Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69

Wątek: 180AJQ, FWD by akrisu

  1. #61
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Mikro aktualizacja Twojego tematu małe zdjęcie z dziś a resztę pewnie nie bawem wrzucisz sam
    Dzięki Kanapa

    No jest tu jeszcze cała masa opisywania bo w TT wiele się podziało i w kilku miejscach była, muszę się w końcu za to zabrać

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Okej, jedziemy z aktualizacją bo na forum dawno nic się nie działo, a w życiu mojego auTTka zupełnie inaczej

    Po kolei: w czerwcu przed urlopem zdecydowałem się na wymianę skrzyni w swojej TT. Starej niestety nic nie pomogło, biegi wyskakiwały, zgrzytała, nie wchodziły precyzyjnie. Nie chciałem kupować używki więc postawiłem na skrzynię regenerowaną. Teraz w aucie siedzi skrzynia o oznaczeniu EVS która ma wyraźnie dłuższe przełożenia, dzięki czemu przykładowo obroty przy 140km/h spadły o ok. 250-300, a na dwójce można osiągnąć 100km/h. Skrzynia przyjechała do mnie z firmy arga.com.pl i zdecydowanie mogę tę firmę polecić. Wraz ze skrzynią w aucie został wymieniona tarcza sprzęgła, docisk oraz łożysko dociskowe. Dwumas jest w bardzo dobrym stanie i powinien pojeździć jeszcze długi czas

    Kilka dni po wymianie skrzyni wybrałem się TTtką na wakacje do Chorwacji. Trasa w obie strony przebiegła bez żadnych problemów, a autko kolejny raz na ponad tysiąc kilometrowej trasie spisało się bardzo dobrze. W nagrodę zrobiłem autku zdjęcie na plaży w Splicie


    W sierpniu z okazji zmiany mojej pracy TTtka wybrała się kolejny raz do Warszawy


    Niestety w międzyczasie na lakierze z lewej strony pojawiła się bardzo brzydka rzecz widoczna na zdjęciu. Ciężko mi powiedzieć co to jest i z czego wynikło, na szczęście udało się tego pozbyć ale o tym za chwilę


    We wrześniu przyszedł czas napraw i serwisów a zaczęło się od przeglądu, na którym okazało się że jeden z zacisków tylnych jest niesprawny i się blokuje. Autko trafiło do mechanika, zacisk został zregenerowany a tylne klocki wymienione.
    Prócz tego przyszedł czas na serwis olejowy. Kolejny raz wleciał Motul X-Cess 5W40.

    W zasadzie w pierwsze urodziny TTtki w moich rękach, wymieniony również został zawór DV. Jak się okazało stary, jeszcze oryginalny, zupełnie nie działał. Oczywiście DVkę dostarczył nie kto inny jak michal26 Po wymianie auto zrobiło się żwawsze i lepiej reaguje na wciśnięcie gazu


    W połowie września autko znów odwiedziło Warszawę a końcem września Łódź. Przed weekendowym wyjazdem do Łodzi udałem się do Kanapy, ponieważ umówiłem się z nim na odżywienie mojego nadgryzionego zębem czasu lakieru. Tego dnia udało nam się umyć i wyglinkować auto oraz odżywić plastiki pod maską i grill. Efekt moim zdaniem jest piorunujący!




    Po weekendzie auto trafiło do Mariusza na cały tydzień poprzedzający zlot. Pomimo bardzo niewielkiej ilości czasu (3h po pracy) jak i wielu trudności które stanęły na drodze (na przykład zepsuta polerka), Kanapa zrobił kawał naprawdę dobrej roboty! Pokazane wyżej "chmurki" na lewej części samochodu pozostały historią, podobnie jak większość rys. Mimo że sam wykonawca nie jest zadowolony ze swojej pracy i mówi, że większość rys które zostały dałoby się zrobić tylko potrzeba większej ilości czasu, to dla mnie efekt jest świetny. Auto pięknie się prezentuje a mi pozostaje utrzymać ten efekt jak najdłużej.

    Mariusz - wielkie dzięki za ogrom Twojej pracy i efekt jaki udało się osiągnąć! Dziękuję również elmacho za pożyczenie maszyny na potrzebę pracy nad moją TT













    W międzyczasie drugi forumowy magik otrzymał moje zepsute zegary. Nie były one w najlepszym stanie Jak się okazało było mnóstwo zimnych lutów, całe podświetlenie było w zasadzie do bani, zepsuty był również FIS. Silniczki od małych wskazówek też nadawały się do wymiany.
    Pomimo presji czasu (musiałem mieć zegary koniecznie w piątek żeby jechać na zlot!) i znów - niesprzyjających okoliczności (InPost stwierdził, że paczka poleży sobie dwa dni w paczkomacie zanim ją nadadzą) Annubis wywiązał się z zadania świetnie Dostał zegary w środę wczesnym wieczorem, a późnym wieczorem były gotowe do wysyłki. Wysłane w czwartek dojechały do mnie rano. Michał - dziękuję bardzo za ten ASAP




    W weekend po odebraniu auta pojechałem na swój pierwszy (i na pewno nie ostatni) ogólnopolski i klubowy zlot - zakończenie sezonu w Rakowie Atmosfera była super. Bardzo fajnie było zobaczyć tyle TTek oraz spotkać i poznać tyle osób które mają podobnego bzika na punkcie tego samochodu (mam nadzieję Kris że nie obrazisz się że pożyczyłem sobie fotki )



    Wczoraj zabrałem się za czyszczenie przepustnicy. Już jakiś czas temu zamówiłem uszczelkę od Michała26, więc nie musiałem się obawiać że stara się rozsypie. Wszystko poszłoby gładko, gdyby nie moja nieuwaga przez którą jedna ze śrub spadła w dół komory silnika (dobrze że nie do kolektora ). Jak się możecie domyślić wyciągnięcie jej nie było proste. Nie polecam zdejmowania osłony silnika w garażu bez kanału / podnośnika. Na szczęście koniec końców udało się



    I jeszcze jedno zdjęcie z dzisiaj - jesienna sceneria na parkingu przy Trzech Stawach.


    Podsumowując - autkiem przez rok i niecały miesiąc przejechałem prawie 24 000km. Mocno odżyło ostatnimi czasy. Wygląda i jeździ o niebo lepiej niż wtedy, gdy je kupiłem Cieszy mnie to równie mocno jak fakt, że przez ten czas nie zawiodło mnie ani razu i mam nadzieję, że tego nie zrobi
    Ostatnio edytowane przez akrisu ; 09-10-2018 o 22:28

  2. #62
    Awatar kaba
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Basalt
    Posty
    363
    Kris auto się fajnie prezentuje, widać sporo włożonej pracy. Przydałaby się jeszcze blenda plaster miodu i może dokładka spoilera Auto całkiem dobrze się zbiera bo na trasie na zlot cały czas trzymałeś się blisko mnie;P

  3. #63

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    121
    Świetnie się czyta takie relacje. Gratuluję zapału i chęci dbania o auto.
    Z plastrem miodu tak popularnym na forum warto się zastanowić ale w kontekście czy nie lepszy oryginalny, rasowy, super zachowany wygląd auta czy mody, LEDy i spoilery...
    Jakikolwiek kierunek obierzesz życzę satysfakcji z autka.

  4. #64
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Ładnie się widzę dzieje/działo, przypomniałem sobie swoje początki z moją lalką. Generalnie wszystko to samo robiłem u siebie, więc wiem jaką radość to wszystko sprawia. No i ta korekta lakieru można się ponownie zakochać
    Trzymaj tak dalej, bo dla takiego efektu warto się czasem napracować!

  5. #65
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Tak sobie czytam z nudów i jak zauważyłem, że na pierwszych fotkach po kupnie miałeś blachy SI, to aż nie wytrzymałem i musiałem napisać :P Nie sądziłem, że ktokolwiek z forum może wiedzieć gdzie leży ta wieś, a co dopiero mieć stamtąd auTTko

    Załącznik 14416

    Moja tetunia pozdrawia Twoją

  6. #66
    Awatar akrisu
    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    LY9B
    Posty
    314
    Dzięki wszystkim za miłe słowa

    Tak, moja TTtka jest z Siemian a Twoją dobrze znam bo sam ją chciałem kupić rok wcześniej, nie dogadaliśmy się jednak z Robertem... także ciesz się
    Również pozdrawiam

  7. #67
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jak zawsze zrobiłeś kawał dobrej roboty! ... ja sobie obiecuje że pewnego dnia się zabiorę za te przepustnicę ale nie mam czasu za bardzo bo autem chwilowo muszę dojeżdżać do pracy... chyba rzucę robotę ...

    a tak po za tym to tutaj takie coś zostawiam


  8. #68
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    dziękuje za wspaniałą i "prze miłą sobotę" w towarzystwie Eslaw-a oraz Akrisu zdjęcie z myjki po mikro spocie



    a już nie bawem widzimy się nad morzem !!!

  9. #69
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Ważne że się udało porobić wkurzające tematy a przy okazji delektować się darami natury

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •