Witam Wszystkich

Z racji , że kilka osób namawiało mnie do napisania tego posta wiec, w końcu miałem chwile czasu….
Po stracie ostatniego auTTka, trwały poszukiwania S4 B5 , niestety ilość przejechanych km i oglądanie kolejnych wspaniałych sztuk, tylko powodowało stratę kasy i czasu. Raz przy okazji oglądania kompletnie innego auta, razem z żonką przykuła naszą uwagę S4 ale B6 , od razu powstały wątpliwości 4,2 BBK, opinia tej opcji każdy zna .
Mimo wszystko przejżdżka + V8 wywołała mega banan na naszych twarzach, sztuka w miarę zadbana, przelot 253 tys, stos faktur napraw w tym przy 245 tys kompletny rozrząd ASO no i powstało pytanie czy wygra rozum (nie kupuj, bo to nie jedzie, psuje się strasznie, nie trzyma mocy etc.) , serducho mówiło , qrde czemu nie dźwięk (mimo , że zdławiony przez wydech) wspaniały, ładne utrzymane. Itp.
Walka trwał krótko, serce w pierwszych sekundach pojedynku, znokałtowało rozum. Razem z PiotrekHit oraz z Bartkiem , obejrzeliśmy inną sztuke dla porównania, potem tankowanie SL’a i tak oto sreberko stało się naszą własnością.
A wiec tak, rok 2004, przelot 252 tys, jak przystało na S, wszystko ma prócz, pamięci foteli oraz szyberka. Po kupnie wyglądała tak (niestety tylko taką fotę mam).


Po kilkudziesuięciu dniach i dokładnemu przyjrzeniu się zakupionej szt. Powstał mały plan „co tu popsuć”
I Tak po kolei.
Wiechał nowy felunek JR 21 , oraz nowe oponki ContiSportContact 5 , Avus’y zostały na zime , przy okazji liźnięte zaciski w toxic green, poki nie dorwę 375 z RS.


Wymiana oleju + dodatek Archoil, filtrów, wymiana uszczelik, oraz zaworów olejowych zwrotnych (ASO się zapomniało) , kanapka termo na kolektor + carbonowa klapa. Wymina płynu wspomagania, przy okazji rozszczelnienia się przewodu zwrotnego do zbiorniczka. Wymina Lewej chłodniczki wody, (Nissens) gdyż stara miała delikatne rozszczelnienie.





Wpadł cały zestaw poliuretanów 80 Sha (żółte) , wzbogacony o tuleje wleczone stabilizatora na 31mm.


Wnętrze mimo , że było całkiem ok., miało naleciałości B6-tek , z nieszczęsną rysującą się gumą, wiec wpadł nowy tunel z B7, plastiki i rączki przy przyciskach szyb wymienione na nowe, odświeżyłem climatronik oraz na chwile RNS-D , wpadła nowa obudowa schowka z B7, oraz przy okazji naprawa siłownika schowka (w sumie wymiana na nowy) .
Przy okazji wyrwałem kilka innych gadżetów, RNS-E LED stan idealny , Sterownik Bluetooth oraz podgrzewane spryski mgiełkowe.
Dodatkowo wymiana kiery na 4-ro ramienną ze sterowaniem, plus jej obszycie + obszynie ręcznego oraz mieszek do drążka zmiany biegów.
Dodatkowo nasz klubowy dostawca częci Michał z A8Team (Nat-Parts), którego tutaj gorąco polecam przy załatwianiu wszelkich części, pomagał mi w poprzednim projekcje jak i w tym. Części w najlepszych cenach jak i na czas…. ale wracając do B6… nowe szufladki oraz awaryjki (jeszcze nie zamontowane), jak i zapalniczka z panelem do sterowania „wietrzenie” autka osłona ręcznego z B7.
Wpadł oczywiście Vfiz , pakiet LED oraz siłowniki do automatycznie otwieranej klapy
Trochę fot z pola walki. Wiekszość założone i pokodowane.










Przy okazji montażu Vfiz, weszło drugie życie buzzera od nawigacji, co by głośniczek naprawić w zegarach


Na koniec dnia wpadło do garażu dwoje pomocników , co by przeprowadzić kontrole jakości



Kolejny gadżet , boczki z roletami, mała rzecz a cieszy


Efekt prawie końcowy , przed założeniem szufladek.


Na razie auto poskładane, idzię do SPA w postaci detalingu in and out w firmie Kaiser Detailing niestety sprawy zdrowotne pokrzyżowały mi dalsze plany, ale jak tylko się wykuruje lista kolejnych prac.
• Heble od Rs’a
• Kompletny customowy wydech
• Kolektory wylotowe w bandaż
• Troszkę upiększenie komory (pokrywy zaworów w proszek i kilka innych duperelków)
• Zmierzenie i korekta softu
Póki co na tyle