Witam,

Po prawie roku poszukiwań, kilku sprawdzonych egzemplarzach, spotkaniu wielu naciągaczy i kłamców w końcu kupiłem moją wymarzoną audi tt. Samochód z 2002 więc swoje już przeżył np. progi porysowane przez właścicielkę chodzącą w szpilkach, ale według VIN-u bez jakiś większych przygód a te które miał w Niemczech nie przeszkadzały mi zbytnio. Nie mam wiele zdjęć od razu po zakupie ( dodaje tylko 2), gdyż samochód w tym samym tygodniu poszedł do lakiernika ( próg, część błotnika i zderzaka) + polerka. Wymieniono też końcówkę drążka stabilizatora oraz wszystkie płyny eksploatacyjne oraz filtry. Wyczyszczono także tapicerkę i samochód w środku pachnie nowością Dziś wracałem do Krk i niestety ulewa ubrudziła tt-kę więc zdjęcia dodam po wyczyszczeniu.

Od razu mam parę pytań do znawców tematu:

1. Chciałem zabezpieczyć lakier na zimę. Polecacie jakieś zakłady które specjalizują się w takich rzeczach? Kumpel był niedawno w Mielcu i dają gwarancję na lakier 6 miesięcy jeżeli samochód nie jest garażowany.

2. Martwi mnie trochę widoczność jaką mam z samochodu.
- czy są jakieś sposoby aby światła do jazdy dziennej miały większą moc/ jasność?? ( w deszczu na autostradzie jedzie się prawie na wyczucie;/ )
- polecacie jakieś wycieraczki, które dobrze się sprawdzają i nie zostawiają smug?
- macie jakieś doświadczenie z preparatami typu "niewidzialna wycieraczka" polecacie jakieś?

3. Do osób które mają tak jak ja LPG. Jak przechowujecie podnośnik, klucz do zmian koła itp. na razie wszystko trochę mi lata po bagażniku zabezpieczone w ręczniki ale może ktoś ma jakieś sprawdzone pokrowce żeby to trzymać w ryzach.

4. A co do samej butli LPG. Jaką macie? Ja mam 30L i chce wsadzić większą, pytanie czy w ogóle większa wchodzi. Nie jestem specjalistą ale dotychczas w mojej fieście miałem 42L i spokojnie wchodziła a zapasówka miała 15 cali.

5. Chciałbym trochę zwiększyć moc i moment polecacie w KRK jakieś warsztaty, które się zajmują takimi sprawami. Jakie to są koszty? Chodzi o chip tuning bez ingerencji w mechanikę.

6. Co polecacie jeszcze dokupić/ zrobić, jakieś Wasze odkrycia, gadżety, które poprawiają komfort jazdy, wygląd itp.? Ja mam problem np. z gps-em jak go umiejscowić żeby nie zakrywać całej szyby jak sobie z tym radzicie?

7. Są może planowane jakieś zloty klubu Audi TT w najbliższym czasie w Krk lub okolicach?


Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam
Przemek

tt.jpg
tt2.jpg