Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 44

Wątek: Pieniądz i jego skarbonka

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262

    Pieniądz i jego skarbonka

    Cześć!
    Wiele dni spędziłem szukając egzemplarza dla siebie. Wiele telefonów wykonałem, wiele przekleństw wyszło z mych ust, kilka aut obejrzałem, aż wreszcie (po prawie 3 miesiącach szukania) jest! Imię jeszcze nie nadane, na razie to jest tylko:

    typ: roadster
    kolor: srebrny
    rok: 2001
    silnik: 1.8T 225km
    napęd: quattro
    przebieg na liczniku: 140k (zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie robi już drugie kółko, ale po stanie silnika istnieje cząstka prawdopodobieństwa, że może taki jest lub niewiele większy)
    ciekawostka: skrzynia 5 biegowa (a powinna być 6biegowa)

    Lista rzeczy do zrobienia:
    - zlokalizowanie i naprawienie wycieków spod silnika (stała, wszystko zalana i nie wiadomo skąd to leci, więc muszę umyć, zlokalizować i wymienić wadliwy element)
    - konserwacja mechanizmu od dachu
    - zrobić podłokietnik z cupholderem (zaprojektować i zlecić wykonanie; natomiast projekt będzie zawierał też małą półkę i wyjście usb by móc łatwo wrzucić telefon, oraz podpiąć do ładowania)
    - zdjęcie wszystkich plastików w środku i ponowne ich złożenie (ktoś kto robił detailing wewnątrz niby to zrobił, ale połowa jest źle spasowana)
    - naprawa mechanizmu klapki TT (jedna strona jakby nie miała bolca do klapki i lata luźno)
    - prawdopodobnie zlikwidowanie popielniczki i wrzucenie tam radia (a w miejsce radia wstawię zegary, albo w popielniczce zrobię zegary, a radio zostanie na swoim miejscu)
    - ring światła - orbit gear
    - short shifter
    - turbo timer (wiem, że trochę zbędny wydatek, ale 200zł to nie jest wielki wydatek jeśli ma przedłużyć życie turbiny)
    - Blow off
    - Cały układ dolotowy i wydechowy
    - Program (najlepiej w 3 wersjach: zima; miasto; full moc)
    - Hamulce adekwatne do mocy (zapewne EBC albo Brembo)

    Więcej rzeczy do zrobienia, ale jak sobie przypomnę, to dopiszę Niedługo zrobię zdjęcia i pochwalę się swoją królewną! Zdjęcie po pierwszej wspólnej jeździe - https://drive.google.com/file/d/0B2n...ew?usp=sharing
    Ostatnio edytowane przez Pieniadz ; 28-08-2017 o 15:35

  2. #2
    Awatar neder399
    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    36
    Gratulacje autka
    Doprowadzisz auto do perfekcji i będziesz się z niego cieszył, powodzenia!

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Również gratuluję auTTa.
    Zrobisz co konieczne do zrobienia i będzie Cię cieszyło.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Gratki autka! Mam nadzieje, ze tytulowa ''skarbonka'' okaze sie skarbonka w dobrym slowa znaczeniu! co do wyciekow to sprawdz pod deklem zaworowym oraz zwroc uwage czy nie cieknie spod napinacza lancucha rorzadu. Co do mocy w 3 trybach, masz wersje 225konna, a wiec i naped Quattro, planujesz jakas naprawde duza moc zeby dlawic ja trybami? moglbys prosze rozwinac mysl? Zycze powodzenia z nowym nabytkiem!!

  5. #5
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Masz napęd quattro i skrzynie 5b ? Od czego ta skrzynia jest ? Może samą gałkę masz od 5b a skrzynia jest 6b ?

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Masz napęd quattro i skrzynie 5b ? Od czego ta skrzynia jest ? Może samą gałkę masz od 5b a skrzynia jest 6b ?
    Od TT Tak, sa w quattro 5tki sam mam taka 02m301103, rownie mocna jak 6h.

  7. #7

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez AcidTT Zobacz posta
    Gratki autka! Mam nadzieje, ze tytulowa ''skarbonka'' okaze sie skarbonka w dobrym slowa znaczeniu! co do wyciekow to sprawdz pod deklem zaworowym oraz zwroc uwage czy nie cieknie spod napinacza lancucha rorzadu. Co do mocy w 3 trybach, masz wersje 225konna, a wiec i naped Quattro, planujesz jakas naprawde duza moc zeby dlawic ja trybami? moglbys prosze rozwinac mysl? Zycze powodzenia z nowym nabytkiem!!
    Dzięki, oddałem dziś do umycia (sam nie mam możliwości) i będę szukać.
    Jak zrobię dolot i wylot, to chcę zrobić mapę (zakładam, że moc podciągnę do około 290km). Wówczas chciałbym mieć tryby nie do końca z ograniczaniem mocy, ale bardziej z parametryzacją jak ma być zrywny (przymulony na zime; średni na zwykłą jazdę i wyżyłowaną wersje na "te chwile")

    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Masz napęd quattro i skrzynie 5b ? Od czego ta skrzynia jest ? Może samą gałkę masz od 5b a skrzynia jest 6b ?
    Sama gałka jest od ori 6b, ale poprzedni właściciel wrzucił (lub mechanik który chciał go przekręcić) 5b. Na samym początku się wściekłem, ale w sumie jak jeżdżę głównie w mieście, to 5b mi wystarczy, a samo 5b jest bardziej elastyczne do miasta, więc łatwiej mi będzie jeździć. Na koniec się ucieszyłem. Rzadko jeżdżę w trasy, a 180 na tej skrzyni wyciągam z otwartym dachem Może niezbyt rozsądne, ale to był przypływ emocji, 4 puste pasy, obwodnica Warszawy i pierwsze intymne chwile z moją Skarbonką.


    Kolejne dwie rzeczy wpadły do zrobienia:
    - sprawdzenie całej elektryki + poprawić to co poprzednik spieprzył (np radio nie wyłącza się wraz z samochodem, a muszę je wyjmować by wyłączyć), oraz pojawiają się błędy w zamku centralnym
    - rozłożyć i zakonserwować napinacze + blokady pasów (chyba to są napinacze; czasem się blokuję i nie mogę zapiąć pas, ale wystarczy, że przejadę kilka metrów i już spokojnie zaczynają działać).

    Jeśli ktoś w Warszawie chciałby się spotkać, zerknąć, wskazać mi miejsca które powinienem zrobić lub sprzedaż life hacki ze swoich TeTetek, to z chęcią wyskoczę na przejażdżkę
    Ostatnio edytowane przez Pieniadz ; 29-08-2017 o 17:44

  8. #8

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Trochę już kilometrów ze Skarbkiem zrobiłem i nasza miłość trwa. Brałem ją na trasy i zawsze wdzięcznie mnie dowoziła, a na autostradzie więcej aut mijam prawym bokiem. Serwis po zakupowy zrobiony, wyciek to była uszczelka pokrywy zaworów. Do tego oleje wymienione, ale gruntowny serwis chcę zrobić na wiosnę (olej w skrzyni, haldex, etc...).

    Pojawił się jeden mały problem z chłodzeniem (nie włączają się wentylatory gdy auto stoi odpalone i potrafi się zagrzać), ale to tylko gdy stoję. Na dniach oddaję do mechanika.

    Z nowinek:
    * wymienione ramki na czyste srebrne bez napisów (ja wiem, ten mod dodał mi +5KM)
    * wrzuciłem nowe gumy petexa na zimę na podłogę
    * zakupiłem nowe zimówki Nokiana (do tego stare ori felgi i tylko muszę zakupić jeden dekielek bo się połamał).
    * uchwyty do hardtopu
    * hardtop (nówka z magazynu w Austrii) i pomalowałem go na ciemny granatowy (zgodnie z paletą Audi)
    * wrzuciłem na wszelki wypadek gaśnicę i nową apteczkę
    * mechanizmy góra-dół do foteli (muszę wymienić, a przy wymianie od razu skóry wyszoruję i zakonserwuję)

    Zaraz będę się brał za większe naprawy typu rozrząd, elektryka, naprawa systemu składania dachu (jest wyciek), zrobię też ring światła i kilka innych rzeczy. Poza tym jeździ i ma się dobrze!
    Ostatnio edytowane przez Pieniadz ; 04-01-2018 o 12:10

  9. #9
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Odnośnie wentylatorów, sprawdź w pierwszej kolejności bezpieczniki nad akumulatorem. Często bagatelizowane, a skrzynka nie jest zbyt mocnym punktem o czym sam osobiście się przekonałem. Wentylatory również stały jak zamurowane!

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bezpieczniki, sprawdzic warto tez styki pod bezpiecznikiem w puszce tak jak Marko mowi.. jak to nie pomoze trzeba niestety poczytac temat poswiecony temperaturze..

    Fajnie ze modzisz autko, hardtop nowka.. no no no.. zadbasz raz i bedziesz mial na dlugo z glowy!

  11. #11

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Dzięki! Zerknę. Co do skrzynki, to wygląda dobrze i nie widzę korozji, ani braków. Warto profilaktycznie wymienić całą skrzynkę? Na logikę patrząc, jeśli podepnę wiatraki na krótko i ruszą, to będę miał pewność że skrzynka?

    A co do moich "modów", to chcę zadbać o autko, bo auto jest wdzięczne + kiedyś to może być inwestycja. Poza tym, za każdym razem gdy zaczynam mieć jej dość, wówczas nagrzewa się olej i wychodzi z niej to co w niej lubię najbardziej

  12. #12
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Dzięki! Zerknę. Co do skrzynki, to wygląda dobrze i nie widzę korozji, ani braków. Warto profilaktycznie wymienić całą skrzynkę? Na logikę patrząc, jeśli podepnę wiatraki na krótko i ruszą, to będę miał pewność że skrzynka?

    A co do moich "modów", to chcę zadbać o autko, bo auto jest wdzięczne + kiedyś to może być inwestycja. Poza tym, za każdym razem gdy zaczynam mieć jej dość, wówczas nagrzewa się olej i wychodzi z niej to co w niej lubię najbardziej
    Nomm dokładnie tak jak piszesz - czyli chyba to co my wszyscy w TT lubimy

  13. #13
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Dzięki! Zerknę. Co do skrzynki, to wygląda dobrze i nie widzę korozji, ani braków. Warto profilaktycznie wymienić całą skrzynkę? Na logikę patrząc, jeśli podepnę wiatraki na krótko i ruszą, to będę miał pewność że skrzynka?

    A co do moich "modów", to chcę zadbać o autko, bo auto jest wdzięczne + kiedyś to może być inwestycja. Poza tym, za każdym razem gdy zaczynam mieć jej dość, wówczas nagrzewa się olej i wychodzi z niej to co w niej lubię najbardziej
    Chlopie czy Ty czytasz swoje i nasze posty?? Najpierw sprawdz czy puszka na aku jest w dobrym stanie, czy wszystko laczy itd. Zacznij od najprostrzych rzeczy, to ze wiqtraki rusza na krotko nie oznacza tylko puszki na aku, moze byc modul wentylatorow na podluznicy lub np walniety czujnik. W watku --temperatura-- masz dokladnie opisane jak sprawdzic co jest nie tak gdy nie wlaczaja sie wiatraki.

  14. #14

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Piątkowy wieczór poświęciłem mojej Skarbonce -> chciałem wyregulować linki od zmiany biegów. Tutorial obejrzany kilka razy, a więc zacząłem się bawić pod maską. Pierwsze zaskoczenie - jednak mam sześciobiegową skrzynie, a nie pięciobiegową (czyli gdzieś ten szósty bieg zaginął). Rozpoznałem po umiejscowieniu blokady skrzyni (pięciobiegowa ma bolec "L" trochę z lewej, a sześciobiegowa ma zwykły bolec trochę z prawej). Gdy już wszystko zrobiłem pod maską, odkręciłem mieszek i syf który tam był mnie przeraził. Do wyczyszczenia pójdzie, a już napisałem w temacie Pawła z zapytaniem o cały mechanizm do kabiny. Regulacja zakończona negatywnie, cztery razy powtarzałem i nie udało mi się poprawnie wyregulować. Druga rzecz, że gubiłem biegi. Gdy miałem już 1,3,5, to chciałem sprawdzić czy mam chociaż wsteczny by dojechać do mechanika. Efektem jest zablokowany lewarek zmiany biegów i dziś przyjeżdża laweta.

    Dodatkowo, przyszły uchwyty do hardtopu. Zmieniam mechaników - ten co sprawdzał mi auto przy zakupie nie zna się na TT (on mi zasugerował że tam jest pięciobiegowa skrzynia), a poprzedni co zmieniał dwie rzeczy (między innymi uszczelkę pokrywy zaworów) nie wyczyścił pokrywy, a gdy była zdjęta, to co to był za problem? Nawet jakby mi doliczył za czyszczenie... Teraz auto pojedzie do Autopasji na Heroldów (polecany w tematach mechaników na naszym forum).

    Jak tylko wróci, to wyjmuję fotele i zabieram się za ich czyszczenie, konserwacje + wymianę mechanizmów góra-dół w fotelach.

  15. #15
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Piątkowy wieczór poświęciłem mojej Skarbonce -> chciałem wyregulować linki od zmiany biegów. Tutorial obejrzany kilka razy, a więc zacząłem się bawić pod maską. Pierwsze zaskoczenie - jednak mam sześciobiegową skrzynie, a nie pięciobiegową (czyli gdzieś ten szósty bieg zaginął). Rozpoznałem po umiejscowieniu blokady skrzyni (pięciobiegowa ma bolec "L" trochę z lewej, a sześciobiegowa ma zwykły bolec trochę z prawej). Gdy już wszystko zrobiłem pod maską, odkręciłem mieszek i syf który tam był mnie przeraził. Do wyczyszczenia pójdzie, a już napisałem w temacie Pawła z zapytaniem o cały mechanizm do kabiny. Regulacja zakończona negatywnie, cztery razy powtarzałem i nie udało mi się poprawnie wyregulować. Druga rzecz, że gubiłem biegi. Gdy miałem już 1,3,5, to chciałem sprawdzić czy mam chociaż wsteczny by dojechać do mechanika. Efektem jest zablokowany lewarek zmiany biegów i dziś przyjeżdża laweta.

    Dodatkowo, przyszły uchwyty do hardtopu. Zmieniam mechaników - ten co sprawdzał mi auto przy zakupie nie zna się na TT (on mi zasugerował że tam jest pięciobiegowa skrzynia), a poprzedni co zmieniał dwie rzeczy (między innymi uszczelkę pokrywy zaworów) nie wyczyścił pokrywy, a gdy była zdjęta, to co to był za problem? Nawet jakby mi doliczył za czyszczenie... Teraz auto pojedzie do Autopasji na Heroldów (polecany w tematach mechaników na naszym forum).

    Jak tylko wróci, to wyjmuję fotele i zabieram się za ich czyszczenie, konserwacje + wymianę mechanizmów góra-dół w fotelach.
    Chłopie nie wstydź się na drugi raz tylko wal!!! Jeśli nie czujesz się na siłach to wystarczyło zadzwonić, daleko nie masz podleciał byś na piętnaście minut i linki byłyby wyregulowane. przy okazji można by zrobić jeszcze inne pierdoły takie jak logi itp.

Podobne wątki

  1. KrzysiuProgramista i jego MK2 3.2
    Przez KrzysiuProgramista w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 11-06-2019, 20:27
  2. tomaxec i jego TT
    Przez tomaxec w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 10:05
  3. Czy kupno takiego to skarbonka bez dna
    Przez goofer w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 09:23
  4. Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 23:42
  5. srt i jego przyspieszenie
    Przez jzsho w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 26-04-2012, 12:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •