Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 69

Wątek: 180AJQ, FWD by akrisu

  1. #31
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Czyli sie zaczyna. Pojdzie lawinowo takze nie jezdzij bo potem bedzie trzeba plukac chlodnice, blok, nagrzewnice itd.. wiecej z tym czasowo roboty niz z sama wymiana uszczelki a jak pojdzie w olej to zatrzesz motor.. a wtedy masz zonk po calosci..

  2. #32
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Znajomy mechanik zasugerował żeby na razie nic nie robić bo test jest nic nie wart i obserwować problem - czy nie będzie ubywało płynu chłodniczego, czy nie przybędzie oleju…
    Mówi że nie ma się co wpędzać w koszty bo może być mikro nieszczelność i długo, długo nic nie będzie się działo.

    Co o tym myślicie? Ja niezbyt zgadzam się z jego zdaniem. Tak, jak Acid napisał tak i mnie wydaje się, że im wcześniej tym lepiej.
    Przynajmniej będę wiedział na czym stoję i nie będę się bał jeździć dłuższych tras
    Ostatnio edytowane przez akrisu ; 25-11-2017 o 16:10

  3. #33
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Sam sobie odpowiedziałeś.
    Działaj i zapobiegaj.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #34
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Osad na korku naczynia wyrownawczego swiadczy jednoznacznie o przedostawaniu sie drobin oleju do plynu. Kropka. Tu winna bedzie uszczelka pod glowica LUB chlodniczka oleju nad filtrem oleju. Mozesz pokusic sie o sprawdzenie chlodniczki pod cisnieniem lub jej wymiane, co wyjdzie pewnie taniej.. Chlodniczka oleju jest tania nawet w najepszym zamienniku.. Jesli po wymianie objaw ustapi to wtedy "happy days", jesli nie, masz uszczelke pod glowica do wymiany.


    Ps. Kieeedys, z 12 lat temu, w mercedesie w124 2.8 24v porwalem sie objawowo ( na zasadzie Twoich objawow ) na uszczelke pod glowica, wymieniajac uszczelke, plus na zyczenie klienta lancuch + slizgi i.. dalem doopy. Okazala sie winna byc chlodniczka oleju. Robote robilem dwa razy.. nauka nie idzie jednak w las takze zacznij od chlodniczki oleju bo jest tania. W razie "w" masz jedna z czasci z glowy, a koszt zaden.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 26-11-2017 o 05:48

  5. #35
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Ojj współczuję. Mojemu bratu tydzień temu wyszło tak samo a nawet trochę bardziej zielono-żółtawy odcień jak robiliśmy ten test. Z tym że on ma problem większy bo w jakimś stopniu ciśnienie mu biję do ukł.chłodzenia i cały czas ma jakiejś oringi do wymiany - a zaczęło się właśnie od tych nieszczelności. Ja też bym dmuchał na zimne i nie jeździł tylko od razu warsztat i działanie. Powodzenia! 3mam kciuki że się uda.

  6. #36
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Dzwoniłem do Panów z Ctr-Tuning i polecili mi tak samo jak znajomy mechanik aby obserwować i jeśli wystąpi jakiś dalszy objaw, zadzwonić do nich i umówić się na naprawę.
    Korek wytarłem z brudu, płyn nadal czerwony. Na razie nie dzieje się zupełnie nic. Przejechałem ok. 200km, osad na korku się nie pojawił, płynu nie ubyło, olej w porządku, węże nie są twarde, auto się nie przegrzewa. Właściwie wszystko jest w porządku…

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Około 1000km przejechane, nadal wszystko w porządku

    Jakiś czas temu wleciały nowe opony zimowe. Zdecydowałem się na Dębica Frigo HP2. Jak na razie spisują się świetnie. Miałem okazję pojeździć w śniegu oraz na mokrej nawierzchni przy niskich, również ujemnych temperaturach - w obu tych warunkach spisały się wzorowo.
    O dziwo są one cichsze niż moje byłe opony letnie (Pirelli Cintuarto P7) - da się to znacznie odczuć. Polecam!

    Wosk nadal się trzyma i dzięki niemu auTTko jest dość łatwe do mycia.

    Dziś odwiedził mnie miły i rzadki gość


    Uchwyt niestety niekompletny - brakuje jednego kapsla i jednej gumowej podkładki. Jednak za cenę którą zapłaciłem - jest świetnie (kupiony na grupie facebookowej)


    Szybę czołową zdecydowałem się wymienić dopiero na wiosnę. Teraz, gdy nie ma ostrego słońca jest przejrzysta i nic nie przeszkadza

    Autkiem od połowy września przejechałem 5000km i jestem bardziej niż zadowolony

    Chłopaki ze śląska - może jakiś mały spoTT w sobotę wieczorem ?

    Pozdrawiam

  7. #37
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Kurcze .. POWIEM TAK -> ten cup holder mi się podoba i nie podoba. Nie podoba z racji tego iż czasem muszę wrzucić dzieciaki na tył i myślę że generalnie byłoby już po nim przy wysiadaniu ... zahaczenie nogą, butem itp wiadomo jak to z dziećmi. A podoba jako element hmm designerski - taki gadżet fajny Cieszę się że ktoś może mieć i może służyć Ciekawi mnie fakt korzystania z niego podczas jazdy bo jednak jest trochę z tyłu i trzeba chyba się przyzwyczaić żeby sięgać po kawkę do tyłu.. po omacku ?!
    Dużo km zrobiłeś, ja niecałe 5000 km od posiadania w 11 miesięcy także dobrze że kółka się kręcą A jeśli chodzi o sobotę to możemy coś gdzieś wykombinować / jakiś opłatek świąteczny heheee

  8. #38
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Mysle ze da sie wyczuć, jak dla mnie to na razie gadżet, nie było w nim jeszcze napoju Troszkę kręcę ale to moj daily driver wiec chyba nie tak duzo zaproponuj jakiej miejsce i widzimy sie jutro pod wieczór, moze ktos wpadnie, napiszemy w temacie spotów na Śląsku

  9. #39
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak cup holder jest na srodku to pikus, jaja sie zaczynaja jak masz ori podlokietnik i cupholder za nim, wpoprzek, heh, ale tez da sie wyczuc, poprostu kierowca korzysta z tego dla pasazera, a pasazer z tego dla kierowcy inaczej kontuzja nadgarstka murowana heh

  10. #40

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Slask
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Orange
    Posty
    391
    Zazdroszcze Cup Holdera

  11. #41
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Pora trochę odświeżyć wątek. Jako że aura nienajlepsza to wizualnie w auTTku nic się nie dzieje. Wosk nadal na lakierze. Słabo już kropelkuje ale nadal się trzyma.
    Więcej dzieje się pod maską.

    Niecałe dwa tygodnie temu zrobiłem swoje pierwsze logi. W dużym skrócie - było słabo. Przepływomierz umierał, trzeba go było wymienić co szybko uczyniłem.
    Wpadł nowy przepływomierz z Boscha. Stary był jeszcze z logo Audi. miał więc około 19 lat. Po jego wymianie nieco się poprawiło.

    Wybrałem się na test szczelności do eslaw79.

    Wszystko okazało się w porządku, szczelność niemal idealna a eslaw wie co robi - polecam

    Kolejne logi zostały wczoraj wysłane do Acida i okazuje się… że mam program 150KM. Ktoś mi wykastrował auTTko i nawet o tym nie wiedziałem

    Logi można zobaczyć w tym wątku (klik!)


    Plany? Muszę się zorientować na ile wydajne są moje wtryski od gazu. Potem w zależności czy wyrobią przy 210-215KM albo składam budżet na włożenie FMICa i strojenie z tych 150 na 210-215KM, lub będę musiał trochę pomyśleć czy warto jeszcze wymieniać wtryskiwacze gazu żeby robić te ponad 200KM, czy może zrobić serię 180

    Z pozytywów - wygląda na to że test CO2 był pochopną i źle zrobioną rzeczą. Chyba z 40 minut trzymałem ten korek z rurką i płynem wielokrotnie nim ruszając i wyciągając go, jakbym sam sobie chciał coś wmówić. Wypłukałem po nim układ chłodzenia, od tego czasu płyn się nie zabrudził ani odrobinę, a zrobiłem około dwóch tysięcy kilometrów. Olej czysty, nic się z nim nie dzieje.
    Ponadto (odpukać) silnik ma się dobrze, turbo pompuje dobrze, nie ma żadnych niepokojących objawów. Kwestia uporania się z tą śmieszną wręcz sytuacją związaną z mapą silnika

    Pewnie na początku lutego, po rozmowie z gazownikiem dam znać, jaką podejmuję decyzję. Na razie muszę się zorientować w kosztach i tu pytanie do osób które przeczytają moje wypociny do końca:

    Montował ktoś FMIC? Jaki jest kompletny koszt z orurowaniem i montażem?

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez akrisu ; 18-01-2018 o 20:41

  12. #42
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jestem po zakupie fmic i kompletnego customowego orurowania. Musisz liczyc ok 1000zl za orurowanie z sylikonami + koszt intercoolera. Intercooler oczywiscie z wydajnym rdzeniem mozna nabyc nowy lub poszukac w uzywkach, moze trafisz gdzies uzywany setup za dobra kase?? Poszukaj.

    Gotowych zestawow do 180tki nie polecam bo slyszalem ze slabo ze spasowaniem, to raz, a dwa trzeba zrezygnowac z oslony silnika ze wzgledu na prowadzenie rur. Jak dla mnie bylo to nie do zaakceptowania bo cenie sobie wyglad pod maska zapelniony ori oslonami takze polecam przylozyc sie do tematu, a jesli zalezy Ci jak najtaniej to szukac z drugiej reki.

  13. #43
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Nom nie wolno dopuścić do zmieszania się płynu chłodniczego z tym co wlewasz do spiralki. Jak zmieszasz to od razu jest zielony/żółty. Kurcze kto zmniejszył moc ?! może masz wersje 150KM ale przecież masz silnik AJQ i powinien mieć te 180KM. Fajnie że masz tańsze paliwko Można znacznie cześćiej się wybrać w jakąś trasę - ja w sumie jak mam gdzieś leciec 200km w jedną stronę to biorę jakiegoś lenia ze śmierdziuchem Doprowadzaj furkę do porządku i ten opłatek wisi w powietrzu !? Co z tym zrobiomy chłopaki !

  14. #44
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    No i tak… wizyta u gazownika zaliczona. Okazało się że nie tylko wtryski mogą mnie zatrzymać, myślałem że mam mocniejszy reduktor a niestety jest słabszy
    Nie opłaca mi się zmieniać obu tych elementów (zwłaszcza że są nowe) aby zrobić 210-215KM a według jego zapewnień instalacja wyrobi bezpiecznie 195KM i jeszcze nie podjąłem decyzji, ale najprawdopodobniej w takie okolice będę celował. Na pewno różnica będzie widoczna a niutonometrów przybędzie sporo więcej niż koni

    Teraz kwestia zebrania funduszu na FMIC i strojenie, potem z powrotem do Pana od gazu

  15. #45
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Uwazam, ze masz racje. Mysle, ze nie ma sensu wykladac duzych kwot za przerabianie Twojego setupu (lpg) zeby uzyskac te 15-20koni wiecej. Zalozysz fmic, zrobisz te 190 + Nm i autko zrobi sie odrazu "lzejsze"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •