Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 44

Wątek: Pieniądz i jego skarbonka

  1. #16

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Chłopie nie wstydź się na drugi raz tylko wal!!! Jeśli nie czujesz się na siłach to wystarczyło zadzwonić, daleko nie masz podleciał byś na piętnaście minut i linki byłyby wyregulowane. przy okazji można by zrobić jeszcze inne pierdoły takie jak logi itp.
    Dzięki! Chciałem coś zrobić sam bez pomocy, ale już wiem by tego nie robić następnym razem Będę się odzywał! Przy okazji walki z linkami, zdjąłem pokrywę silnika, a pod nią piękna duża nieszczelność w postaci sparciałego i oderwanego węża (odma?). Auto w rękach specjalistów. Niech naprawią, wymienią wąż i dalej będę rzeźbił mojego ulepa

  2. #17
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Powodzenia. Obyś nie trafił na kolejnego wymieniacza części

  3. #18

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Szybki update z życia mojej skarbonki. Jak powieźli ją na lawecie, to następnego dnia kazali mi przyjeżdżać i odbierać auto. Podobno moja regulacja przekroczyła "wszystkie możliwe zakresy regulacji" i linka zaszła za drugą (dlatego zablokował się lewarek). Tak więc odebrałem ją już z dwa tygodnie temu i przyszły uchwyty do hardtopu. Pojechałem po dach, zamontowaliśmy go i teraz jeżdżę z twardym dachem. Szybciej się grzeje środek, jest ciszej i audio jakoś tak lepiej gra

    W przyszłym tygodniu wrzucam ją do mechanika by szukać 6tego biegu, zlikwidować grzanie się, a do tego załapałem się na wymianę cewek zapłonowych w ASO, więc we wtorek jadę zobaczyć jak wygląda ASO od środka, a nie tylko z ulicy

  4. #19
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Wymienia Ci cewki tylko jesli pod maska masz w dalszym ciagu cewki z numerami gdy opuszczala fabryke. Jesli byly juz podmieniane na inne to nie wymienia. Ja tez sie zalapalem na akcje serwisowa, jednak u mnie byly cewki juz znieniane i dostalem fige z makiem.

  5. #20

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Wymienia Ci cewki tylko jesli pod maska masz w dalszym ciagu cewki z numerami gdy opuszczala fabryke. Jesli byly juz podmieniane na inne to nie wymienia. Ja tez sie zalapalem na akcje serwisowa, jednak u mnie byly cewki juz znieniane i dostalem fige z makiem.
    Się okaże za tydzień we wtorek. Historia serwisowa tego auta jest dość uboga, więc bez sprawdzenia nic nie wiadomo. Jestem gotowy że każą mi odjeżdżać bez wymiany cewek (w sumie to nic się z nimi nie dzieje, ale jeśli mogą wymienić bez płacenia, to warto spróbować). Najwyżej zrobię sobie zdjęcie jak wygląda ASO od środka i będę wspominał wizytę z myślą, że może jeszcze kiedyś zrobią akcję serwisową na którą się załapię

  6. #21
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Pewnie, kto wie, moze trafi Ci sie komplecik za dziekuje

  7. #22

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Pierwszy raz widziałem ASO od środka i rozumiem skąd te ceny. Nie wiem kto im dostarcza meble i te szklane witryny, ale są śliczne

    Ale na serio, była akcja, auto zostawione i bum! Wymiana dwóch cewek Zabrali się za dach i mówią, że może im zejść ze 3h, ale nie gwarantują (900zł za regulację dachu bez gwarancji? sick!) spasowania. Znalazł się tam jeden spec co pomyślał, sprawdził wielkość trzpieni i eureka, trzpienie są za duże. Szybciutko przekręcił te z miękkiego i nagle dach wchodzi bez problemów i szarpania! Hardtop leży tak jak powinien, a szara taśma co zasłaniała szczelinę, pofrunęła wraz z moimi pieniędzmi na jedzenie na najbliższy miesiąc.

    Auto jeździ ciut lepiej, ale dużej różnicy nie ma. Może jakbym je dobrze rozgrzał i pogazował, ale to nie był ten moment. Dzida do drugie mechanika z kilkoma objawami i jutro będę czekał na informacje czy muszę znów sprzedać nerkę by mieć na samochód. Oczywiście po odbiorze mojej Skarbonki się pochwalę co się stało i co naprawili. Na razie jadę zbierać słoiki po rodzinie bym miał co jeść do końca lutego.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Autka odebrane od mechanika i co się zmieniło:

    * Wiatraki uruchomione - zwarcie w wiązce, moduł wiatraków wymieniony, zwarcie zlikwidowane
    * Lewy przedni sworzeń poszedł do wymiany
    * Zrobiona geometria i wszystko jest w normie (na zielono), ale czas chyba popatrzeć się za lewą tylną zwrotnicą, bo lewe tylne koło jest problematyczne
    * Jest już 6 bieg - idioci spieprzyli ustawienie wodzików, a zamiast 6 biegu wchodził 4. Poprawili i nagle mam dodatkowy bieg
    * Dziura w przewodzie od odmy - wyjęli, przeczyścili, skrócili i dopasowali - znów jest sprawny

    Przy okazji umówiłem się na wymianę rozrządu, wymianę łożyska w alternatorze, oraz wyeliminowanie pocenia się silnika.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  8. #23
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Krok po kroku i jak nowe auto


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #24
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Podziwiam zwiedzanie ASO. Ja byłem w Gliwicach po śruby do turbiny i kolektora, podkładki i faktycznie masz rację - meble chyba kupują u pana KLER-a - w każdym bądź razie stać ich Pięknie że ładujesz tyle kasy w auTTko na pewno się odwdzięczy bezproblemową jazdą. Niesamowita historia z biegami

  10. #25

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Zwiedzanie ASO zasługuje na wpis do pamiętniczka Czas na największy mod! Udało mi się kupić nową lampkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej i co najważniejsze, ORI, a nie led!

    Ale już tak bardziej na serio, to plan na działanie jest. Najwyżej zrobię to auto na świetny stan i wówczas zakopię je u "niemca w stodole", by za kilkanaście lat po nie wrócić To jest taki mój mały bitcoin, a każda zmiana poprawia komfort. W weekend wyjmuje fotele i robię pełne czyszczenie, konserwacje, oraz wymianę mechanizmów podnoszenia/opuszczania.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  11. #26
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Zwiedzanie ASO zasługuje na wpis do pamiętniczka Czas na największy mod! Udało mi się kupić nową lampkę oświetlenia tablicy rejestracyjnej i co najważniejsze, ORI, a nie led!

    Ale już tak bardziej na serio, to plan na działanie jest. Najwyżej zrobię to auto na świetny stan i wówczas zakopię je u "niemca w stodole", by za kilkanaście lat po nie wrócić To jest taki mój mały bitcoin, a każda zmiana poprawia komfort. W weekend wyjmuje fotele i robię pełne czyszczenie, konserwacje, oraz wymianę mechanizmów podnoszenia/opuszczania.
    Ooo, jak ogarniesz fotele, to koniecznie foty zapodaj (zrób przed czyszczeniem dla porównania), grubo idziesz. Powodzenia

  12. #27
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Jak będziesz robił np. Gliptonem lub czymś innym niż Colourlock to koniecznie taśma i zrób foty i dorzuć je do tematu "Autodetailing", miałem robic teraz test Gliptona na początek sezonu ale jak będziesz przy okazji czyścił czymś to bardzo bym Ciebie prosił abyś to tam wrzucił przyda się test zawsze żeby inni wiedzieli co kupic i co działa a co jest przereklamowane

  13. #28

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Dawno tutaj nie pisałem W najbliższym czasie nadrobię zaległości, ale teraz pochwalę się inną rzeczą. Wczoraj podjechałem do Pawła do Płońska aby odebrać mechanizm do dachu (siłowniki, węże, pompa). Przy okazji przejechał się moją Skarbonką, zerknął pod maskę, szybki test szczelności i dwa przewody do wymiany. Po wymianie zrobiliśmy logi i powiem Wam, że auto odżyło, nabrało wigoru, jedzie dużo ładniej, a logi wyszły nieźle. Jedyne co, to przepływka trochę niedomaga, więc w najbliższym czasie będę się z nią bawił. Nic tak nie cieszy jak opinia Pawła, że jest dobrze.

    Najbliższe rzeczy do zrobienia:
    * wiatraki... wpierw do wymiany termowłącznik, a później się zobaczy (ale stawiam że to to)
    * AC gdzieś coś wariuje, pokazał się problem ze zwarciem, ale wyskoczył raz. Niedługo znów przeskanuje auto i zobaczę czy powrócił
    * czujnik od świateł stop (ten obok hamulca) do wymiany, bo czasem sypnie błędem mimo że światła działają
    * wymiana mechanizmu soft topu
    * przepływka

    Lista rzeczy na trochę późniejszą chwilę:
    * regeneracja foteli (pisałem o moich zmaganiach w innym dziale - dwukrotnie czyszczone i konserwowane, czas teraz na pełną renowacje)
    * elektryka - canbus sypnął problemem, kabel do tylnej szyby do zlutowania, zrobienie konektora pod elektrykę hardtopu, moja przeróbka z puszczeniem zasilania do skrzyneczki obok dźwigni zmiany biegów - chcę tam wyprowadzić gniazda usb + zasilanie do ringa świetlnego; zmiana podłączenia radia - jest na stałe zasilanie podpięte
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  14. #29
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Czujnik od stopu to 5 minut roboty....wymień to jak najszybciej bo napęd będzie też od tego wariował.

  15. #30
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Pieniądz, Twoja Skarbonka trafiła w najlepsze ręce - (które leczą - TT ) co tam leczą, wręcz potrafią tchnąć "nowe życie" w TT.
    Wiem, co pisze, bo od momentu, kiedy odebrałem od Pawła swoją Ośkę, to z niej nie wysiadam
    Życzę Ci kolego, także takiej radochy ze Skarbonki.

Podobne wątki

  1. KrzysiuProgramista i jego MK2 3.2
    Przez KrzysiuProgramista w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 11-06-2019, 20:27
  2. tomaxec i jego TT
    Przez tomaxec w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 10:05
  3. Czy kupno takiego to skarbonka bez dna
    Przez goofer w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 09:23
  4. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 23:42
  5. srt i jego przyspieszenie
    Przez jzsho w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •