Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 211 do 223 z 223

Wątek: licznik/wskazówki/zegary

  1. #211

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Witaj
    Co do zegarów to nie spotkałem się z adaptacją zegarów MK2 do MK1, widziałem przeróbki - wykorzystanie części nowszej obudowy zegarów na starej elektronice. Nie sądzę zeby to miało ręce i nogi ponieważ ver magistrali CAN w poźniejszej wersji
    mk1 i mk2 to 2 różne sprawy. Wiem że są emulatory CAN ale czy poprawnie ze wszystkimi działającymi funkcjami dałoby się zaadaptować zegary z młodszego rocznika - nie wiem , napewno byłaby to ładna rzeźba. Wyświetlacz środkowy zwany FISem bez problemu się wylutowywuje i zastępuje nowym, nie jest wymagana wymiana zegarów.
    Pozdrawiam

  2. #212
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Za co odpowiada zegar motoroli w naszych licznikach? Walczę z wskaźnikiem temperatury od dłuższego czasu( temat wałkuję w wielu wątkach). Od kilku dni wskaźnik pokazuje 80 stopni na zimnym aucie zaraz skacze do 121 miga kontrolka płynu chłodniczego ( oczywiście w samym układzie nic się nie dzieje temp w normie płyn jest) za chwilę w klimatroniku pokazuje -10 i wskazówka spada w lewo do końca po jakimś czasie nagle wskazówki wracają do normy ( pokazuje 90-92 stopnie w klimatroniku i bak w miarę zgodnie z prawdą) Dziś szaleć zaczął wskaźnik poziomu paliwa oraz nie podświetla się na żółto fis przy odpaleniu samochodu( raz się świeci raz nie). W licznikach zrobione było wszystko prócz właśnie zegara motoroli i zastanawiam się czy może to nie jego wina?

    ( uzupełniając liczniki regenerowane w listopadzie u kolegi z forum, czujnik g2 g62 zmieniony, sprawdzony, w vag okresowo g2 short to groudn, termostat sprawdzony nowy, płyn nowy( po raz czwarty), pompa wtrónego obiegu płynu nowa, regulator napięcia robiony rok temu, pompa płynu sprawna, komputer wyciągnięty obejrzany nie zalany, wilgoci nie widać, wiatraki sprawdzone sprawne, oba biegi się załączają, wtyczki wszystkie dmuchane, chuchane psikane konektorami, bezpieczniki sprawdzone, wymienione, oczyszczone, te na akumulatorze też, klemy czyszczone, wazelinowane, kabel masowy czyszczony sprawdzony, egzorcysta był, na mszę dałem, szukałem szukajką, nawet na elektrodzie temat nie był wałkowany)
    Ostatnio edytowane przez Bejrut ; 14-07-2018 o 16:28

  3. #213
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z tego co wiem to nie zegar tylko procesor Motoroli i wychodzi na to że nie jest on bardzo trwały i niezawodny.
    Jeśli chodzi o jego funkcję to w zasadzie przelicza różne dane potrzebne do funkcjonowania licznika ale mamy na forum bardziej kompetentne osoby aby to dokładniej szczegółowo wyjaśnić
    Nie wykluczone że ten procesor jest odpowiedzialny za Twoje problemy z temperaturą ..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  4. #214
    Awatar Krzysztof_B
    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    126
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Tylko pamiętaj że zanim wyciągniesz zegary to odłącz akumulator i po zamontowaniu podłącz, zabezpieczy to twój immobilleizer przed zablokowaniem. Oczywiście bez zegaów nie róbuj odpalać auta. POZDRAWIAM
    Ja tak zrobiłem,podłączyłem licznik,podpiąłem aku,kluczyk w stacyjce na przekręconym zapłonie a ikona kluczyka jak migała tak miga przez ponad godzinę. Jakieś sugestie co mam zrobić żeby auto odpaliło??


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #215
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Jest opcja że poszła kostka stacyjki miałem podobny objaw dawno temu. Odebrałem "nowy" licznik od Jerrego i dosłownie po 1 dniu kluczyk... wymieniłem kostke wszystko znikło i do dziś śmiga


    Ps. Dodam że w liczniku wpadł nowy procek, sliniczki wskazówek, fis i jakiś tam zimny lut.
    Ostatnio edytowane przez oOkillerjezOo ; 02-12-2018 o 09:53

  6. #216
    Awatar Krzysztof_B
    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    126
    Dzięki za info.
    Już sobie poradziłem,coś było nie tak z wtyczka tą z lewej strony licznika,tzn chyba nie siedziała tak jak powinna. Wyciągnąłem ja,włożyłem raz jeszcze i zadziałało. Tak na wszelki wypadek to gdzie mogę kupić taką wtyczkę nową?



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #217
    Awatar pitbol
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7J
    Posty
    18
    Na allegro widziałem używkę za 15zł

    https://allegro.pl/wtyczka-licznika-...077080766.html
    Ostatnio edytowane przez pitbol ; 02-12-2018 o 10:17

  8. #218
    Awatar jacq
    Dołączył
    Sep 2017
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    43
    Cześć.
    Znalazłem ten temat, bo szukajka nic nie pomogła, więc dopiszę tutaj.

    Otóż podczas lutowania po raz kolejny półfisa do wspaniałego jeggerka pojawiło się pytanie: czy można zaadoptować licznik VDO z audi A3 do TT? Wizualnie jak porównywałem z majstrem to liczniki są podobne. Po za tym w A3 były montowane jeggery a potem VDO (lub zamiennie)

  9. #219

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Rozbierz sobie licznik vdo a jaegera z majstrem i zobacz co steruje jednym a drugim. Proponuje tez wbic w szukajke pinout vdo a jaeger i wtedy z majstrem zobaczycie roznice. Bylo duzo pytan dot adaptacji vdo i napewno wujek google rozwiaze wasze dylematy.

  10. #220

    Dołączył
    Feb 2019
    Płeć
    Skąd
    Kielce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    32
    Anubis jak znajdziesz chwile to zobacz priv bo napisałem

  11. #221
    Awatar piottrekk
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    68
    Zauważyłem, że mojej TT-tce zaczęło się coś dziać z zegarami. Ten od poziomu temperatury oleju często po odpalniu auta się nie świeci potem miga, a na chwili jazdy wkońcu się podświetla. Dzisiaj natomiast miałem to samo ale z prędkościomierzem. 3/4 było podświetlone (od 0 do 200km) a 1/4 nie (powyżej 200km/h). Po chwili normalnie całość świeciła. Nie jest to problem polegający na tym, że FIS nierówno linie wyśiwetla czy wskazówki szaleją. Miał ktoś z was coś takiego ? Może to kwestia słabo naładowanego aku (mało ostatnio jeżdzę) ?

  12. #222
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez piottrekk Zobacz posta
    Zauważyłem, że mojej TT-tce zaczęło się coś dziać z zegarami. Ten od poziomu temperatury oleju często po odpalniu auta się nie świeci potem miga, a na chwili jazdy wkońcu się podświetla. Dzisiaj natomiast miałem to samo ale z prędkościomierzem. 3/4 było podświetlone (od 0 do 200km) a 1/4 nie (powyżej 200km/h). Po chwili normalnie całość świeciła. Nie jest to problem polegający na tym, że FIS nierówno linie wyśiwetla czy wskazówki szaleją. Miał ktoś z was coś takiego ? Może to kwestia słabo naładowanego aku (mało ostatnio jeżdzę) ?
    Czy miał ktoś z nas jakikolwiek kłopot z zegarami? - Tak.
    https://www.klubtt.pl/showthread.php...ighlight=Jerry
    Wejdź w powyższy link i przejrzyj ten temat. Po lekturze będziesz wiedział co ew. zrobić.
    Pozdrawiam.

  13. #223

    Dołączył
    Jan 2021
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Brak
    Posty
    6
    Witam,
    Proszę o podpowiedź jak dobrać prawidłowo licznik pod silnik r32 ze skrzynią dsg.
    Nie mogę nigdzie dostać licznika od r32 EU, jest za to dużo 1.8t z angoli. Wiem że jest immobiliser w liczniku.
    Jeśli to ominę to reszta zadziała prawidłowo? Nie ma znaczenia że jeden silnik ma 6 cylindrów, a drugi 4?
    Może wszytko da się ogarnąć kodowaniem?
    Bardzo proszę o podpowiedź.

Podobne wątki

  1. zegary
    Przez iceice w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-10-2016, 19:24
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 15:54
  3. MK2 [8J] Jadę po auto za 24h - proszę o ostatnie wskazówki :))
    Przez thefirm w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 09-05-2014, 10:25
  4. Prośba o analizę logów i wskazówki 1.8T APY
    Przez marcingti w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 22:16
  5. zegary
    Przez CO_KUBA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2007, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •