Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Jakie opony wybrać?

  1. #1
    Awatar alan
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18

    Jakie opony wybrać?

    Witam wszystkich!

    Stanąłem właśnie przed dylematem jakie opony letnie wybrać do felg 17"? Szerokość 215 czy 225? Macie może doświadczenie z jakimiś producentami? Zależy mi najbardziej na tym, żeby opony były jak najbardziej ciche i żeby zachować możliwie jak najwyższy komfort jazdy, ponieważ samochód użytkuję na co dzień. Będę wdzięczny za wskazówki!!

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez alan Zobacz posta
    Witam wszystkich!

    Stanąłem właśnie przed dylematem jakie opony letnie wybrać do felg 17"? Szerokość 215 czy 225? Macie może doświadczenie z jakimiś producentami? Zależy mi najbardziej na tym, żeby opony były jak najbardziej ciche i żeby zachować możliwie jak najwyższy komfort jazdy, ponieważ samochód użytkuję na co dzień. Będę wdzięczny za wskazówki!!

    Pozdrawiam
    W MK1 miałem Uniroyale Rainsporty - naprawdę dobre opony za atrakcyjną kwotę (ja kupowałem przed sezonem na oponeo, to były tańsze). Teraz w MK2 mam Micheliny Pilot Sporty, i jakoś różnicy między nimi nie czuję (ja też szybko nie jeżdżę (max do 120), to może dlatego)

  3. #3
    Awatar alan
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18
    A czy ma znaczenie szerokość opony? Nie wiem dlaczego ale 225 są tańsze niż 215, ale boję się że będą za szerokie i wpłynie to negatywnie na komfort jazdy i wygląd kół (większy rant)
    Ostatnio edytowane przez alan ; 14-09-2017 o 09:15

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,361
    Ja mam takie:
    GoodYear Eagle F1 Asymmetric 3
    rozmiar 225/45R17 91Y
    Drugi sezon latam na nich, 90% miasto i nie mam zastrzeżeń.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Fulda SportControl2 225/45R17 przećwiczone trochę na górskich zakrętach, w trasie i mieście. W upalne dni i podczas zlewy gdzie widoczność była na może 50m maks. We wszystkich tych warunkach sprawowały się bardzo dobrze.

  6. #6
    Awatar alan
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    18
    Dziękuję wszystkim za pomoc

  7. #7
    Awatar borsukh
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Fulda SportControl2 225/45R17 przećwiczone trochę na górskich zakrętach, w trasie i mieście. W upalne dni i podczas zlewy gdzie widoczność była na może 50m maks. We wszystkich tych warunkach sprawowały się bardzo dobrze.
    Mam je założone na swojej a4, już drugi komplet. Bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Lekko głośne, ale nie schodzą w oczach przy quattro, do cywilnych zastosowań jak znalazł. Natomiast nie polecam w ogóle na tor wyścigowy. Pojechałem jak miały trzy miesiące, może z 2000 km przejechane i skończyło się to dla mnie tak:

    Załącznik 13206

  8. #8
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    W MK1 miałem Uniroyale Rainsporty - naprawdę dobre opony za atrakcyjną kwotę (ja kupowałem przed sezonem na oponeo, to były tańsze). Teraz w MK2 mam Micheliny Pilot Sporty, i jakoś różnicy między nimi nie czuję (ja też szybko nie jeżdżę (max do 120), to może dlatego)
    Również latam na tych Uniroyalach Rainsport i szczerze jak dla mnie są to fajne opony do zwykłej cywilnej jazdy i cena nie zabija. Na pewno to bym unikał jakiś noname bo miałem zetexy chwilkę po kupnie czy jakoś tak, o ile na suchym się jeździło w miare to jak popadało, samochód wylatywał mi przodem na zakrętach, i nie rozumie kwestii kupywania nowych opon za 180 zł, to taki shit, że wolałbym już jak miałbym wybierać brać jakieś używki....

  9. #9
    Awatar Lupin
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Kato
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    green
    Posty
    158
    Moimi pierwszymi oponami w TT były Pirelli P Zero Nero - niezbyt ciche, ale za to trzymały bardzo dobrze zarówno na suchym jak i mokrym, starczyły na jakieś 15k km także średnio. Następnie były Vredestein Ultrac Sessanta chyba już nie produkowane) ciekawy bieżnik, ciche na suchym głośniejsze na mokrym, zdecydowanie trwalsze, poza zwykłą jazdą zaliczyły tor poznań i 3x tor Silesia ring i jeszcze trochę bieżnika zostało! Zadowolony z firmy Vredestein kupiłem nowe Ultrac vorti, na razie zrobiłem raptem kilkaset km, ale wygląda na to ze są zdecydowanie cichsze i lepiej trzymają niż poprzednie.
    W innym aucie testowałem też Pirelli P zero i Michelin pilot sport 2 i tutaj zdecydowany królem przyczepności jest Pirelli.

  10. #10
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Nie wiedziałem gdzie wrzucić,
    Test opon 17 cali



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Podobne wątki

  1. Jakie opony wybrać?
    Przez alan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 20:32
  2. Jakie radio 2 DIN wybrać?
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 14:15
  3. Cewki zapłonowe - jakie wybrać?
    Przez Qunik w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2016, 19:16
  4. Jakie tt wybrac? 3.2 czy 2.0?
    Przez torcida1 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 10-09-2012, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •