Witajcie postanowiłem pójść za ciosem i po przedstawieniu się napisać kilka słów o moim egzemplarzu TT tak więc trochę danych:

rok produkcji: 1999
silnik: 1,8t AJQ 180km
typ: coupe
kolor: silver
przebieg: 232000

13 sierpnia 2016 roku wybrałem się do Poznania w celu obejrzenia tt która na pierwszy rzut oka ( na zdjęciach oraz po rozmowie telefonicznej ) wyglądała obiecująco niestety jak to często bywa rzeczywistość dość mocno zweryfikowała moje oczekiwania. Auto okazało się kompletnym niewypałem wystarczy napisać iż rdza w komorze silnika była maskowana srebrną taśmą również środek pozostawiał wiele do życzenia. Jednak postanowiłem że nie wyjadę na tarczy i kolejne oględziny zakończyły się kupnem wymarzonego auta. Może nie był to ideał ,ale kontrast miedzy tymi dwoma samochodami był tak duży że zdecydowałem się na zakup. Poprzedni właściciel przedstawił sporą ilość faktur w tym ostatni przegląd wykonany w ASO vw ( swoja droga chyba tam pracował ponieważ faktury zawierały spore rabaty )Przez rok eksploatacji udało mi się zrobić kilka rzeczy:

wymiana oleju (motul 5w30) wraz z filtrem
wymiana czujnika temperatury
wymiana kompletnego rozrządu
wymiana oleju w skrzyni
wymiana zaworu n75
wymiana zaworu bov
rozklejanie lamp ( niestety efekt tylko w połowie mnie zadowala )
dokładka lotki r32 wraz z emblematami
końcówka tłumika ulter
łączniki stabilizatorów przód
wymiana czujnika regulacji ciśnienia paliwa

do zrobienia w przyszłości bliższej i dalszej

uszczelka pokrywy zaworów (kupiona )
świece platynowe beru (kupione)
tarcze klocki tył wraz z prawym zaciskiem
tarcze przód
maglownica

jak już tt zostanie doprowadzone do porządku to chciałbym zrobić intercooler oraz wydech + program
30 września wybieram się na dyno day w celu sprawdzenia ile koni zostało i czy coś przez lata było grzebane. Po sprawdzeniu wrzucę zdjęcie z prośbą o interpretacje przez osoby z większą wiedzą niż moja.





Aktualnie zmagam się z irytującym problemem podczas odpalania a dokładniej raz odpali a raz nie rozrusznik za każdym razem kręci zdrowo natomiast czasami odpali za 1 razem czasami za 6 nie ma znaczenia czy silnik jest zimny czy ciepły. Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd p1338 ,, czujnik wałka rozrządu rząd 1 przerwa/zwarcie do plusa ''

czy jest pewne że do wymiany jest czujnik g40 ? byłbym wdzięczy za wasze sugestie, Pozdrawiam !