Pokaż wyniki od 1 do 15 z 69

Wątek: 180AJQ, FWD by akrisu

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Pora trochę odświeżyć wątek. Jako że aura nienajlepsza to wizualnie w auTTku nic się nie dzieje. Wosk nadal na lakierze. Słabo już kropelkuje ale nadal się trzyma.
    Więcej dzieje się pod maską.

    Niecałe dwa tygodnie temu zrobiłem swoje pierwsze logi. W dużym skrócie - było słabo. Przepływomierz umierał, trzeba go było wymienić co szybko uczyniłem.
    Wpadł nowy przepływomierz z Boscha. Stary był jeszcze z logo Audi. miał więc około 19 lat. Po jego wymianie nieco się poprawiło.

    Wybrałem się na test szczelności do eslaw79.

    Wszystko okazało się w porządku, szczelność niemal idealna a eslaw wie co robi - polecam

    Kolejne logi zostały wczoraj wysłane do Acida i okazuje się… że mam program 150KM. Ktoś mi wykastrował auTTko i nawet o tym nie wiedziałem

    Logi można zobaczyć w tym wątku (klik!)


    Plany? Muszę się zorientować na ile wydajne są moje wtryski od gazu. Potem w zależności czy wyrobią przy 210-215KM albo składam budżet na włożenie FMICa i strojenie z tych 150 na 210-215KM, lub będę musiał trochę pomyśleć czy warto jeszcze wymieniać wtryskiwacze gazu żeby robić te ponad 200KM, czy może zrobić serię 180

    Z pozytywów - wygląda na to że test CO2 był pochopną i źle zrobioną rzeczą. Chyba z 40 minut trzymałem ten korek z rurką i płynem wielokrotnie nim ruszając i wyciągając go, jakbym sam sobie chciał coś wmówić. Wypłukałem po nim układ chłodzenia, od tego czasu płyn się nie zabrudził ani odrobinę, a zrobiłem około dwóch tysięcy kilometrów. Olej czysty, nic się z nim nie dzieje.
    Ponadto (odpukać) silnik ma się dobrze, turbo pompuje dobrze, nie ma żadnych niepokojących objawów. Kwestia uporania się z tą śmieszną wręcz sytuacją związaną z mapą silnika

    Pewnie na początku lutego, po rozmowie z gazownikiem dam znać, jaką podejmuję decyzję. Na razie muszę się zorientować w kosztach i tu pytanie do osób które przeczytają moje wypociny do końca:

    Montował ktoś FMIC? Jaki jest kompletny koszt z orurowaniem i montażem?

    Z góry dzięki za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez akrisu ; 18-01-2018 o 20:41

  2. #2
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Nom nie wolno dopuścić do zmieszania się płynu chłodniczego z tym co wlewasz do spiralki. Jak zmieszasz to od razu jest zielony/żółty. Kurcze kto zmniejszył moc ?! może masz wersje 150KM ale przecież masz silnik AJQ i powinien mieć te 180KM. Fajnie że masz tańsze paliwko Można znacznie cześćiej się wybrać w jakąś trasę - ja w sumie jak mam gdzieś leciec 200km w jedną stronę to biorę jakiegoś lenia ze śmierdziuchem Doprowadzaj furkę do porządku i ten opłatek wisi w powietrzu !? Co z tym zrobiomy chłopaki !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •