Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 18

Wątek: Sreberko S4 Avant by Wottki - back.... again

  1. #1
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750

    Sreberko S4 Avant by Wottki - back.... again

    Witam Wszystkich

    Z racji , że kilka osób namawiało mnie do napisania tego posta wiec, w końcu miałem chwile czasu….
    Po stracie ostatniego auTTka, trwały poszukiwania S4 B5 , niestety ilość przejechanych km i oglądanie kolejnych wspaniałych sztuk, tylko powodowało stratę kasy i czasu. Raz przy okazji oglądania kompletnie innego auta, razem z żonką przykuła naszą uwagę S4 ale B6 , od razu powstały wątpliwości 4,2 BBK, opinia tej opcji każdy zna .
    Mimo wszystko przejżdżka + V8 wywołała mega banan na naszych twarzach, sztuka w miarę zadbana, przelot 253 tys, stos faktur napraw w tym przy 245 tys kompletny rozrząd ASO no i powstało pytanie czy wygra rozum (nie kupuj, bo to nie jedzie, psuje się strasznie, nie trzyma mocy etc.) , serducho mówiło , qrde czemu nie dźwięk (mimo , że zdławiony przez wydech) wspaniały, ładne utrzymane. Itp.
    Walka trwał krótko, serce w pierwszych sekundach pojedynku, znokałtowało rozum. Razem z PiotrekHit oraz z Bartkiem , obejrzeliśmy inną sztuke dla porównania, potem tankowanie SL’a i tak oto sreberko stało się naszą własnością.
    A wiec tak, rok 2004, przelot 252 tys, jak przystało na S, wszystko ma prócz, pamięci foteli oraz szyberka. Po kupnie wyglądała tak (niestety tylko taką fotę mam).


    Po kilkudziesuięciu dniach i dokładnemu przyjrzeniu się zakupionej szt. Powstał mały plan „co tu popsuć”
    I Tak po kolei.
    Wiechał nowy felunek JR 21 , oraz nowe oponki ContiSportContact 5 , Avus’y zostały na zime , przy okazji liźnięte zaciski w toxic green, poki nie dorwę 375 z RS.


    Wymiana oleju + dodatek Archoil, filtrów, wymiana uszczelik, oraz zaworów olejowych zwrotnych (ASO się zapomniało) , kanapka termo na kolektor + carbonowa klapa. Wymina płynu wspomagania, przy okazji rozszczelnienia się przewodu zwrotnego do zbiorniczka. Wymina Lewej chłodniczki wody, (Nissens) gdyż stara miała delikatne rozszczelnienie.





    Wpadł cały zestaw poliuretanów 80 Sha (żółte) , wzbogacony o tuleje wleczone stabilizatora na 31mm.


    Wnętrze mimo , że było całkiem ok., miało naleciałości B6-tek , z nieszczęsną rysującą się gumą, wiec wpadł nowy tunel z B7, plastiki i rączki przy przyciskach szyb wymienione na nowe, odświeżyłem climatronik oraz na chwile RNS-D , wpadła nowa obudowa schowka z B7, oraz przy okazji naprawa siłownika schowka (w sumie wymiana na nowy) .
    Przy okazji wyrwałem kilka innych gadżetów, RNS-E LED stan idealny , Sterownik Bluetooth oraz podgrzewane spryski mgiełkowe.
    Dodatkowo wymiana kiery na 4-ro ramienną ze sterowaniem, plus jej obszycie + obszynie ręcznego oraz mieszek do drążka zmiany biegów.
    Dodatkowo nasz klubowy dostawca częci Michał z A8Team (Nat-Parts), którego tutaj gorąco polecam przy załatwianiu wszelkich części, pomagał mi w poprzednim projekcje jak i w tym. Części w najlepszych cenach jak i na czas…. ale wracając do B6… nowe szufladki oraz awaryjki (jeszcze nie zamontowane), jak i zapalniczka z panelem do sterowania „wietrzenie” autka osłona ręcznego z B7.
    Wpadł oczywiście Vfiz , pakiet LED oraz siłowniki do automatycznie otwieranej klapy
    Trochę fot z pola walki. Wiekszość założone i pokodowane.










    Przy okazji montażu Vfiz, weszło drugie życie buzzera od nawigacji, co by głośniczek naprawić w zegarach


    Na koniec dnia wpadło do garażu dwoje pomocników , co by przeprowadzić kontrole jakości



    Kolejny gadżet , boczki z roletami, mała rzecz a cieszy


    Efekt prawie końcowy , przed założeniem szufladek.


    Na razie auto poskładane, idzię do SPA w postaci detalingu in and out w firmie Kaiser Detailing niestety sprawy zdrowotne pokrzyżowały mi dalsze plany, ale jak tylko się wykuruje lista kolejnych prac.
    • Heble od Rs’a
    • Kompletny customowy wydech
    • Kolektory wylotowe w bandaż
    • Troszkę upiększenie komory (pokrywy zaworów w proszek i kilka innych duperelków)
    • Zmierzenie i korekta softu
    Póki co na tyle

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Bardzo lubie ogladac jak ktos dopieszcza auto
    Ps miales 3ramienna kiere ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Bardzo lubie ogladac jak ktos dopieszcza auto
    ...Ps miales 3ramienna kiere ?
    Tak, ori od S-ki , ale chciałem mieć sterowanie do radia, oraz nie chciałem mieć od nowszej wersji B8, bo jak dla mnie "epoki" nie pasują.
    Poniżej jeszcze mały gadżet
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 01-08-2017 o 10:42

  4. #4
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    No mi się bardzo podoba 3 ramienna, dlatego zdziwił mnie ten mod, ale rzeczywiście sterowanie radia wygodna rzecz. Rozwiązaniem mogłaby byc 3ramienna kiera od tiptronica i zaprogramowanie przycisków zmiany biegów pod radio - gdzieś się przewijał filmik jak to działa.

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Jak to dobrze, że takie auta trafiają w ręce fana marki lub po prostu motoryzacji a nie blokowego Seby dzięki, któremu taka fura na ogół kończy żywot. Auto bardzo fajne, na mnie takie egzemplarze mimo wieku, jeśli zadbane zawsze robią pozytywne wrażenie. Wrzucaj tu bieżące info bo robi się ciekawie. Powodzenia w dłubaniu ...
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  6. #6
    Awatar nox2k7
    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    Czarny
    Posty
    351
    Wow , kawał dobrej roboty. Mam nadzieje ze będę miał przyjemność któregoś dnia usłyszeć ja na Otwocku

  7. #7
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Też miałem S4 w avancie, tylko że niebieskie.
    Super, że tak o nie dbasz, chętnie je kiedyś zobaczę.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Bardzo fajnie wyglada no i mialem okazje niedawno bedac w PL przekonac sie jak s4 jezdzi i GRZMI, znaczy.. BRZMI!! piekna sprawa jak wbija w fotel i kreci grubo ponad 6tys na 2ce powodzenia z autkiem i modami!!

  9. #9
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Auto już przy kupnie dużo odstawało od innych sztuk dostępnych na rynku. Więc nie było się co zastanawiać. Szerokiej drogi!

  10. #10
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    no cieszy oko strasznie mocno gratuluje bo też miałem pewien moment że chciałem kupić S4 właśnie (tak naprawdę dla tego dźwięku to dalej mam ochotę mieć takie :P albo takiego SL-a jak Piotrek )
    Wrzuć jakiś filmik w wolnym czasie z dźwiękiem wydechu ... po prostu uwielbiam

    Jak mam średni humor i chcę go sobie poprawić to włączam ten filmik


  11. #11
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Jedyny powód , czemu nie kupiłem mk2 to brak V8. Kochajcie mk2 za ich V6, bo w mk3 już nie będzie tego dźwięku. Co do Piotra S4, poczekajmy na wydech. Bo seryjny dźwięk cieszy, ale po zmianie wydechu będzie mega.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Wcale się nie dziwię że ją zabrałes, gdybym szukał zrobił bym to samo, bo naprawdę godna sztuka, miałem okazję przetestować więc wiem co mówię
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar wottka
    Dołączył
    Apr 2011
    Płeć
    Skąd
    Otwock
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    750
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    Jedyny powód , czemu nie kupiłem mk2 to brak V8. Kochajcie mk2 za ich V6, bo w mk3 już nie będzie tego dźwięku. Co do Piotra S4, poczekajmy na wydech. Bo seryjny dźwięk cieszy, ale po zmianie wydechu będzie mega.
    To fakt dźwięk robi swoje i potrafi wynagrodzić inne mankamenty. Co do wydechu, rękawice podejmię CeledaMotorSport, zobaczymy co bedzie, bo seria rzeczywiście jest mega cichutka i w choooj restrykcyjna.
    Tymczasem kolejna porcja fantrów , Michał26 dba obym sie nie nudził do czasu operacji

    20631546_1946614165621125_1701180337_n.jpg

  14. #14
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez wottka Zobacz posta
    To fakt dźwięk robi swoje i potrafi wynagrodzić inne mankamenty. Co do wydechu, rękawice podejmię CeledaMotorSport, zobaczymy co bedzie, bo seria rzeczywiście jest mega cichutka i w choooj restrykcyjna.
    Tymczasem kolejna porcja fantrów , Michał26 dba obym sie nie nudził do czasu operacji

    20631546_1946614165621125_1701180337_n.jpg
    Olaaaa boggaaaa panieee co tam się chowa w tych kartunach? kurcze no będę na bank śledził ten temat bo chciałem przez jakiś czas takie s4 (chociaż by dla samego dźwięku) ... wincyyyjjj !!!

  15. #15
    Awatar Dominik
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    230
    Rocznik
    2015
    Kolor
    szary
    Posty
    662
    Super temat i auto
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Sreberko By PavloFico
    Przez pavlofico w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 84
    Ostatni post / autor: 07-11-2021, 12:46
  2. MK1 [8N] Sprzedam sreberko 180KM / FWD :(
    Przez Tamm w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-02-2018, 22:24
  3. TT 8N 224Q vs S4 Avant
    Przez Mumin w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 04-10-2013, 13:07
  4. DaviTT - sreberko 1,8T 180PS Quattro
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 06:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •