Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: audi tt quattro ;)

  1. #1

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    52

    audi tt quattro ;)

    Witam,

    Po prawie roku poszukiwań, kilku sprawdzonych egzemplarzach, spotkaniu wielu naciągaczy i kłamców w końcu kupiłem moją wymarzoną audi tt. Samochód z 2002 więc swoje już przeżył np. progi porysowane przez właścicielkę chodzącą w szpilkach, ale według VIN-u bez jakiś większych przygód a te które miał w Niemczech nie przeszkadzały mi zbytnio. Nie mam wiele zdjęć od razu po zakupie ( dodaje tylko 2), gdyż samochód w tym samym tygodniu poszedł do lakiernika ( próg, część błotnika i zderzaka) + polerka. Wymieniono też końcówkę drążka stabilizatora oraz wszystkie płyny eksploatacyjne oraz filtry. Wyczyszczono także tapicerkę i samochód w środku pachnie nowością Dziś wracałem do Krk i niestety ulewa ubrudziła tt-kę więc zdjęcia dodam po wyczyszczeniu.

    Od razu mam parę pytań do znawców tematu:

    1. Chciałem zabezpieczyć lakier na zimę. Polecacie jakieś zakłady które specjalizują się w takich rzeczach? Kumpel był niedawno w Mielcu i dają gwarancję na lakier 6 miesięcy jeżeli samochód nie jest garażowany.

    2. Martwi mnie trochę widoczność jaką mam z samochodu.
    - czy są jakieś sposoby aby światła do jazdy dziennej miały większą moc/ jasność?? ( w deszczu na autostradzie jedzie się prawie na wyczucie;/ )
    - polecacie jakieś wycieraczki, które dobrze się sprawdzają i nie zostawiają smug?
    - macie jakieś doświadczenie z preparatami typu "niewidzialna wycieraczka" polecacie jakieś?

    3. Do osób które mają tak jak ja LPG. Jak przechowujecie podnośnik, klucz do zmian koła itp. na razie wszystko trochę mi lata po bagażniku zabezpieczone w ręczniki ale może ktoś ma jakieś sprawdzone pokrowce żeby to trzymać w ryzach.

    4. A co do samej butli LPG. Jaką macie? Ja mam 30L i chce wsadzić większą, pytanie czy w ogóle większa wchodzi. Nie jestem specjalistą ale dotychczas w mojej fieście miałem 42L i spokojnie wchodziła a zapasówka miała 15 cali.

    5. Chciałbym trochę zwiększyć moc i moment polecacie w KRK jakieś warsztaty, które się zajmują takimi sprawami. Jakie to są koszty? Chodzi o chip tuning bez ingerencji w mechanikę.

    6. Co polecacie jeszcze dokupić/ zrobić, jakieś Wasze odkrycia, gadżety, które poprawiają komfort jazdy, wygląd itp.? Ja mam problem np. z gps-em jak go umiejscowić żeby nie zakrywać całej szyby jak sobie z tym radzicie?

    7. Są może planowane jakieś zloty klubu Audi TT w najbliższym czasie w Krk lub okolicach?


    Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

    Pozdrawiam
    Przemek

    tt.jpg
    tt2.jpg

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Spoko wersja, nawet tempomat ma co do swiatel to niezaleznie czy masz zwykle zarowki czy xenon to prawdopodobnie masz juz wypalone odblaski. Typowa sprawa. Musisz oddac odblysniki do metalizacji i wszystko wroci do normy. Pozatym to polecam czyszczenie smoka pompy olejowej, absolutna koniecznosc. Poczytaj sobie na forum, bylo wspominane o tym wielokrotnie. Grattki auta i szerokosci!

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Gratulacje auTTa.
    Na większość swoich pytań odpowiedzi znajdziesz na forum.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    U mnie przy xenonach żarówki do jazdy dziennej musiały zostać wymienione na nowe, koszt ~100-200zł (nie pamiętam dokładnie, ale jakieś "grosze" jak za poprawę widoczności w nocy).

  5. #5
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Jak poprawiać światła to montować soczewkę z bi-xenonem i po temacie. Wyjdzie naprawa w tej samej kasie, a snop światła z bi to zupełnie co innego oczywiście na +

  6. #6
    Awatar milek06
    Dołączył
    Aug 2013
    Płeć
    Skąd
    Szczytno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    483
    Hej! Odnośnie LPG ja nie pamiętam jaką mam dokładnie butlę, ale wchodzi mi 36 litrów podtlenku LPG, a mam ileś tam % tej bezpiecznej strefy. Artex23 w swojej 8N miał ten bezpieczny zakres wywalony do zera i wchodziły mu 42 litry z tego co pamiętam. Ja osobiście co do lewarka, klucza do kół itp to wożę je w tym wkładzie co pierwotnie jest w kole, a sam ten wkład jest dociśnięty przez siatkę w bagażniku dzięki czemu nie lata

  7. #7

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    52
    Myslicie ze wybor zarnikow d2s 5000K bedzie dobry? A macie jakoes sposoby jak wyciagnac wycieraczke bi musze wymienic i juz pol godziny sie morduje ale mi nie idzie a nie chce urwac :/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    mozesz podac link do tych soczewek z bi-xenonem plus jakis sposob montazu?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    te bixenony to coś takiego? http://alltech24.pl/1605/soczewki-bi...mini-h1-25.jpg trzeba rozklejać lampę żeby to zamontować? rozumiem, że trzeba dokupić jeszcze do tego żarówki H4 tak? A może ktoś w Krk może to zrobić na filmikach na yt widzę wybijanie młotkiem plus ingerencję wiertarką= duże ryzyko uszkodzenia lampy jak dla mnie ;/

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wycieraczki rozumiem, że takie trzeba kupić bosch a923s_3.jpg oczywiście w sklepie nie mieli więc muszę przez neta kupić Wiecie jak to wyciągać żeby nie pourywać zaczepów?

  8. #8
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Ładnie. ładnie powiadasz panie czarny kolor masz hmmmm...

    To ja mogę podpowiedzieć co do punktu numer 1.
    Proponuję przed zimą jeśli chodzi o lakier to umyć auto i użyć wosku np.collnite 476s na 6miesięcy na zimę powinien wystarczyć a jak nadejdzie wiosna to wtedy zrobić pełną 3 etapową korektę lakieru (jeśli będzie bardzo porysowany)... dokładniej w takich krokach (wszystko ręcznie myte) :
    -użycie aktywnej piany wstępnie
    -zmyć wodą pod ciśnieniem
    -umyć auto "na dwa wiadra"
    -użyć środków typu Tar&Glue/dekontaminacja/deironizacja lakieru
    -zmyć wodą pod ciśnieniem
    -umyć auto "na dwa wiadra"
    -użycie glinki aby wygładzić lakier i pozbyć innych drobinek
    -umyć auto "na dwa wiadra"
    -osuszyć samochód przy okazji dokonując inspekcji lakieru
    -okleić elementy/łączenia taśmą 3m elastyczna niebieska (papierowa też może być na upartego)
    -przygotować lampy (halogen lub inne mocne) i oświetlić auto z różnych kątów, dodatkowo podczas pracy użyć lampki "czołówki"
    -używamy papieru ściernego wodnego o gradacji 2500-2700-3000 na gorsze rysy
    -potem używamy past polerskich używając maszyny polerskiej, pasty od typu "cut" aż po "finish" (cały czas przeprowadzając inspekcje lakieru)
    -po zrobieniu jednego elementu używamy np.alkoholu izopropylowego aby delikatnie przemyć/przeczyścić element wtedy widzimy że pozbyliśmy się wszystkich rysek. (pasta może pozostawać w ryskach i wypełniać je przez co możemy nie zauważyć tych rys bez przemycia, czyścimy delikatnie na bardzo miekkiej mikrofibrze)
    -po skończeniu całego auta jeśli użyliśmy za dużo pasty powinniśmy ponownie umyć auto aby oczyścić je z drobinek past (tutaj już zamiast zwykłej gąbki musimy już używać albo rękawicy z mikrofibry albo najlepiej z bawełny owczej bardzo miękkiej rękawicy co chwilę ją płukając w wiadrze z czystą wodą oraz separatorem), jeśli jesteśmy wprawieni i nie zostaje dużo pasty praktycznie wystarczy przetrzeć delikatną mikrofibrą z alkoholem izopropylowym.
    -na przygotowany lakier używamy Cleanera i za pomocą aplikatora delikatnie go rozprowadzamy (nie dociskać! bo porysujemy) po aplikacji cleanera odczekujemy chwile i kolejną ultra delikatną ściereczką powiedzmy że "polerujemy" element.
    -po skończeniu możemy przygotować się do nałożenia wosku, nakładamy małe ilości aplikatorem i robimy to delikatnie, po podeschnięciu wosku 10-15min możemy bawełnianą delikatną ściereczką polerujemy (nie które woski zawierające carnaube w szczególności do ciemnych lakierów puszczają "sok" - czy jakby to nazwać, wtedy po wypolerowaniu wosku dajemy auto na 3-4 godziny w słońce, jeśli nie mamy lamp, i ponownie polerujemy deliktanie ściereczką).

    efekt?





    Od tego momentu już niestety czeka nas tylko mycie ręczne auta specjalnym szamponem z neutralnym PH itd itp, ale jeśli tego dopilnujemy to na 5-6 miesięcy mamy zabezpieczony lakier.

    A jak nie to ceramika pozostaje lub oklejenie auta.

    ps.Proszę o nie przerzucanie tych wypocin do działu "Autodetailng" ponieważ tam w odpowiednim czasie przygotuje bardziej szczegółowy opis wraz z zdjęciami każdego etapu i środków używanych do konkretnych rzeczy.

    ps2. tak wiem brakuje wielu detali/rzeczy w opisie kolejnych etapów, takich jak czyszczenie nadkoli, felg itd itp ale to tylko tak "ogólnie" miało być.
    Jak chcesz jakichś porad to daj znać, ciekawe jaką "polerkę" będzie robił ten Pan, jak zrobi porządnie to w sumie nawet odrazu ten wosk radziłbym nałożyć
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 20-09-2017 o 15:06

  9. #9
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Bixy to projektory z B8 bixenon

    tutaj masz link jaka jest różnica
    chłopaki z klubu a4 dobrze to rezają
    https://a4-klub.pl/topic/355011-wymi...zewki-z-a4-b8/
    https://a4-klub.pl/topic/130216-reza...enonu/?page=45

    do mkI da się spokojnie upchać sporą soczewkę

    żarniki zostają Twoje żadne H7

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    52
    A macie może namiary na gości którzy mogą zrobić porządek z tymi światłami? Włożyć bixenony czy cokolwiek żeby było coś widać po zmroku na światłach mijania. Druga sprawa. Takie wycieraczki są odpowiednie do MK1? wycieraczki.jpg Moje mają jakieś dziwne mocowanie a pozatym niby dla kierowcy powinny być 550mm a dla pasażera 530 a tu są tylko 530mm. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

  11. #11
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Witaj, "odys21" zrób fotkę ramienia i wycieraczek, które masz zamontowane obecnie na swoim aucie i coś się doradzi.

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    52
    tak wyglądają te wycieraczki wycieraczki.jpg

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    I cały czas poszukuje kogoś z okolic Krk kto mógłby ogarnąć temat moich lamp. Przy deszczu i zmroku jadę praktycznie "na czuja" ;/ . To jest priorytet a sam nie będę wkładał lapmpy do piekarnika i rozklejał bo prędzej ją spalę niż wsadze tam bixenony ;/

  13. #13
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Wycieraczki, o które pytałeś w poście nr 7, moim zdaniem będą pasowały, sprawdź szerokość zaczepu. Na zdjęciu zaznaczone strzałką.
    wycieraczki MK 1.jpg
    Lampy osobiście rozklejałem przy użyciu opalarki na gorące powietrze np.
    http://www.hotair.pl/pl/sklep/urzadz...450w1500w.html

  14. #14

    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    52
    Dzięki za odopowiedz Fazer wycieraczki zamówione

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Witam,

    Niestety po kilku tygodniach włóczenia swojej ttki po warsztatach nie mam dobrych wiadomości ;(. Szukam właśnie silnika 1.8 225 BAM do wsadzenia do mojej ttki gdyż ten który mam prawdopodobnie za niedługo się rozpadnie ;/ Wszystko zaczęło się niewinnie. Po 2 tyg od kupna zaczęło szarpać przy około 3 tys obrotów zostały wymienione świece na NGK filtry i oleje. Po kolejnych 2 tyg znów zaczęło szarpać zarówno na benzynie jak i na gazie i to na niskich i na wysokich obrotach. Oddałem samochód do warsztatu. Wymieniono świece i cewki na BARU plus dolot ( bo stary był gdzieś dziurawy). Niestety nie rozwiązało to problemu bo kolejnym tygodniu i podpięciu do VAGowskiego orginalnego programu wyskoczyło wypadanie zapłonów, problem na 2 cylindrze, mechanik mówi, że turbo też może być na wykończeniu, pozatym odma do wymiany no i zrobiłby jeszcze sprzęgło bo ciężko chodzi strasznie. Łączny koszt naprawa może wynieść nawet 4-5 tyś a mówi że pewności nie ma że będzie to jeździć tak jak powinno ;/. Oddać nie ma szans bo za dużo już zmian i czas od zakupu spory. Naprawiać wszystkiego też zbytnio sensu nie ma więc zostaje wymiana silnika ;/ Gdyby ktoś miał jakieś pomysły to jestem otwarty na rozwiązania. Na dzień dzisiejszy szukam 1.8 225 BAM wsadzonego najlepiej w jakiegoś anglika tak żeby się przejechać i sprawdzić go.

  15. #15
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Nie wiem jak to jest z tymi silnikami. Jednemu po zakupie śmiga rok -dwa albo i nawet dłużej a nie raz się trafia trup. Nawet nie zdążyłeś się nacieszyć z auTTka. No teraz nikt od Ciebie auta nie przyjmie. Nic nie udowodnisz nikomu. Pozostaje szukać dobrego silnika i tak bym robił. Rób dla siebie czyli wszystko nowe a jak masz zamiar wstawić jakiegoś trupa znowu albo po łebkach to nie rób i wystaw na sell z uszkodzonym silnikiem - bo następny właściciel będzie znowu rozczarowany. Albo zrobisz na sztukę albo zgodnie ze sztuką. Nawiasem mówiąc jak szukacie takiego silnika to rozkręcacie górę i dół żeby sprawdzić korbowody od dołu i głowicę od góry czy tylko przejdziesz się i wkładasz do auta? Ciekawe jak sprzedający do takiego tematu by podszedł - czy zgodził by się na ściągnięcie góry i miski i ew pół panewek żeby sprawdzić czy gdzieś nie przyciera.

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 04:14
  5. Audi TT 1.8 quattro 225 VS Audi TT 2.0TFSI 200KM
    Przez Kazek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 01:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •