Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sprzedajemy oba nasze sreberka - Tedi 180 FWD i Księżniczka 225Q

  1. #1
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004

    Sprzedajemy oba nasze sreberka - Tedi 180 FWD i Księżniczka 225Q

    Hejka wszystkim!



    Mamy coraz więcej zmian w życiu...i obie nasze TTki od dłuższego czasu baaardzo mało jeżdżą (praktycznie raz czy dwa razy na miesiąc) a wiadomo: "auTTo musi jeździć bo inaczej marnieje". Zatem mając na uwadze dobro naszych TTek oraz mając nadzieję że ktoś się nimi jeszcze nimi na pewno pocieszy tak jak my przez ten cały czas....postanowiliśmy sprzedać oba nasze sreberka

    09.02.2014, dzień kiedy nasze TTki i my się poznaliśmy


    1. Tedi - przystojny 18stolatek (wyskok z fabryki 23.04.1999).
    Wiola ma go dłużej niż ja swoją TT, bo od 7 lat żyją ze sobą całkiem dobrze. Kupiony w komisie w Łosiu (był jeszcze na włoskich blachach) w sylwestra 2009 jako prezent na nowy rok 2010 i na pocieszenie po czarnej strzale - Hyundai'u Coupe, który skończył dosyć kiepsko. Jak na auto sprowadzone z Włoch, jest polakierowany ponownie w kilku miejscach (prawy błotnik, lewy błotnik i lewe drzwi ale cieniowanie zrobione na całej lewej stronie...na szczęście jest bezwypadkowy), natomiast jest tak to dobrze zrobione że do tej pory wygląda całkiem fajnie (co widać zresztą na fotkach). Miał wtedy coś około 120 tyś.km, teraz ma 169 tyś. km (Wiola ma blisko do pracy). Co przez ten czas (7 lat) zostało zrobione przy aucie? Trochę zrobiliśmy: regeneracja maglownicy, wymiana pompy wspomagania, wymiana sprężyn, wymiana końcówek drążków kierowniczych, wymiana łączników stabilizatora, wymiana gumek stabilizatora, wymiana termostatu i czujnika temperatury, wymiana czujnika ciśnienia oleju, wymiana wentylatora klimatyzacji, wymiana świec, wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów, regeneracja mechanizmu wycieraczek, wymiana silniczka szyby drzwi kierowcy.....pewnie jeszcze tego by się trochę zebrało, ale były też i wymiany upiększające: wymiana felg na 6-cioramienne z nowszego modelu, wymiana blendy z tyłu na S-line, założenie tempomatu, wymiana licznika 1/2 FIS na pełny FIS, wymiana radia z Concert I na Concert II CD, wymiana ramion i wycieraczek na AERO od nowszego modelu (lepiej zbierają i nie zostawiają plamy wody na wysokości oczu kierowcy przy prędkości pow. 140km/h).
    Generalnie Tedi jest aktualnie zrobiony jak przystało na fajną TTkę. Tedi tak jak i TTka przechodzą co roku przegląd z wymianą oleju i filtrów, niezależnie od przejechanego przebiegu. Ostatni taki przegląd był robiony w październiku tamtego roku. Aktualnie obie TT są na Liqui Moly Synthoil 5W-40, wcześniej były na Motulu 8100 x-cess, ale ze względu na ryzyko podróbek przestawiłem je na Liqui. 2 lata temu przed wypadem z TTkowiczami do Bułgarii został w Tedim wymieniony rozrząd na oryginalnych częściach z ASO + pompa wody z metalowym wirnikiem żeby nie było niespodzianki na trasie + wszystkie płyny łącznie z olejem w skrzyni biegów. Jedyny większy mankament Tediego to powoli rosnący purchelek przy spojlerze wynikający z akcji serwisowej dołożenia spojlera klapy którą to Tedi przeszedł jak był młodą TTką....niestety taki urok rocznika 1999. No i przednia szyba wymieniona po uderzeniu kamienia, ale to też się zdarza niestety coraz częściej. No i nie działające grzanie tyłka kierowcy. W lato nie przydatne, ale można sobie do zimy ogarnąć. Podejrzewam przetarty kabelek przy macie, ale że tapicer ze mnie marny to nie brałem się za tego typu naprawę. Więcej (albo mniej) informacji znajdziecie w ogłoszeniu o tutaj: https://www.otomoto.pl/oferta/audi-tt-ID6z2ujX.html

    Byłoby super jakby Tedi został na forum i trafił w dobre ręce

    Cena za Tediego: 20 000 PLN. Nie za dużo, nie za mało.

    Parę zdjęć:



























    2. Księżniczka - gorąca 17nastka (wyskok z fabryki 27.03.2000)
    Podsumuję to krótko i mam nadzieję że mi to wybaczycie - 5 lat z TT to 5 lat wspaniałych wspomnień i okres poznania niesamowitych ludzi...i tych życzliwych i tych mniej...ale zawsze to jakaś przygoda życia. Będzie nam tego szkoda.

    Jeden z pierwszych moich zloTTów w Wawie:



    Mój pierwszy Brok (może jeszcze ktoś pamięta tradycję zloTTów w Broku):



    Kumulacja sreberek na Karolinki pod domem Miskof'a (w tle Malaaga i Ela):



    A i spoTTy pod Narodowym:







    A i odwiedziny Maćka w Iławie i wspólne śmiganie po krętych drogach mazurskich:



    A i odwiedziny Dawida i Jagody w Kłodzku:



    Chcielibyśmy żeby również Księżniczka trafiła w dobre ręce. Przywiozłem ją z DE w lipcu 2012 roku podczas trwania EURO 2012 gdzie większość Niemców była u nas na meczach, hehehehe....kupiona od 2go właściciela w DE przy przebiegu 163 tyś. km, ja w sumie jestem jej 3cim i aktualnie ma nalatane 216 tyś. km. Nie wiem za bardzo co więcej pisać, wszystko jest na tym forum - silnik APX, system BOSE, pełna wersja TT oprócz nawigacji.
    TTka trzyma swoją moc, na bieżąco serwisowana, olej (Liqui Moly Synthoil 5W40) i wszystkie filtry wymieniane co roku niezależnie od przebiegu (ostatnio w październiku rok temu). Zrobiony "mocny" serwis Haldexa z wymianą na nową pompkę (okazyjnie kupioną od Hubi_pl), wytrzyma kolejne 200 tyś. km spokojnie. Większych wymian i napraw jakoś nie było: rozrząd po przyjeździe z DE (w sumie przydałoby się już wymienić ponownie niebawem), wszystkie płyny łącznie z olejem w skrzyni i w dyfrze, wymiana termostatu i czujnika temperatury, naprawa licznika (mój pierwszy naprawiony licznik, chlip chlip...), wymiana świec, wymiana gumowych osłon przednich półosi, wymiana tarcz i klocków (komplet ATE), wymiana amortyzatorów....kurcze chyba tyle. Jakbym zapomniał to w wątku jest wszystko opisane.
    Ze zmian w stosunku do oryginału: tylny stabilizator od Golfa R32 kupiony kiedyś na gwiazdkę - idealnie poprawił prowadzenie, blenda tylna S-line, wycieraczki i ramiona AERO, Radio Concert II CD zamiast Concerta I, przewody elastyczne GOODRIDGE w stalowym oplocie, amortyzatory Bilstein B4, założony tempomat, przednie fotele, kierownica, gałka zmiany biegów oraz dźwignia ręcznego na nowo obszyte skórą z palety Audi/Lamborghini w zakładzie na Piaskowej 3 w Wawie. AuTTo w tamtym roku przeszło detailing lakieru w RamigoWax, wygląda tak jak zawsze czyli obłędnie. Największy mankament Księżniczki to malowany prawy błotnik jeszcze w DE (pozostałe elementy nadwozia nie malowane, na szczęście) gdzie lakiernik nie popisał się zbytnio doborem odcienia srebrnego koloru (ASO Audi w DE, o zgrozo niestety) oraz zbliżające się do wskaźnika TWI opony letnie przednie, które trzeba będzie kupić nowe. No i niestety felgi aluminiowe próbują się lekko utleniać. No ale to tyle. Księżniczka nie jest jeszcze nigdzie wystawiona w internecie oprócz tu na forum, ale pewnie się zmobilizuję i to uczynię.

    Parę fotek:



























    Cena za Księżniczkę: 26 000 PLN. Nie za dużo, nie za mało.

    O obu naszych auTTKach można dodatkowo poczytać w tym wątku: http://www.klubtt.pl/showthread.php?...attro-by-Jerry

    Do każdej TTki jest komplet kół zimowych na felgach stalowych oryginalnych do TT (16", ET31).

    Nie możemy sprzedać jednego a drugiego sobie zostawić, bo zawsze będzie się tęsknić że jedno poszło a drugie zostało - muszą sprzedać się oba niestety żeby była sprawiedliwość w naszym związku
    Ale spokojnie, kiedyś za kilka lat wrócimy tutaj z inną, fajną MK1, bo magia tego auTTa jest jak narkotyk

    Kontakt proszę przez forum, albo pod numerem: 609 462 371

    Pozdrawiamy,
    Jerry & Wiolka.
    Ostatnio edytowane przez Jerry ; 24-08-2017 o 17:41
    Te Terrere Terrere terererererere …

  2. #2
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Ładny kawałek historii i miłych wspomnień. Auto Wioli widziałem kilka razy i wyglądało bardzo ładnie , Jerrego TT widziałem i macałem jeszcze więcej. I śmiało mogę powiedzieć, że 225Q Jarka to jedno z najładniejszych mk1 jakie widziałem.
    Ostatnio edytowane przez PiotrekHIT ; 24-08-2017 o 10:39

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Te auta można kupować w ciemno.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    AuTTa piękne, zadbane - myślę że będziecie mieli ciche dni po sprzedaży Ale ja w innej sprawie a m.in:
    "wymiana ramion i wycieraczek na AERO od nowszego modelu (lepiej zbierają i nie zostawiają plamy wody na wysokości oczu kierowcy przy prędkości pow. 140km/h) "
    Miałem tak ostatnio i się wkurzałem - jak te spojlery dokupić czy całe pióra i jakie koszty ?!

  5. #5

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Kalisz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    14
    Nie ma ktoś pożyczyć 3 tysięcy? A tak poważnie to śliczne sztuki, jeżeli szybko nie sprzedasz księżniczki, w co wątpię, to jak dozbieram kasę to przyjeżdżam

  6. #6
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Księżniczka pojechała dzisiaj z kolegą borsukh do Białegostoku (chlip, chlip). Niech się dobrze sprawuje i daje tyle satysfakcji co i mi (ponoć kolega już się zakochał)

    Tedi jeszcze jest z nami i czeka na dobre ręce które go przyjmą i się dobrze zaopiekują
    Te Terrere Terrere terererererere …

  7. #7
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Tedi, aby dostosować sie do obecnego rynku schodzi cenowo na 19500,- PLN
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #8
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    No i Tedi dzisiaj pojechał z nowym właścicielem, na całe szczęście na Mokotów, zatem będziemy pewnie go widzieć w Wawie.

    W ten oto piękny sposób w przeciągu 10 dni sprzedały się dwa piękne nasze srebra, temat uważam za zamknięty.

    Pozdrawiam,
    Jerry.
    Te Terrere Terrere terererererere …

Podobne wątki

  1. Nasze czasy na 1/4
    Przez Pawel-2005 w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-02-2017, 16:28
  2. plugawią nasze auto:(
    Przez Pawel-2005 w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 22:57
  3. CD Audio a nasze zmieniarki
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-10-2012, 16:55
  4. Nasze podróże TT
    Przez Blerx w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-08-2011, 19:12
  5. Podforum 'Nasze Auta'
    Przez kilazz w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-07-2009, 07:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •