Strona 9 z 15 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 135 z 223

Wątek: licznik/wskazówki/zegary

  1. #121
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Czujnik jest ten sam, jeżeli są rozbieżności, to pewne że licznik nie sprawny.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #122
    Awatar pitupitu
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    z południa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    186
    mhm, no to nic, myślałem że można jakoś podregulować ten wskaźnik od temp. w vagu bo z tego co czytałem, to od poziomu paliwa się jakoś tam da.

  3. #123
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Można spróbować ustawić to ręcznie, po wcześniejszym rozebraniu i zsynchronizowaniu, ale to takie druciarstwo trochę, czasem pomaga na chwilę.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #124
    Awatar Tomie1986
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Zielona
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    194
    [QUOTE=pabloes;43681][quote="emy"][quote="mieto3"]
    Cytat Zamieszczone przez emy


    Do wskaźnika paliwa, wystarczy adaptacja via VAG.

    Dolej na full paliwa, ustaw kalibracje wskaźnika na vagu i masz po kłopocie.
    Pisaliśmy już o tym.
    u mnie wskaźnik paliwa oszukuje o pół baku tzn jak jest połowa tzn że już rezerwa, fis pokazuje ile jeszcze zostało km do przejechania i kontrolka rezerwy też się świeci.
    Jutro tankuje full i jade do elektromechanika żeby VAGiem spróbował

  5. #125
    Awatar lismen
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    110
    od vaga trzeba zacząć ale czasem jeżeli jest taki problem a reszta elementów pokazuje prawidłowe wartości może być problem z pływakiem który znajduję się pod tylną kanapą i zdarza się że pływak się zatapia i zaniża wartość paliwa można to wymienić i wszystko wraca do normy

  6. #126
    Awatar marini
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Wisła
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    643
    Cytat Zamieszczone przez lismen Zobacz posta
    od vaga trzeba zacząć ale czasem jeżeli jest taki problem a reszta elementów pokazuje prawidłowe wartości może być problem z pływakiem który znajduję się pod tylną kanapą i zdarza się że pływak się zatapia i zaniża wartość paliwa można to wymienić i wszystko wraca do normy
    Tak ale wtedy komp też źle pokazuje. Obawiam się, że jest to problem z samym wskaźnikiem bądź jego sterowaniem mam tak samo kiedyś będzie trzeba to zrobić

  7. #127
    Awatar Tomie1986
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Zielona
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    194
    Cytat Zamieszczone przez lismen Zobacz posta
    od vaga trzeba zacząć ale czasem jeżeli jest taki problem a reszta elementów pokazuje prawidłowe wartości może być problem z pływakiem który znajduję się pod tylną kanapą i zdarza się że pływak się zatapia i zaniża wartość paliwa można to wymienić i wszystko wraca do normy
    na fisie dobrze wskazuje ile auto jeszcze może przejechać kilometrów, nie znam się aż tak dobrze ale pływak w baku i to co pokazuje na fisie chyba jest jakoś powiązane?
    gdyby pływak był zepsuty to na fisie też by chyba źle pokazywało?
    Ostatnio edytowane przez Tomie1986 ; 11-05-2012 o 07:55

  8. #128
    Awatar lismen
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    110
    pływak niema nic wspólnego z fisem to wada mechaniczna albo wymienia się sam pływak jeżeli się da albo cały element

  9. #129
    Awatar Tomie1986
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Zielona
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    194
    Cytat Zamieszczone przez lismen Zobacz posta
    pływak niema nic wspólnego z fisem to wada mechaniczna albo wymienia się sam pływak jeżeli się da albo cały element
    rozumiem tylko we wcześniejszych postach jak przeczytasz uważnie pisano że trzeba zalać auto do pełna i skalibrować vagiem i dawało to pozytywny skutek

    "Do wskaźnika paliwa, wystarczy adaptacja via VAG.

    Dolej na full paliwa, ustaw kalibracje wskaźnika na vagu i masz po kłopocie.
    Pisaliśmy już o tym."

    tak wypowiedział się jeden z użytkowników czyżby się mylił? tak czy siak zacznę od tej kalibracji vagiem a później jak to nei da efektu zajmę się pływakiem

  10. #130
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pisaliśmy też wcześniej jak sprawdzić vagiem czy to czujnik paliwa, czy wadliwy zegar i jeden i drugi idzie zdiagnozować vagiem.
    Jeżeli wskazania Fis pokrywają się z faktycznym stanem w baku, mamy to w bloku nie pamiętam teraz, ale między 001 a 004 to uszkodzony jest zegar.
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 11-05-2012 o 13:10
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #131

    Dołączył
    Jan 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebro Q
    Posty
    138
    W podwieszonym temacie, zamieściłem poniższy opis problemu, który u mnie wystąpił, temat tamten jest słabo czytany, dlatego tutaj postanowiłem przekopiować treść..

    Panowie;

    Wczoraj zdarzyło się coś dziwnego z moim FISem (dużym)

    Przekręciłem kluczyk, na górnym polu FIS zaświeciło się pomarańczowe "OK" i odpaliłem auto, zawsze w tym polu wyświetla mi się wybrana w radiu radiostacja, bądż numer piosenki z cd itp.. w tym przypadku było to czarne / martwe pole. Zerkam na radio, a tam również wyswietlacz mojego audi concert czarny.

    Wróciłem do domu i zajrzałem do bezpieczników, wyjąłem ten od modułu komfortu 7,5A (bezpiecznik numer 5), oraz od radia (numer chyba 42) i były ok.
    Odpałiłem auto, odblokowałem radio (naszczescie wyswietlacz od radia zaczął pracować). Natomiast FIS dalej nie pokazuje informacji w górnej części.

    Temperatura, oraz info o spalaniu działa jak wcześniej, również działa pokazywanie które drzwi otwarte, bagaznik itp.

    Wydaje mi się, że problem jest w komunikacji FISa z radiem, bo tak jak napisałem przy odpalaniu w górnym polu FIS-a pokazuje się "OK", pewnie brak płynu od sprysków również zostanie pokazany i inne komunikaty.

    Radio to audi concert 1, czytając forum audi a6 natknąłem się na opis problemu z tunerem TMC, który odpowiada za komunikacje z fisem, miał ktoś z Was do czynienia z czarnym polem 1/3 fisa?
    gdzie szukac tego tunera w tt?

    Dzięki za wskazówki

    Pozdrawiam

  12. #132
    Awatar White
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    30
    Cześć

    Orientujecie się Panowie gdzie w Warszawie można naprawić te liczniki? Chodzi mi o kogoś sprawdzonego bo nie ufam tym co to odbierają raz na dzień i mówią, że 50 zł naprawa zegarów. Chodzi mi o obrotomierz a nie wyświetlacz

    Pozdrawiam.

  13. #133
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Przejrzałem cały wątek, ale do końca nie wiem czy u mnie też zegary są do naprawy. Od tygodnia mam problem, po włączeniu zimnego auta, przez jakieś 10-15km prędkościomierz działa poprawnie, potem im bardziej się rozgrzewa tym bardziej skacze wskazówka, aż po paru kilometrach przestaje działać(nie pokazuje prędkości oraz przejechanych km). Jak auto postoi znowu jest dobrze. Czujnik przy skrzyni 2 miesiące temu wymieniany na nowy oryg. Audi.

  14. #134
    Awatar lismen
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Lodz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    110
    na początek sprawdzenie licznika wagiem

  15. #135

    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    z nutelli
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    591
    Cytat Zamieszczone przez HitCar Zobacz posta
    Przejrzałem cały wątek, ale do końca nie wiem czy u mnie też zegary są do naprawy. Od tygodnia mam problem, po włączeniu zimnego auta, przez jakieś 10-15km prędkościomierz działa poprawnie, potem im bardziej się rozgrzewa tym bardziej skacze wskazówka, aż po paru kilometrach przestaje działać (nie pokazuje prędkości oraz przejechanych km). Jak auto postoi znowu jest dobrze. Czujnik przy skrzyni 2 miesiące temu wymieniany na nowy oryg. Audi.
    Według mnie szukaj już kogoś od naprawy zegarów w TT w swojej okolicy, bo ja miałem takie objawy i po kilku dniach padły całkiem zegary, że nawet nie mogłem odpalić

Podobne wątki

  1. zegary
    Przez iceice w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2016, 19:24
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 15:54
  3. MK2 [8J] Jadę po auto za 24h - proszę o ostatnie wskazówki :))
    Przez thefirm w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 10:25
  4. Prośba o analizę logów i wskazówki 1.8T APY
    Przez marcingti w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 22:16
  5. zegary
    Przez CO_KUBA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2007, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •