Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 8N Piszcząca szyba

  1. #1

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    41

    8N Piszcząca szyba

    Siemanko, zabrałem się w końcu za rozebranie boczku pasażera w celu walki z piszczącą szybą. Myślałem, że coś trze o szkło, ale po analizie musi byc to cos innego.

    Zerknijcie proszę
    https://youtu.be/vS39b6OOLoM

  2. #2
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Na początek nasmaruj naprawdę mocno prowadnice, nawal też dużo tawotu pomiędzy tą szynę a plastik prowadzący.

  3. #3
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Zerknij na prowadnice - być może jakiś plastik z prowadnicy się ułamal i trze o metalowe lub aluminiowe część prowadnicy. Mi się wydaje że te plastikowe rolki no dole i u góry prowadnic po których linka ślizga są suche. I jak wyżej napisał kolega wszystko delikatnie posmaruj najlepszą byłaby wazelina techniczna - tylko nie "nachlap" na uszczelki lub szybę bo później będziesz miał problem żeby się środka smarnego pozbyć z szyby i będzie Ci się to mazialo.

    Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Miałem podobna sytuacje z tym, że piszczało trochę ciszej. Przesmarowałem dokładnie te okrągłe elementy na których idzie linka. Do dnia dzisiejszego czyli jakieś 2-3 lata zero pisków.

  5. #5

    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    41
    Cholerka, pół soboty spędziłem na smarowaniu linki, kółek, starałem się, żeby weszła nawet pod pancerzyki i jak piszczało tak piszczy. Siara okno otwierać

    Będę jeszcze walczył z tym, ostatecznie postaram się wyciągnąć cały mechanizm opuszczania i przesmarować go na stole.

  6. #6
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Może nie wyciągaj bo trudno Ci to będzie złożyć. Sprawdź jeszcze przy zamykaniu/otwieraniu szyby jak ktoś drugi docisnie lub odciagnie szybe czy coś się zmieni. Może pokrzywione masz te prowadnice i stąd dźwięk zdychajacej zyrafy

  7. #7
    Awatar artex23
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Żuromin
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Siwy
    Posty
    147
    Spróbuj jeszcze podczas poruszania szyby poruszać nią w różne strony, może idzie delikatnie krzywo i stad ten pisk. Prowadnice te metalowe i mocowania plastikowe tez dobrze nasmarowałeś czy tylko linki ?

  8. #8
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Co do kwestii wyciągania szyby. Za pierwszym razem smarowałem bez wyciągania ale stwierdziłem, że tak nie będzie w 100% pewności, że wszędzie się nasmaruje.
    Może za pierwszym razem wydaje się to troche skomplikowane ale serio teraz to 3 minuty i cały mechanizm na zewnątrz.
    Warto to zrobić gdyż mając wszystko na wierzchu można dobrze wszystko pooglądać i zdiagnozować ewentualne pęknięcia plastikowych elementów, które po latach mają prawo się zużyć a to tez może mieć wpłym na jakieś obcieranie.

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    srebrna
    Posty
    38
    Ja rownież polecam przesmarować je jeszcze raz ale za to konkretnie i w szczegółach ,u mnie akurat pomogło i mam nadzieje,ze i Tobie uda zwalczyć sie problem. A tak poza tym jak jak rozwiązałem sprawę piszczenia,tak jak u Ciebie w prawych drzwiach to lewe zrehabilitowały sie i odchylenie szyby przy otwarciu i domykanie przy zamknięciu przestało wogole funkcjonować normalnie złośliwość rzeczy martwych ale mam nadzieje,ze Ciebie ominie ten problem
    Pozdrawiam i trzymam kciuki


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    lewe zrehabilitowały sie i odchylenie szyby przy otwarciu i domykanie przy zamknięciu przestało wogole funkcjonować
    Jeśli można normalnie opuszczać szybę i podnosić cypelkami w drzwiach to sprawdź czy pomoże kalibracja.
    Odsuwasz na maxa i potem podnosisz do końca, puszczsz cypelek i potem znowu trzymasz chwilę tak aby podnieść szybę do góry pomiom tego, że jest już zasunięta do końca.

Podobne wątki

  1. pękła....szyba... :)
    Przez BzyQ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 14-12-2016, 16:30
  2. Przednia szyba
    Przez siwycyfra w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 00:55
  3. Szyba nie przylega
    Przez ICE w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 13:50
  4. problem z szybą
    Przez MrTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2009, 11:19
  5. szyba przód
    Przez jazon w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2007, 05:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •