Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: porada...

  1. #1

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    niebieski
    Posty
    46

    porada...

    Nabyłem wymarzone TT i po miesiącu stwierdziłem drobne ubytki płynu chłodzącego.Obserwacja nie wskazywała na uszczelkę bo ani w oleju ani w płynie nie było żadnych zmian.Jednak tester wykazał przedmuchy do płynu.Ponieważ i tak miałem wymienić rozrząd więc auto do garażu,demontaż,głowica do specjalistycznego zakładu na sprawdzenie.Okazała się lekko wygięta więc planowanie i sprawdzenie szczelności zaworów ,wymiana uszczelniaczy itp itd.Po powrocie nowy rozrząd,pompa,komplet uszczelek.
    Po odpaleniu silnik chodził parę minut,wyłączyliśmy aby uzupełnić płyn,kluczyk i łomot w silniku.Po demontażu głowicy okazało się że jeden z zaworów się zawiesił i zdemolował tłok i głowicę.Głowica do odzyskania,tłok do wymiany..
    Co z tym dalej?Wymiana tłoka to i pierścienie i tu jestem w kropce...Czy wymieniać komplet pierścieni czy tylko na tym tłoku??
    Co "mądre głowy" sądzą? Temat rzeka i tysiące wariantów. Jestem głupi

  2. #2
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Kto montował głowicę? Kto składał? Dlaczego zawór się zawiesił? Sam z siebie by tak nie zrobił, musiała być przyczyna. Nikt przy regeneracji głowicy nie sprawdzał zaworów, gniazd, uszczelniaczy, itp?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  3. #3

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    niebieski
    Posty
    46
    głowicę robił specjalistyczny zakład-podobno wszystko zostało zrobione.Kwestia winy jest drugorzędna i w tej chwili nie istotna.Chodzi o wybrnięcie z problemu...

  4. #4
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    kup tłok , zrób jego pomiary czy nie jest owal, kup nowe wszystkie pierścienie, zrób od razu honowanie jeśli trzeba i składaj.

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Honowanie oraz nowe pierscienie na wszystkich cylindrach. Nie ma sensu robic tylko jednego cylindra jesli, robisz jeden mozesz wszystkie bo i tak musisz rozebrac dol. W tej sytuacji masz caly silnik do roboty bo wiadomo ze bedziesz musial przejrzec panewki i wszystko co podrodze.. I ja zdecydowalbym sie na remont, niz kupowanie slupka spod plota, a tym bardziej ze smietnika allegro.

    Zeby nie byc goloslownym, mialem bardzo podobna sytuacje ze dwa tygodnie temu. Juz nie bede sie rozwlekal co i jak ale koniec koncow caly zawor wpadl mi do cylindra i zrobil kipisz na 3cim garze. Po 10min namyslu zdecydowalem sie na drugi silnik po kompleksowym remoncie i tak tez sie stalo. Wedlug mnie najlepsza opcja, dotre silnik i wiem co mam. Bardzo ciezko jest trafic slupek nie spaprany juz wczesniej i trzymajacy sie kupy, badz co badz silniki sa 15letnie. Moj byl w idealnym stanie tez, zero poborow itd az tu nagle - no wlasnie. Rob silnik jak masz gdzie, jak nie to mamy jednego kolege na forum ktory ogarnia takie tematy
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 20-08-2017 o 11:15

  6. #6

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Koszalin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    niebieski
    Posty
    46
    dzięki

Podobne wątki

  1. Mała porada dla uroczej kobietki
    Przez Magdalena w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 30-03-2015, 23:14
  2. Porada przy kupnie GWINTU do TT-ki
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 22:40
  3. PORADA DNIA... :(
    Przez Maciek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-09-2002, 11:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •