Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 5 biegów czy 6 biegów?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Wiązowna
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    9

    MK1 [8N] 5 biegów czy 6 biegów?

    Cześć,
    jestem zdecydowany na zakup TT mkI.
    Na pewno będzie 1.8T, tylko teraz które... Otóż, może to zabrzmi dziwnie, ale bardzo istotnym parametrem dla mnie jest głośność we wnętrzu. Pewnie jestem pierwszym, który zwraca na to uwagę w sportowym coupe, ale dużo podróżuję, często po autostradach i nie chciałbym robić przerw co godzinę
    Pytanie moje brzmi: czy auta z 5 biegową skrzynią są dużo głośniejsze niż z 6 biegową? Mowa o prędkościach autostradowych.
    Obecnie na codzień jeżdżę Leonem II 2.0fsi, 150Km, 6-bieg i jest mega rożnica w porównanu do Scenica żony, który ma tylko 5 biegów, mimo że jako francuz powinien być bardziej komfortowy.
    Praktycznie każde 5-cio biegowe auto jakim jeździłem powyżej 120km/h już wyraźnie męczyło siebie i uszy pasażerów.
    Wiem, że to rozgraniczenie w przypadku TT pociąga za sobą większą moc oraz napęd quatro, ale powiedzmy, że na tym mniej mi zależy, w porównaniu do tego czym teraz jeżdżę i tak odczuję różnicę A do TT przyciąga mnie design, marka i jakość.

    Możliwości:
    1) 225KM, 6MT
    2) 180KM, 5MT + dodatkowe wyciszenie
    3) 180KM, 5MT i nic więcej, bo może Audi już w serii jest ciche?
    4) 225KM, 6MT + dodatkowe wyciszenie, bo może nawet tak jest głośno?
    5) Może przegapiłem jakąś wersję?

    Idealnie gdyby ktoś miał wiedzę o liczbie obrotów przy danej prędkości w obu wariantach lub doświadczenie z dwoma przypadkami.

    Wiadomo, że 180KM są trochę tańsze, co pozwoli ma teoretycznie na zakup lepszego egzemplarza. Temat braku prestiżu przy jednej rurce z tyłu mnie nie dotyczy

    pozdrawiam, Piotr
    Ostatnio edytowane przez Piotr84 ; 15-10-2017 o 10:29

  2. #2
    Awatar Cuma9
    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    brak
    KM
    Xxx
    Rocznik
    Xxxx
    Kolor
    Xxxx
    Posty
    162
    TT nie jest cichym autem w środku. Seryjne wyciszenie jest maksymalnie średnie. U mnie przy 140 na 6 biegu jest juz trochę głośno. Weź pod uwagę ze drzwi nie posiadają ramek i w tak starych autach uszczelki juz idealne nie są i przy większych prędkościach można usłyszeć lekki świst powietrza mimo że szyba idealnie przylega.Dodatkowo mam opony o profilu 40 wiec słychać i czuć każda nierówność na drodze, potrafii to irytować

  3. #3
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Ja sporo podróżuję autostradami i MK1 nie jest moim zdaniem zbyt cichym autem do jazdy autostradą. Na facebooku naszej grupy była kiedyś dyskusja odnośnie obrotów przy prędkościach autostradowych na skrzyni 5/6 biegów i nie była to zbyt duża różnica (teraz mam wprawdzie mk2, ale przy 6 biegach nie ma zbyt dużej różnicy między 5/6 biegem przy prędkościach 120-140, z tym, że mk2 jest dużo lepiej wyciszone).

    Miałem okazję kilkukrotnie jeździć kuzyna Golfem V 2.0 TDI i on był cichszy od MK1, a widzę, że masz w posiadaniu jego brata bliźniaka, więc sytuacja będzie analogiczna.

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Wiązowna
    Pojemność
    brak
    Kolor
    brak
    Posty
    9
    Uszczelki to domyślam się, opony również, sam też mam profil 40.
    Żebym nie został źle zrozumiany - nie szukam najcichszego auta na autostrady bo takim TT na pewno nie miało być, chcę tylko żeby było znośnie.
    Głównie myślę o hałasie od silnika i właśnie różnicy w obrotach tu i tu.

    @KrzysiuProgramista, jak znaleźć tę dyskusję? Może jakiś link?

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    9
    Różnica jest minimalna między 5-tką, a 6-tką przy 140, czy 160 - jest to około 100-150 obrotów.

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Ja mam w swoim tt 5 biegową (a powinienem mieć 6biegową) skrzynię. W kontekście hałasu, to niestety mam dodatkową rzecz - mam roadstera. Swobodnie rozmawiać się da do 110km/h. Przy 140km/h jeżeli rozmówca mówi normalnie, to słyszę. Jeśli jest to cichy rozmówca, to delikatnie się nachylam. Przy 160km/h nie potrafię rozmawiać, bo całość mojej uwagi zabiera droga i zastanawianie się jak można by było sprawić bym nie słyszał świstów. Wniosek jest jeden -> w trasy po autostradach najchętniej zabierałbym swoją rodzinę bym mógł z nimi "spędzić czas", lecz bym nie musiał rozmawiać :P

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegów :)
    Przez damianek506 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 11:06
  2. skrzynia biegow
    Przez rydek37 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2016, 04:51
  3. Skrzynia biegów
    Przez meter007 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 22:01
  4. skrzynia biegów 6
    Przez marcinb444 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2012, 16:13
  5. Skrzynia biegów
    Przez Krystian___ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-09-2009, 23:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •