Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: FWD 180 by walduss

  1. #1

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5

    FWD 180 by walduss

    Witajcie

    Od paru dni jestem szczęsliwym posiadaczem TeTuni. Decyzja o zakupie była dość spontaniczna. Oglądałem jakiś czas temu Zakup kontrolowany i tam gość szukał małego auta do miasta Jedną z propozycji była właśnie TTka Mk1. Obejrzałem program i sam stwierdziłem, że zamienię moje S80 na coś mniejszego dającego frajdę. Ale pomyśleć a zrobić to dwie różne sprawy Niby szukałem po ogłoszeniach ale wiedziałem, że łatwo nie będzie. Któregoś dnia trafiłem na tą sztukę z komisu w Wawie. Pojechałem zobaczyłem spodobała mi się ale niestety była już zarezerwowana. Zostawiłem tel. gdyby coś się zmieniło. Po dwóch tygodniach telefon, że samochód jest do kupienia. Pojechałem i kupiłem. Wszystko tak się trochę szybko potoczyło, że sam nie wiem czy dobrze zrobiłem Żona się śmieje, że mam kryzys wieku i czeka tylko kiedy i ją wymienie na inny model
    No ale wracając do samochodu spodobała mi się, bo jest dość zadbana w środku na czym mi zależało, do tego ma zrobiony zawias (gwint KW, FV zakupu z 2014r na 1000EUR) i felge. Czarny dach i przyciemniona szyba z tyłu. Cieszy oko po prostu. Do tego ma książkę z udokumentowanym przebiegiem, co sprawdziłem na ile mogłem i się znam i wpisy trzymają sie kupy. Środek wizualnie też by to potwierdzał. Dodatkowo jest sporo faktur potwierdzających różne naprawy.

    Kilka danych:
    Rok: 1999
    Przebieg: 200 350km

    Od razu mam kilka pytań.
    1. Jaki warsztat polecacie w Wawie i okolicy, który zna się na tym modelu i nie robi lipy, gdyby trzeba było się wybrać z TTunią do jakiegoś doktora?
    2. Skąd bierzecie części w dobrych cenach ?

    Mam też od razu drobny problem ze wskazaniem temp. Raz pokazuje dobrze, a po chwili spada do 50C. Zastanawiam sie czy to kwestia wskaźnika, czy może termostatu, czy jakiegoś czujnika temp? Jak to najprościej zdiagnozować?

    Modzić na razie nie zamierzam. Na początek skupię się na wizualnych aspektach takich jak np. tylny spojler, który jest czarny a był srebrny ale ktoś go pomalował chyba farbą w spray bo lakier zszedł. Na razie jakoś to wygląda ale ktoś odstawił manianę i trzeba się tym zająć. Do tego felgi wymagają odrobiny czułości i w zimę oddam je do odświeżenia (widać zacieki na nich po myciu jakąś chemią). Chcę też upewnić się, że silnikowo nic nie doskwiera, więc zaraz wymiana rozrządu, filtrów, olejów, sprawdzenie turbo, drążków itp. Mechanicznie musi być igła.

    Poniżej kilka fotek tak na szybko z wczoraj

    P.S. Sprzedam Volvo









    Ostatnio edytowane przez walduss ; 11-09-2017 o 14:26

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Gratulacje nowej zabawki i obyś się nią mógł cieszyć bez niespodzianek To może jakieś spotkanie większą ekipą na spocie w Warszawie?

  3. #3
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Fajna sztuka.

    Pawel-2005 - zna te auta jak wlasna kieszeń. Urzęduje w Płońsku wiec daleko nie masz .
    michal26 - do niego w sprawie częsci możesz uderzac

    Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Gratulacje auTTka.
    Części kupujemy w dużej mierze u michal26.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    5
    Dzięki za miłe powitanie oraz info co, kto, gdzie i jak
    Spocik w Wawie chętnie odwiedzę, jak tylko będę wiedział gdzie i kiedy

    No i będę się oczywiście chwalił tutaj co i jak, zainspirowany innymi tematami a w szczgólności wątkiem Jerrego
    Ostatnio edytowane przez walduss ; 11-09-2017 o 17:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •