Cześć wszystkim

Nie prowadziłem tematu o żadnym samochodzie przez ostatnie kilka lat i szczerze powiedziawszy, trochę zapomniałem jak się do tego zabrać.
Niemniej jednak zdecydowałem się spróbować.

Zacznijmy od tego, że Audi TT 8N było moim marzeniem od dziecka. Doskonale pamiętam moment, w którym te samochody pojawiły się na ulicach mojego miasta i gdy nówkę sztukę kupił mój sąsiad
Już wtedy obiecałem sobie, że kiedyś jak będę "duży" kupie ten samochód. Lata leciały, a miłość wciąż kwitnęła i wzdychałem do każdego egzemplarza, który widziałem na ulicy, często z sentymentem.
Gdy po wielu latach stwierdziłem, że już czas na zakup swojego egzemplarza, miałem już określone preferencje:

- Quattro
- 1.8T BAM lub V6 R32
- Czarne wnętrze
- TYLKO NIE SREBRNA

Po obejrzeniu kilku egzemplarzy przez ostatnie 3 lata zacząłem już wątpić..
Stwierdziłem nawet, że może być nawet srebrna, ale niech chociaż stan będzie dobry.
Potem pomyślałem, że może być nawet 180KM, moc się najwyżej podniesie..
itd., porzucałem myśl o zakupie samochodu kilkukrotnie.
Tego co oglądałem nawet nie będę opisywał, bo wierzyć się nie chce co ludzie sprzedają.

Kilka miesięcy temu na allegro pojawiło się TT w dokładnie takiej specyfikacji jakiej szukałem, na dodatek w wymarzonym kolorze Aviator Grey!
Niestety, byłem wtedy na etapie zakupu innego samochodu i musiałem odpuścić. Ciężko znalezć używane auto skonfigurowane przez kogoś dokładnie tak, jak zrobiłoby się to samemu, więc pomyślałem, że jedyna szansa przepadła.
Niedawno zobaczyłem temat o sprzedaży tego autka na forumowej giełdzie (Samochód być może kojarzy kilka osób z forum, podobno był gdzieś jego temat).
Napisałem PW z zapytaniem czy jakimś cudem samochód jest nadal na sprzedaż.
Kilka dni pózniej byłem już w Lesznie. Stan Audi przewyższał moje oczekiwania, więc niespełna godzin pózniej stało już u mnie w garażu.


Kilka konkretów:

Rocznik: 2001
Silnik: Oryginalnie 1.8T 180KM. W tej chwili po swapie na 1.8T BAM 225KM (Nie wiem ile KM jest dokładnie, ale zmieniony jest intercooler i zrobiony delikatny soft. Hamownia w swoim czasie).
Swap z wersji RHD, stąd zegary w milach.
Napęd: Quattro
Przebieg samochodu: 220tys.(Taką informację dostałem od poprzedniego właściciela)
Przebieg silnika: 151tys.
Kolor: Aviator Grey

Planów dotyczących samochodu mam dużo.
Oczywiście auto nie jest idealne i jest kilka rzeczy do poprawy, ale to właściwie kosmetyka.
Wszystko w swoim czasie. Trzymajcie kciuki, żeby samochód został ze mną na długo, bo kupując go spełniłem swoje marzenie

pozdrawiam!

Zdjęcia: