. Teraz po raz enty będziesz remontował/wymieniał. Tak to jest, chcesz tanio robisz 100razy.

  11. #26

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    i co dalej ?

  12. #27

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    i co dalej ?
    Zawiozłem auto do serwisu Boscha, który polecił mi Gregor10. Winny okazał się świeżo co zakupiony silnik, a dokładnie co się okazało po jego rozebraniu na części to miał pękniętą tuleję bloku, zmasakrowaną uszczelkę pod głowicą i nadające się do wymiany uszczelniacze zaworowe. W efekcie silnik został wyjęty i próbuję odzyskać za niego pieniądze. W aucie siedzi już nowy tym razem na szczęście całkowicie sprawny silnik.

    Przy okazji jednak Panowie z Boscha zdiagnozowali uszkodzoną turbosprężarkę... na której od momentu regeneracji przejechałem zaledwie 100km. Poprzedni mechanicy z Morfeusza, których dokonania opisywałem już wyżej, twierdzili, że biały dym i cieknący z wydechu olej to pozostałości po wcześniejszym pociągnięciu oleju przez turbinę. Tutaj w Boschu z kolei dowiaduję się, że turbina została źle zregenerowana i ona temu winna. Dodam, że tą turbinę już dwa razy odsyłałem na poprawki i dalej jest z nią problem.

    Przechodzę pasmo reklamacji, awantur i dodatkowych wydatków, a wszystko to zaczęło się w maju od wymiany właśnie ów turbosprężarki. Od tego czasu moje TT zapadło w "sen letni" i jak dobrze pójdzie oraz dam radę finansowo to może do końca roku się wybudzi.

  13. #28

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Przykra sprawa

  14. #29
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Nie zna życia ten co przez to nie przeszedł. Sam kolego miałem podobne przygody z ****ami z Florynki, jeszcze przez rok wszystko poprawiałem. Dziś uboższy o trochę PLN ale bogatszy w wiedzę następnym razem regenerowałbym stary silnik zamiast kupować używkę. Chytry dwa razy traci.

  15. #30

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Cytat Zamieszczone przez Bejrut Zobacz posta
    Chytry dwa razy traci.
    Remont silnika został wyceniony na 5600zł, do tego jeszcze trzeba doliczyć nową turbosprężarkę lub regenerację obecnej, poza tym kilka mniejszych rzeczy do poprawy - łącznie jak to podliczyłem to zrobienie naprawy tym sposobem zamykało się w 8000zł. Nie wspominam już nawet o kosztach, które już poniosłem. ~10k zł to nie jest kwota do wyjęcia z kapelusza więc naprawdę określanie mianem chytrego w tym przypadku jest nie na miejscu.

Podobne wątki

  1. Płyn wspomagania
    Przez ZUCZEK w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 10-10-2019, 09:49
  2. Wrzący płyn chłodniczy
    Przez Nielogiczny w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2017, 22:14
  3. Wyciekający płyn chłodniczy.
    Przez BigBird.co w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-04-2017, 05:13
  4. Płyn do wspomagania^^
    Przez RoGaS w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 22:24
  5. płyn do spryskiwaczy
    Przez Tunio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •