Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Klima przestała działać

  1. #1
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147

    Klima przestała działać

    Problem pojawił się wczoraj, klima nagle podczas jazdy przestała chłodzić, chwile wcześniej mocno przyhamowałem (nie wiem czy to ma związek ze sprawą czy to był przypadek, że chwile po tym przestała chłodzić). Wentylatory działają, wszystkie bezpieczniki całe, sprężarka reaguje na przycisk econ. Czasami po wciśnięciu przycisku econ sprężarka wydaje głośny metalowy dźwięk, hałas ustępuje po ponownym załączeniu sprężarki, jak po chwili jeszcze raz wcisnę econ hałasu już nie ma. Co to może być ? Proszę o pomoc, jazda bez klimy w tą pogodę to męczarnia, nawet otwarte szyby nie pomagają :/ Zauważyłem jeszcze, że nakrętka która dokręca sprzęgło klimatyzacji nie kręci się gdy sprężarka jest załączona ani gdy jest wyłączona ( nie wiem czy tak powinno być czy nie ). Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Skoro się nie kręci to znaczy że sprężarka się nie kręci . Prawdopodobnie elektromagnes nie sprzęga i sprężarka po prostu stoi w miejscu. Po czym wnosisz że sprężarka reaguje na przycisk? Być może elektromagnes się spalił albo przewody go zasilające przegniły (tak kiedyś było u mnie). Skoro wentylatory działają (oba) to zakładam że ten moduł znajdujący się pod aku jest ok.

    Ach masz mk2.. zatem nawet nie wiem czy ten moduł tam występuje xD.

  3. #3
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Tą usterkę akurat mam w mk1, Wnoszę po tym, że silnik delikatnie szarpię po wciśnięciu przycisku, więc obciążenie jakieś dostaje, jak padnie elektromagnes to wszystko będzie wyglądało jakby było normalnie a nie będzie tylko chłodzić ? Jak sprawdzić czy to elektromagnes ? Co więcej jak patrzę na sprzęgło to wyraźnie widać jak się rusza przy wciśnięciu econ ( po wciśnięciu odsuwa się od sprężarki) Zastanawiałem się czy to może sprzęgło padło ponieważ tak jak pisałem jak wyłączam sprężarkę to czasami jest taki głośny metalowy dźwięk.
    Ostatnio edytowane przez artex23 ; 24-07-2017 o 20:23

  4. #4
    Awatar zuber1906
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    44
    Hmmm. No skoro zauważasz ruch sprzęgła (elektromagnesu) przy sprężarce i jest pobór prądu, a mimo to sprężarka stoi w miejscu (nie kręci się po włączeniu klimy) to może jest tam coś mechanicznie zerwane i pomimo sprzężenia, sprężarka nie pracuje. Tłumaczyło by to ten metaliczny dźwięk. Stawiam zatem na uszkodzenie mechaniczne samej sprężarki.

  5. #5
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Czyli czeka mnie wymiana całej sprężarki czy jakiejś jej części ? Jak nałożyłem klucz na tą śrubę od sprężarki to kręci się lekko bez oporów, zastanawia mnie fakt, że ten dźwięk najpierw pojawiał się tylko przy wyłączaniu sprężarki a teraz słychać go też czasami podczas jazdy z włączona sprężarka, na początku pomagało wyłączenie jej i ponowne włączenie (wtedy hałas ustępował) dziś to już nie pomagało.

Podobne wątki

  1. klima ?
    Przez maniaczek7 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 89
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 18:18
  2. MK1 [8N] [8N] Po wymianie żarówki pilot przestał działać
    Przez tas23 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-05-2015, 13:26
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 11:46
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-01-2011, 07:44
  5. Klima
    Przez Missiek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 11:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •