Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dodatki do oleju i paliwa (ceramizery, czyszczenie nagaru itd)

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180

    Dodatki do oleju i paliwa (ceramizery, czyszczenie nagaru itd)

    Witam,
    czy używa w swojej ttce dodatków regenerujących lub czyszczących elementy silnika?
    Używałem już Ceramizera i był lany do Forda Focusa Mk1 i spełnił swoje zadanie, czyli uszczelnił, a samochód odzyskał moc (brak potwierdzenia w ciśnieniu na cylindrach czy hamowni, ale czuć pod nogą i widać w zmniejszonej ilości dymu po palonym oleju). Przy ttce zamierzam zrobić test ciśnienia i zobaczyć czy coś się zmieni.
    Do czyszczenia nagaru, czy wtrysków jest tego sporo na rynku od STP, który można kupić prawie wszędzie, poprzez K2 po LiquiMoly. Jeszcze nie używałem żadnego z tych dodatków. Czy ktoś lał, zauważył rezultaty i jest z nich zadowolony? Możecie polecić preparat?
    ChrisFix testował amerykańskie i tamte robiły robotę, ale trzeba ściągać stamtąd.
    Ostatnio edytowane przez Sorprop ; 20-07-2017 o 17:04

  2. #2

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    gdynia
    Pojemność
    brak
    KM
    170
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    7
    Hej , ja używam w dieslu od paru lat LM Diesel Spulung co druga wymianę oleju wraz z wymianą filtra paliwa . Jestem bardzo zadowolony , ostatnio byłem na spr korekty wtrysków , moje auto z przebiegiem 150 tys - po laniu SPulunga od 2 lat - fabryka. Może to przypadek może coś w tym jest. Do aut firmowych ( T4, master) stosowałem również w każdym płukankę LM Engine Flush plus LM Ceratec . Co 50 tys km operacja zostaje powtórzona. Autka jeżdzą już pare lat bez jakiejkolwiek awarii - średnio 40 tys rocznie.

  3. #3
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ja niedawno przy wymianie oleju na LM 5w40 zalałem ich Cerateca po przeczytaniu wielu opinii. Nie miałem żadnych problemów z silnikiem czy to dymienie czy spalanie oleju. Zrobiłem to "profilaktycznie" , różnicy chyba za bardzo u mnie nie widać bo w sumie to co miałby się wydarzyc.. Jeśli chcesz używać tych specyfików to lepiej właśnie LM zamiast produktów z stacji benzynowej

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Na stacjach właśnie głównie STP albo jeśli mają to ich własne.
    Zastanawiałem się nad K2, Ceramizer czy Valvoline. Chociaż to trochę dziwne lać olej Valvoline a potem jeszcze dolewać dodatki do oleju tej samej firmy (nie mogłby już być w tym oleju?)...

  5. #5
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Z ceramizerów to ponoc ten jest dobry.


    Tu efektowny test gdzie mierzyli ciśnienie przed i po oraz trochę się poznęcali nad biednym gulfem


    Sam jestem ciekaw jak zapatrują się na to osoby, które kręcą się w temacie tuningu, czy ten specyfik faktycznie działa zbawiennie i można profilaktycznie zalać do silnika nawet po podniesieniu mocy?
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 24-07-2017 o 17:44

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lubartów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LY7J
    Posty
    180
    Cytat Zamieszczone przez TT8N Zobacz posta
    Z ceramizerów to ponoc ten jest dobry.

    Właśnie taki lałem do focusa i jestem bardzo zadowolony i mogę polecić, bo efekt był wyczuwalny pod stopą (silnik był trochę poturbowany swego czasu przez niezakręcony korek wlewu oleju). I na 100% będę wlewał do ttki przy następnej wymianie oleju.

  7. #7
    Awatar hubi
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Radzymin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    333
    Ja stosuje regularnie ce na zmianę z ceratekiem LM i raz już mi tyłek to uratowało (podczas wyścigu z suzuki bandit moja a3 wypluła mi olej na tylną klapę (stała jazda 240-260 diesle tego nie lubią)- oczywiście wyścig wygrany- i auto chodzi do dziś ) polecam do stosowania profilaktycznie
    Ostatnio edytowane przez hubi ; 26-07-2017 o 13:36

  8. #8
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Ceramizer do silnika leję od paru lat aczkolwiek mega różnicy nie zauważyłem a i pierwszego silnika mi nie uratował ale filmik łysego mnie przekonuje. Płukankę LM robię przed zmianą oleju czy pomaga?? Nie wiem. Wydatek relatywnie niewielki olej jakby łatwiej spływał.( w starym silniku głowica błyszczała jak nowa). Myślę, że większą robotę zrobi zrzucenie miski i wyczyszczenie smoka niż zalewanie LM za tą dodatkową opcję zapłacisz niewiele więcej niż za LM przy wymianie oleju więc raczej to polecam. Płukanka do układu chłodzena LM - fajna, tylko że rozszczelniła mi układ i musiałem zalać prestona czyli w teorii zastąpiłem jeden syf drugim syfem - nie polecam. Dodatek STP do czyszczenia wtrysków zalewam regularnie jakoś specjalnie nie pomógł ale i nie zaszkodził. Jest to detergent więc jak nie lałeś do TT nic wcześniej to na wstępie wypłuka Ci bak i masywnie zap**** filtr paliwa, który polecam wymienić. Kolega łysy powoli zabiera się za testy różnych specyfików i czekam aż sprawdzi te dodatki na hamowni. Generalnie dbanie o auto to nic złego ale bez przesady bo kota też można zagłaskać na śmierć.

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2016
    Płeć
    Skąd
    LLE
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    dorzucę swoje trzy grosze
    stosuję regularnie dodatki z liqui moly,
    pozytywne skutki są odczuwalne

Podobne wątki

  1. dodatki do silnika i paliwa
    Przez iceice w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 20:36
  2. Czyszczenie silnika z nagaru
    Przez Elor w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 09:20
  3. Czyszczenie przepływomierza
    Przez Kozi w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-07-2014, 22:21
  4. Czyszczenie przepustnicy w TT
    Przez ICE w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 28-02-2014, 23:22
  5. czyszczenie skóry
    Przez evert12 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 18:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •