Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 80

Wątek: Srebrna TT quattro by Sorprop

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180

    Srebrna TT quattro by Sorprop



    Więcej zdjęć: https://drive.google.com/open?id=0B4...VFuY0x6T2FIWms
    Zdjecia zimowe wykonane przez sprzedawcę. Auto byłu już poddane dyskusji tutaj na forum.

    Auto to Audi TT 8n Quattro 225 BAM w kolorze srebrnym, rocznik 2002, ściągnięty ze Szwajcarii, 214k km na liczniku.
    Jak widać na zdjęciach auto przedliftowe, z poliftowymi światłami. Przyklejne znaczki sline. Prawdopodobne przygody z przodu i z tyłu, nie wygląda na nic poważnego. Do tego doszła przygoda zaraz po zakupie. Dzień po zakupie ubezpieczenia było spotkanie z sarną. Zderzak trochę połamany, więc bez klejenia i malowania się nie obeszło.

    Przy zakupie sprzedawca wymienił:
    - amortyzatory tył
    - tuleje stab, łączniki stab
    - wymiana gum dolotu, odmy i innych
    - wszystkie wycieki
    - przerywacz kierunkowskazów
    - cewki
    - świece

    dodatkowo od nas dostał:
    - wymiana wszystkich płynów i filtrów
    - rozrząd
    - termostat
    - nowa plastikowa osłona pod silnik

    po 5k km był przegląd i wymiana oleju i filtru.

    Samochód jeździ na oponach Fulda SportControl 2, które robią robotę. Zalany jest olejem Valvoline VR1 5W50.
    Obniżony jest przez poprzedniego właściciela - wymienione sprężyny, czerwone Eibach ~ -30mm.

    Co do zrobienia?
    - regeneracja turbiny (późno wstaje ~2,7-2,8k obrotów)
    - wymiana stukającego napinacza

    na obecną chwilę nie było okazji sprawdzić w jakiej kondycji jest silnik, ale nie łapie zadyszki, 210km/h to dla niego nie problem i chętnie ciągnąłby dalej, ale ja zółtodziub jestem i takie prędkości jeszcze dla mnie zdeczkę za wysokie, chociaż auto się nie skarży i woła o więcej. Tutaj bardziej przeszkadza problem z drzwiami od strony kierowcy - w narożniku przy większych prędkościach (140+) świszczy, także albo drzwi do regulacji, albo uszczelka do wymiany (chociaż ta nie jest tragiczna). Woda się nie leje, więc luz.
    Problemem dla mnie jest zawieszenie, które jest strasznie twarde i sztywne, co jest super przy jeździe w górach, krętych dobrej jakości drogach, ale jadąc od strony Wrocławia na a4 dostałem mocno po plecach i dupie. Póki co w planach albo wymiana samych sprężyn i sprawdzenie amorków, czy czasem też innych nie wrzucić, albo jak będzie kasa to zestaw B14 albo B16.
    No i najważniejsze to korekta lakieru: od tylnego zderzaka pod klapą bagażnika odchodzi klar i dodatkowo ktoś na parkingu zarysował, odprysk lakieru na dachu od strony kierowcy, wgniecienie w listwie bocznej od strony pasażera (widoczne na zdjęciu). Po naprawie zderzaka i założeniu go firmie nie udało się go idealnie spasować i jak się człowiek przygląda z przodu to zdeczkę kłuje w oczy. Do tego felgi nie są już w najlepszym stanie i w planie albo regeneracja, albo jak będzie kasa to jakieś nówki w czarnym macie.
    Marzy się zabezpieczenie podwozia, bo standardowo korozja zaczęła się pojawiać.

    Sporo do zrobienia, aby tylko kasa się znalazła. Sam maczał zbytnio palców tutaj nie będę, bo nie mam zdolności ani za bardzo czasu, aby dłubać.
    Ostatnio edytowane przez Sorprop ; 29-08-2017 o 19:19

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Pamiętam ten samochód, był w jednym czasie wystawiony z niebieską TTką. Sprzedawca niestety trochę przykolorował opisy sprzedawanych przedmiotów, dlatego nie były to auta które wzbudziły zachwyt, aczkolwiek sam chyba pisałem że obejrzałbym to auto jakbym szukał.

    gratki i dopieszczaj.

    ps. zawias ma być sztywny i twardy to TT anie Corsa

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Tak, to dokładnie ten samochód i od tego sprzedawcy.

    Nie mam nic przeciwko sztywności, ale jak po 100km jazdy polską "autostradą" trzeba zrobić przerwę, bo **** i plecy bolą od stałego kopania przez nierówności, to żadna przyjemność

    Ale jak już się pojeździ na dobrej drodze, to nic tylko cisnąć i brać zakręty w tyle ile samochód chce je robić.
    Dlatego póki co nic nie ruszane. I tak trochę korci B16, bo regulacja sprężyn i amorów może pomóc w takich przypadkach - długa i męcząca podróż vs latanie dla zabawy.

  4. #4
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Gratuluje autka i powodzenia w działaniu przy autku, poliftowe masz jeszcze fotele miedzy innym na pewno tak na pierwszy rzut oka, ogólnie to 2002 to już chyba po lifcie było jak dobrze pamiętam (ewentualnie może przełom 2002/2001 - proszę poprawić jak się mylę).
    Martwi mnie ta rdza o której piszesz, ciekawe gdzie ta "ruda szma%a" wylazła... jak się postarasz to ją ładnie zrobisz.
    Regeneracja turbo to tak około 1200-1600zł jak jest popękane w miejscu gdzie się grzeje ale może wcale nie być tak źle a wręcz przeciwnie
    Powodzenia w działaniu i frajdy z jazdy.

  5. #5

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    poliftowe masz jeszcze fotele miedzy innym na pewno tak na pierwszy rzut oka
    Tak, czerwone fotele nie były na wyposażeniu samochodu. Wraz z obiciem drzwi dorzucił je któryś z poprzednich właścicieli. Gdyby były w standardzie to prawdopodobnie uchwyty konsoli też byłyby w czerwonej skórze, a nie czarnej jak w tym modelu. Tyle przynajmniej dowiedziałem się z tego forum :P
    Taki cichy plan to zrobić z zewnątrz polifta albo sline (prócz felg, bo szerokie ramiona w czarnym macie podobają mi się bardziej).

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Poogarniasz co jest nie tak i bedziesz sie cieszyl jazda, najwazniejsze ze masz swiadomosc niedociagniec. Poczytaj jak sie robi logi, sprawdz vagiem kondycje silnika, moze to tylko jakas nieszczelnosc, a nie padniete turbo. Powodzenia z autem!

  7. #7

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Poogarniasz co jest nie tak i bedziesz sie cieszyl jazda, najwazniejsze ze masz swiadomosc niedociagniec. Poczytaj jak sie robi logi, sprawdz vagiem kondycje silnika, moze to tylko jakas nieszczelnosc, a nie padniete turbo. Powodzenia z autem!
    Po zrobieniu pierwszych 5k auto poszło do mechanika, który na moją prośbę sprawdzał auto komputerem i zdiagnozował późno wstającą turbinę i zalecił regenerację (góra trzyma się dobrze i stabilnie tak jak przykazano). Póki co teoretycznie brak funduszy, a też nie chcę pchać się w koszty, kiedy zaraz auto będzie całą zimę prawdopodobnie stać, a na wiosnę będzie można ogarnąć kompleksowo parę rzeczy, a nie na raty. Do codziennego wożenia jest inne auto.
    Jazdą cieszę się od zakupu auta, nie sprawia problemów, jest dynamiczne i daje dużo radości z jazdy. Problemem tylko jest to późno wstające turbo, na które trzeba uważać przy włączaniu się do ruchu. Przy szybkiej jeździe i obrotach powyżej 3k śmiga aż miło.

  8. #8
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Też pamiętam to auto.
    Pamiętam opisy sprzedawcy i całą późniejszą akcję.
    Opisuj co jak z autem, takie historie fajnie się czyta. Dodatkowo jest to obraz właściciela i jego auta, często pasji.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  9. #9
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Poogarniasz co jest nie tak i bedziesz sie cieszyl jazda, najwazniejsze ze masz swiadomosc niedociagniec. Poczytaj jak sie robi logi, sprawdz vagiem kondycje silnika, moze to tylko jakas nieszczelnosc, a nie padniete turbo. Powodzenia z autem!
    Dokładnie tak jak napisał Acid, może to byc tylko nieszczelność, u mnie było podobnie i okazało się na początku że straszne nieszczelności miałem jak sprawdzili (na logach już mi wyszło że coś z turbo nie najlepiej bo późno wstawało).
    Po wymianie mnóstwa przewodów, odmy i wielu jeszcze innych przewodów, (uczelki pod pokrywą i od strony rozrządu, fazatora) które potem mi pokazali to wszystkie były kosmicznie popękane/sparciałe itd itp. (było również słychać takie "sapnięcie" przy zmianie biegu na wyższych obrotach, prawie jak zawór BOV)
    Dodatkowo podczas inspekcji i oczekiwaniu na przyjście jakiegoś jednego węża dokopali się do turbiny i kolektora wydechowego i wtedy okazało się że są już u mnie pojawiają się pęknięcia na turbo i kolektorze co też powoduje zagrożenie, sprawdzili pompe paliwa i jej wydajność i również było/jest kiepsko.
    Także zakładając optymistyczną wersję to będą tylko nieszczelności na przewodach
    i wtedy będziesz dopiero zadowolony na serio z użytkowania

    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Też pamiętam to auto.
    Pamiętam opisy sprzedawcy i całą późniejszą akcję.
    Opisuj co jak z autem, takie historie fajnie się czyta. Dodatkowo jest to obraz właściciela i jego auta, często pasji.
    i tutaj tak jak napisał Elmacho, jak najbardziej opisuj na bierząco co tam z autkiem się dzieje zrobienie go na Sline trochę pewnie zajmie.
    Co do konserwacji podwozia to gdzieś czytałem że fabryczna jest rewelacyjna i praktycznie bez obsługowa ale jak gdzieś zeszła to jak najbardziej warto poprawić conieco wrzuć jakieś dodatkowe fotki zanim pogoda dopisuje

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Zdjęć nowych brak, będą niedługo. Ale tak: autko dostało nowe buty na zimę dzięki Nielogicznemu. Podczas wymiany zauważyłem, że z tyłu jest negatyw, więc podjechałem na sprawdzenie zawieszenia. Ogólnie zbieżność uciekła, ale drobnica. Za to właśnie z tyłem mam zagwozdkę. Okazało się, że jest ponad -3 stopnie na obu kołach (na lewym ponad 3,5). Efekt: widać różnice na oponach, od wewnątrz zjechane i wyglądają gorzej niż przód. Mechanik powiedział, że nie da rady tego wyregulować. Dostałem 3 opcje:
    1) wymiana sprężyn na ori, bo to prawdopodobnie nieprofesjonalne ich założenie i brak regulacji reszty przy ich zakładaniu doprowadziły do tego stanu
    2) wymiana wahaczy na regulowane i wtedy będzie można coś wykombinować
    3) zostawić jak jest i liczyć się z szybszym zużyciem opon

    Dodatkowo dostałem info, że warto by było wymienić amorki z przodu, bo nie są dostosowane sprężyn i jest za niskie odbicie.
    Ktoś jakieś pomysły/rady ma? Osobiście myślę o innych sprężynach, bo jak wspomniałem wcześniej dla obecnych to tylko krótkie odcinki albo bardzo dobre drogi, inaczej komfort jazdy kończy się po paru kilometrach.
    Ostatnio edytowane przez Sorprop ; 03-11-2017 o 18:07

  11. #11
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Kup regulowane wahacze na tyl albo wroc do ori sprezyn. Im nizej auto opuscisz tym wiekszy negatyw uzyskasz i trzeba go skorygowac regulowanymi wahaczami. Dobrych wahaczy na rynku na razie nie ma, jest same badziewie. Wiem bo juz jakis czas szukam..

  12. #12

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Była to opcja, którą rozważałem, ale zacząłem czytać forum w poszukiwaniu regulowanych wahaczy i dowiedziałem się tyle, że są problemy z dostaniem odpowiednich. Najlepszy był numer jak mechanik otworzył książkę, a w niej była informacja jak w ttce wyregulować ten kąt... i szukał. Dopóki nie znalazł w necie, że fabrycznie brak regulacji

    Z moich poszukiwań wynikło, że możemy wybrać między:
    1) http://www.cbauto-solutions.co.uk/st...table-tie-bars ~200 funtów = ~1k zł
    2) https://silverproject.eu/produkt/reg...-golf-mk4-4x4/ ~400zł (produkt polski)
    3) znalazłem jeszcze inne, ale cena w złotówkach to dalej chore 1k+
    Niestety różnice między tymi wszystkimi wahaczami nie są wielkie, poza zakresem regulacji.

    Szukałem informacji o Silver Project i mają całkiem niezłe opinie. Jedyne negatywne: że różnie bywa ze spawem (pewnie jeden spawa lepiej, drugi gorzej... jak z chlebem ) i hałasujące tuleje.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    PS. Najnowsze zdjęcia: https://drive.google.com/open?id=0B4...VowS2xGZTJfMHM
    TTce przydałby się detailing, ale bez poprawek lakierniczych póki co daję sobie spokój. Kasa się uzbiera, pójdzie do odmładzania.
    Ostatnio edytowane przez Sorprop ; 04-11-2017 o 05:36

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Sorprop Zobacz posta
    Szukałem informacji o Silver Project i mają całkiem niezłe opinie. Jedyne negatywne: że różnie bywa ze spawem (pewnie jeden spawa lepiej, drugi gorzej... jak z chlebem ) i hałasujące tuleje
    Hahaha! Czytasz ze zrozumieniem to co piszesz?? Calkiem niezla opinia elementu ktory ma tuleje, kawalek gwintu i przyspawane mocowanie. Z tym, ze ze spawami roznie bywa, a tuleje halasuja Cud ze gwint sie kreci czyli co bylo pozytywnego w tych opiniach, ze kolor maja ladny?? To prosty element jak budowa cepa ale musi byc TRWALY. To element zawieszenia I NIE MA OPCJI zeby cos moglo sie urwac.. Takze olej Silvera bo to zle juz na zdjeciach wyglada, a zeby do auta to zalozyc to trzeba siebie samego nie lubic..

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Znaczy, że ludzie pisali na polskich i zagranicznych forach, że spaw "wygląda" nieciekawie, ale jest solidne. Nikt nie pisał, że mu się urwał z powodu "brzydkiego" spawu. Jakieś dwie osoby pisały, że tuleje skrzypiały czy coś. Inny pisał, że wymieniał tuleje na inne, bo mu się nie podobały i grało. Wiem, że to nie jest super. Niemniej jednak, poza paroma opiniami o tych spawach i tulejach, reszta pisała, że jest w porządku (ktoś w tym wątku o regulowanym wahaczu czasem też od nich nie wziął? Zdjęć tam już nie widać, jak i linki do aukcji nieważne).

    Ale tak, zobaczyłem jak wyglądał wahacz od VRP i różnica jest spora.
    Póki co napisałem do Pawła w sprawie sprężyn i będę czekał na rozwój wypadków w temacie o wahaczu. Nie mam ciśnienia

  15. #15
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Tak czytam jak szukacie wahacze, więc zapytam, czy ktoś z Was pytał np. VRP, czy jest w stanie zrobić ?
    Nie chodzi mi o jedna sztukę (sam kiedyś pytałem i nie było takiej opcji), ale o grupowe zamówienie.
    Widzę, że temat się przewija i coraz większe zainteresowanie wahaczami, więc może zróbcie listę chętnych?
    Jak będzie lista, to łatwiej Wam będzie negocjować cenę, czy ze Stelmim, czy z VRP

    P.S.
    Ja się nie pisze na listę, bo mam od VRP
    __________________________
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Srebrna TT - OEM 180 FWD
    Przez Sodi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 08-10-2016, 15:08
  2. Srebrna TT 1.8T OEM+ „Oliczek Line”
    Przez Quarter w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-02-2016, 22:22
  3. wilk28 - kolejna srebrna TT 1.8T 98r
    Przez wilk28 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 12:24
  4. Furak srebrna strzała :) TT 180KM
    Przez ela w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 01:38
  5. Witam - srebrna TT Q225
    Przez MichalTT w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-05-2008, 08:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •