Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 67

Wątek: Błedy do odczytu

  1. #1
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535

    Błedy do odczytu

    Witam odebrałem w końcu autko z warsztatu po kapitalce ale podczas jazdy zapalił mi się check engine i po odczycie z vaga pojawily sie błedy
    18010 - Power Supply Terminal 30: Voltage too Low
    P1602 - 35-10 - - - Intermittent
    17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean
    P1136 - 35-00 - -
    00604 - Potentiometer Positioning Motor for Air Flow Flap (G113)
    30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent
    00526 - Brake Light Switch-F
    27-00 - Implausible Signal
    01370 - Alarm triggered by Interior Monitoring
    35-00 - -
    01463 - Alarm triggered by Sensor for anti-theft alarm System
    35-00 - -
    01300 - Control Module for Navigation with CD-Rom (J401)
    49-10 - No Communications - Intermittent
    01317 - Control Module in Instrument Cluster (J285)
    49-10 - No Communications - Intermittent
    Dwa pierwsze najbardziej mnie interesują bo pojawiły się teraz ale z reszta chciałbym się również uporać bo jest to jak drzazga w fiucie
    Panowie i Panie macie jakieś propozycje...z góry dziękuje,,,,

  2. #2
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Na początek może skasuj wszystkie błędy sprawdź ponownie które powrócą.

  3. #3
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Błędy skasowane check zgasł pojeżdżę zobaczymy. Auto stało ponad miesiąc na warsztacie. Aku jest nowe nie wiem czy było ładowane może stąd te bledy. Ale reszta do interpretacji .

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Jak aku pada powoli w aucie moze sie zdarzyc ze wyskocza jakies bledy. Jak po skasowaniu cos wroci to pisz.

  5. #5
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Jak aku pada powoli w aucie moze sie zdarzyc ze wyskocza jakies bledy. Jak po skasowaniu cos wroci to pisz.
    Aku ma zaledwie 2 miesiące. Pojeżdżę trochę i i go przeskanuje vagiem. Odezwę się wkrótce.

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To ze aku jest nowy nic nie znaczy, wazne ile auto stalo i co tam bylo z nim robione.. mogla byc sytuacja ze np ktos zostawil drzwi otwarte i lampka w srodku rozwalila baterie i pozniej ja Ci naladowali nie wspominajac o tym. Oczywiscie to tylko gdybanie.. pojezdzisz - zobaczysz, jak cos wyskoczy ponownie wtedy pomyslimy

  7. #7
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Dzisiaj po zatankowaniu 98 do pełna po przejechaniu 30 km wyskoczył znowu check engine i po odczycie z vaga wyszedł bład 17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean
    P1136 - 35-00 - -
    Trochę czytałem na ten temat i błąd dotyczy ubogiej mieszanki. Gdzieś na forum opisywali problem i może to być związane z nieszczelnością przed turbiną, może jakiś wężyk itp. Jeżdzę w zakresie 2000-2500 obrotów bo mam silnik na dotarciu i ktoś opisywał że miał taki błąd przy takiej jeżdzie. Po skasowaniu problem znikł. Ja u siebie też skasowałem i zobaczymy. Chyba że macie jakąś witaminkę ta ten błąd

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    A czemu nie dotarles silnika dynamicznie tylko jezdzisz jak dziadzio na (zaloze sie) pelnym syntetyku?? Jest podane na forum jak postepowac z silnikiem na dotarciu i jakiego oleju uzywac, procedura docierania itd.. teraz juz po herbacie, Twoja sprawa.

    Odnosnie bledu:
    http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...4/P1136/004406

    Co bylo powodem wymiany silnika?? Stopione tloki moze??

  9. #9
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Zrobiłem dopiero 300 km na silniku a olej jaki używam to motul 5w40 . Auto puszczało dymek przy odpalaniu i czuć było spalony olej dlatego zdecydowałem się na remont silnika. Okazało się że pierścienie na 2tlokach do wymiany, uszczelniacze, zawory i cała reszta żeby do tego nie wracać - oczywiście wszystko w komplecie wymienione łącznie z planowaniem głowicy i wszystkir uszczelki.

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    No to dobrze, ze zrobiles remont ale docierac powinienes byl inaczej niz to robisz. Teraz juz za pozno, wiec kontynuuj 1000km w dziadkowy sposob.. Powinno sie docierac na specjalnym oleju mineralnym. Silnik dociera sie w dynamiczny sposob w 100km.. Odpalasz, doprowadzasz do temp roboczej, zlewasz olej. Zmieniasz filtr zalewasz mineralnym do docierania, procedura docierania (temat nizej), zlewasz. Zmieniasz filtr i zalewasz olejem docelowym 5w40. Zmieniasz go po ok 5000km (w miedzyczasie pilnujesz bo silnik moze jeszcze pobrac olej) i pozniej zalewasz ponownie 5w40 i wtedy zmieniasz juz co 10kkm. Temat o docieraniu:

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ght=Docieranie

    Co do Twojego bledu to koniecznie go usun bo rozwalisz silnik. Zwlaszcza jak zaczniesz jezdzic juz normalnie w pelnym zakresie obrotow.

  11. #11
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    No nic mam nadzieję że i ta metoda na dziadka nie będzie zła i silnik dotrze się dobrze. Przecież takie praktyki były kiedyś normą ale czasy się widocznie zmieniają . Już poczytałem o dotarciu dynamicznym ale tak jak napisałeś już za późno więc kontynuuje to co zacząłem .

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Błąd oczywiście skasowany tak szybko jak się pojawil. Pilnuje tego bo mam vaga więc mogę szybko podjąć interwencje .

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie dotrze sie w 100% Twoja metoda gdyz jest to fizycznie nie mozliwe gdy stosujesz olej zapobiegajacy tarciu. Nie przejmuj sie jednak az tak bardzo. Nie oznacza to, ze bedzie zupelnie do kitu. Poprostu pierscienie beda mialy niedotarte fragmenty. Silnik bedzie pracowal poprawnie, metoda dynamiczna jest dokladniejsza i pozwala na najlepszy rezultat koncowy.

  13. #13
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Pocieszyłes mnie ale jestem dobrej myśli . Staram się dbać o nią bo mi wynagradza w jeździe także wszystkie bolączki usowam na bieżąco. Pojeździmy zobaczymy

  14. #14
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez eslaw79 Zobacz posta
    Pocieszyłes mnie ale jestem dobrej myśli . Staram się dbać o nią bo mi wynagradza w jeździe ������ także wszystkie bolączki usowam na bieżąco. Pojeździmy zobaczymy
    Będzie dobrze głowa do góry, już dużo masz ogarnięte w aucie to wiesz jak teraz już praktycznie tylko musisz zostawić u mnie autko na jakiś weekend
    PS. grzyby znowu są ponoć

  15. #15
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Nie ma sprawy Kanapa kiedy ci tylko będzie pasować ja się dostosuje Za mną już prawie połowa docierania ale kolejne 2000 km będę utrzymywał max 4000tys obr tak na wszelki wypadek.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wczoraj wracając do domu znowu lampka Check Engine, nie czekając podpiąłem go do Vaga i wyskoczyły błedy
    16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
    P0420 - 35-00 - -
    17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean
    P1136 - 35-00 - -

    Ten pierwszy będę obserwował bo wyskoczył pierwszy raz.Mam dp zamiast kata(może dlatego) natomiast ten drugi wyskakuje coraz częściej. Poczytałem i dotyczy zbyt ubogiej mieszanki czyli wychodzi na to że gdzieś lewe powietrze się dostaje i jest dostarczane zbyt dużo powietrza. Możę ktoś borykał sie z tym błędem i wie co w pierwszej kolejności sprawdzić. Auto na dotarciu po dziadkowemu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Wczoraj wracając do domu znowu lampka Check Engine, nie czekając podpiąłem go do Vaga i wyskoczyły błedy
    16804 - Catalyst System: Bank 1: Efficiency Below Threshold
    P0420 - 35-00 - -
    17544 - Fuel Trim: Bank 1 (Add): System too Lean
    P1136 - 35-00 - -

    Ten pierwszy będę obserwował bo wyskoczył pierwszy raz.Mam dp zamiast kata(może dlatego) natomiast ten drugi wyskakuje coraz częściej. Poczytałem i dotyczy zbyt ubogiej mieszanki czyli wychodzi na to że gdzieś lewe powietrze się dostaje i jest dostarczane zbyt dużo powietrza. Możę ktoś borykał sie z tym błędem i wie co w pierwszej kolejności sprawdzić. Auto na dotarciu po dziadkowemu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    AcidTT licze na twoja pomoc

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    AcidTT licze na twoja pomoc

Podobne wątki

  1. błędy esp
    Przez ZUCZEK w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-03-2024, 11:01
  2. Błędy vag
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 12:58
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2014, 08:32
  4. 3-rzy błędy...
    Przez lelu666 w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2012, 13:02
  5. Błędy DTC
    Przez qba12345 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-07-2010, 15:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •