Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 53

Wątek: Audi TT BAM- błękitna strzała by Gdański

  1. #16
    Awatar Gdanski
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    36
    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_B Zobacz posta
    Ładna sztuka z czego zrobiłeś ten dystans pod podłogę??


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ogólnie zostało to zrobione z tworzywa sztucznego przypominające styropian, ale się nie kruszy. Zostało wycięte, obklejone materiałem, a podłoga trzyma się sztywno, nie trzeszczy nic a dodatkowo trochę wygłusza.

  2. #17

    Dołączył
    Feb 2018
    Płeć
    Skąd
    Jelenia Góra
    Pojemność
    brak
    KM
    110
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    4
    Proszę o kontakt na PW

  3. #18
    Awatar Gdanski
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    36
    Na liczniku wybiło 167tys km. Przy aucie spędzam mnóstwo czasu i jest moim oczkiem w głowie. Oleje wymieniane co maksimum 10 tys km (5w30 Motul) Został wymieniony przepływomierz, czujnik ciśnienia doładowania, filtr powietrza oraz sonda lambda. Zawitały także dystanse (tył 20mm, przód 15mm od RRCustoms).






    Niestety pewnego dnia zaskoczył mnie niski słupek którego po prostu nie zauważyłem w lusterkach.



    W okolicy jednak udało mi się zdobyć zderzak z blendą oraz kompletną klapę ze spoilerem od wersji 3.2l w świetnej cenie i po prostu nie mogłem odpuścić sobie takiej okazji.





    Cała usługa lakierowania została wykonana w serwisie Volkswagena Groblewski z polecenia, gdzie wszystko zostało dopięte na ostatni guzik.





    Postanowiłem także wyciąć katalizatory, aby ulżyć lekko autTTku, które okazały się być w bardzo dobrym stanie. W najbliższym czasie TT’tka jedzie na chip tuning do tune-up. Planuje także zająć się osłonami progów, ponieważ ktoś kiedyś nieumiejętnie postawił auTTo na podnośnik.
    Aktualnie prezentuje się tak



    Jak czas na to pozwoli postaram się podzielić z wami fotkami i dalszymi relacjami

  4. #19
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    To teraz czas na przedni zderzak.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #20
    Awatar Dudek
    Dołączył
    Nov 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    108
    No no! Witam kolegę z Gdańska Bardzo ładna TT! I ten kolor.. mega!

  6. #21
    Awatar Gdanski
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    36
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    To teraz czas na przedni zderzak.
    Teraz planowałem zmianę zawieszenia na gwint albo może i air ride

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Dudek Zobacz posta
    No no! Witam kolegę z Gdańska Bardzo ładna TT! I ten kolor.. mega!

    Zawsze miałem słabość do czarnych lakierów, ale ten na TT to kosmos, całkiem inne auTTko

  7. #22
    Awatar Krzysztof_B
    Dołączył
    May 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Black
    Posty
    126

    Audi TT BAM- błękitna strzała by Gdański

    Czy czasami nie parkowałes z tydzień temu na Żabim Kruku tam gdzie Gaca miał swój interes? Wydaje mi się ze to ta sama którą podziwiałem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #23
    Awatar Gdanski
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    36
    Cytat Zamieszczone przez Krzysztof_B Zobacz posta
    Czy czasami nie parkowałes z tydzień temu na Żabim Kruku tam gdzie Gaca miał swój interes? Wydaje mi się ze to ta sama którą podziwiałem


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Tak to właśnie ta

  9. #24
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    Jak bedziesz chciał aira skłądać i sie czegoś dowiedzieć to daj znać..mój jezdzi juz 1.5 roku bez żadnych usterek

  10. #25
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Bardzo ładna TT i świetna dokumentacja prac.. Nie miałem jeszcze okazji pogratulować auta więc teraz to czynię











    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #26

    Dołączył
    Aug 2017
    Płeć
    Skąd
    3Miasto
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    26
    Bardzo ładne TT , i pozdrowionka z 3Miasta

  12. #27
    Awatar Gdanski
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    36
    Na liczniku zawitało już 170tys km. Cały czas szukam dziury w całym i staram się dopieścić wszystko tak jak tylko się da.
    Ostatnimi dni TT doczekało się nowych sworzni wachaczy TRW oraz gum z łożyskami Lemfordera pod macpherson'a. Dodatkowo zauważyłem czasami nierówną pracę silnika podczas, gdy był zimny, więc zakupiłem komplet 4 nowych świec i cewek BOSCHA. Koszt nie mały lecz liczę na ich bezawaryjną pracę.



    Zamówiłem także intercooler FMICA oraz został profesjonalnie wyspawany cały dolot z nierdzewki, który wygląda tak




    Nie obeszło się bez problemów i musiałem delikatnie przerobić obudowę pod akumulator, gdyż mapsensor się nie mieścił. Wszystkie prace pochłonęły duużo czasu, a najwięcej spasowanie szczelin z przodu. Nie oszczędzam na częściach i naprawach, a większość rzeczy robie na zaś, by było idealnie. Niedługo czeka jeszcze mnie wymiana wyświetlacza w FISie (w upalne dni robi się już nieczytelny). Mam nadzieję że auTTko odwdzięczy się bezawaryjnością i ciągle będzie dawało radość z jazdy
    Prace nad TT idą ciągle naprzód lecz jedyną barierą są niestety pieniądze

  13. #28
    Awatar Gdanski
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    36
    Trochę mnie nie było, ale chwilka wolnego czasu sprawiła, że mogę się z wami podzielić życiorysem mojej TT. Kilometry pokonuje szybko i pewnie, na liczniku już 182 tys km. Przez ten czas nie obeszło się bez tych mniejszych jak i większych napraw.
    Zacznę od tego, że pewnego dnia stojąc w korku zauważyłem z wydechu niebieski dym. Występowało to czasem i ciężko było mi to zdiagnozować samemu. Potem dotknął mnie problem przeładowania turbiny. W pobliskim warsztacie zdiagnozowano, że wiesza się wastegate stąd te liczne przeładowania. Ponadto turbo zaciągało olej na jałowych po dłuższym postoju (stąd ten niebieski dym). Padła decyzja wymiany turbiny, gdyż moja była na chińskim żeliwie i stwierdziłem że nie warto regenerować. Turbinę znalazłem szybciej niż sądziłem, pozdrawiam Pawel-2005
    Godziny ciężkiej pracy i grzebania sprawiły, że błękitny dym zniknął, a TT jakby zaczęła zbierać się lepiej.


    Seryjne koła 18" oddałem do regeneracji, gdyż poprzedni właściciel chciał chyba je odnowić ręcznie no i spie.... spierdzielił po całości. Szlifując zrobił głębokie wżery i było pełno nierówności na felgach, a nawet ubytki. Dodatkowo farba zaczęła schodzić z felg i nie wyglądało to estetycznie. Efekt widać na zdjęciach, a panowie którzy regenerowali odwalili kawał dobrej roboty.
    Przed

    Po regeneracji


    Podczas strojenia gazu okazało się, że mapa się rozjechała. Po zakupie był wyprzedzony rozrząd, a po remoncie ustawiłem go w miejscach fabrycznych. Dodatkowo nie załączały się zmienne fazy więc TT dostało nową seryjną mapę z BAMa. Audi jest żywsze i moim zdaniem jakby dostała dodatkowego powera.
    Z czasem z pod maski wydobywał się dziwny dźwięk "mlaskania". Wymieniłem napinacz alternatora jak i pasek, ale problem nie zniknął. Zajrzałem do rozrządu, który wykluczałem od samego początku bo zostało na nim zrobione może z 40 tys km. Pasek się rozciągnął i był tak luźny, że jeszcze trochę i by spadł albo przeskoczył (masakra). Dużo szczęścia i sam fakt, że zajrzałem w porę. Był to komplet od INY. TT dostała nowy rozrząd, z pompą HEPU, napinaczem INY i paskiem Contiego.


    Zostały także wymienione osłony przegubów. Wymieniony wyświetlacz w FISie w końcu jest czytelny. Szybko i sprawnie naprawione dzięki Annubis
    Ostatnimi czasy zająłem się uszczelnianiem podciśnień i wymianą ich zaworków: ezektor, odpowietrzania skrzyni korbowej itp.

    Dziś TT zmaga się jeszcze z jednym problemem, odezwał się tylny dyfer Wyje po odjęciu gazu, w momencie hamowania silnikiem. Moim zdaniem zabiło go stałe spięcie 4x4 poprzez sportowy insert. Po odpaleniu auta ciśnienie na pompie jest HIGH, poprzez komputer ręcznie normalnie rozłącza, zapina i nie ma żadnych błędów sterownika. Obstawiam że właśnie jest to spowodowane tym insertem. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Z ciekawości wymieniłem wcześniej olej no i zobaczyłem nieprzyjemny widok, pełno opiłków na magensie :O
    Aktualnie jestem w trakcie poszukiwań drugiego.


    Zakupiłem także nowe dywaniki z ASO na przód, przyjemny widok jak zapakowane są w oryginalnej folii Świetnie się wkomponowały we wnętrzu samochodu.

    Na przód przyszły nowe żarówki LED H1 na elektornice Philipsa. Świeci zdecydowanie lepiej, a w nocy człowiek czuję się bezpieczniej jak w końcu coś widać D


    Z ciekawości uruchomiłem starą archaiczną nawigację w zegarach, bajer fajny ale nie wiem czy można polegać na niej w 100%, mało czytelne i w bardziej skomplikowanych skrzyżowaniach można się pogubić (mapy z 2015).


    TT jest regularnie woskowana i prezentuje się niebywale. Zachwyca i zwraca na siebie uwagę







    To chyba na tyle, ale pewnie o czymś jeszcze zapomniałem Pozdrawiam

  14. #29
    Awatar Dawson
    Dołączył
    Apr 2019
    Płeć
    Skąd
    Ruda Śląska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    193
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LY7W
    Posty
    73
    Widać ze Audi ma się u Ciebie dobrze. Trzymaj tak dalej!

  15. #30
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Gdanski Zobacz posta
    Trochę mnie nie było, ale chwilka wolnego czasu sprawiła, że mogę się z wami podzielić życiorysem mojej TT. Kilometry pokonuje szybko i pewnie, na liczniku już 182 tys km. Przez ten czas nie obeszło się bez tych mniejszych jak i większych napraw.
    Zacznę od tego, że pewnego dnia stojąc w korku zauważyłem z wydechu niebieski dym. Występowało to czasem i ciężko było mi to zdiagnozować samemu. Potem dotknął mnie problem przeładowania turbiny. W pobliskim warsztacie zdiagnozowano, że wiesza się wastegate stąd te liczne przeładowania. Ponadto turbo zaciągało olej na jałowych po dłuższym postoju (stąd ten niebieski dym). Padła decyzja wymiany turbiny, gdyż moja była na chińskim żeliwie i stwierdziłem że nie warto regenerować. Turbinę znalazłem szybciej niż sądziłem, pozdrawiam Pawel-2005
    Godziny ciężkiej pracy i grzebania sprawiły, że błękitny dym zniknął, a TT jakby zaczęła zbierać się lepiej.


    Seryjne koła 18" oddałem do regeneracji, gdyż poprzedni właściciel chciał chyba je odnowić ręcznie no i spie.... spierdzielił po całości. Szlifując zrobił głębokie wżery i było pełno nierówności na felgach, a nawet ubytki. Dodatkowo farba zaczęła schodzić z felg i nie wyglądało to estetycznie. Efekt widać na zdjęciach, a panowie którzy regenerowali odwalili kawał dobrej roboty.
    Przed

    Po regeneracji


    Podczas strojenia gazu okazało się, że mapa się rozjechała. Po zakupie był wyprzedzony rozrząd, a po remoncie ustawiłem go w miejscach fabrycznych. Dodatkowo nie załączały się zmienne fazy więc TT dostało nową seryjną mapę z BAMa. Audi jest żywsze i moim zdaniem jakby dostała dodatkowego powera.
    Z czasem z pod maski wydobywał się dziwny dźwięk "mlaskania". Wymieniłem napinacz alternatora jak i pasek, ale problem nie zniknął. Zajrzałem do rozrządu, który wykluczałem od samego początku bo zostało na nim zrobione może z 40 tys km. Pasek się rozciągnął i był tak luźny, że jeszcze trochę i by spadł albo przeskoczył (masakra). Dużo szczęścia i sam fakt, że zajrzałem w porę. Był to komplet od INY. TT dostała nowy rozrząd, z pompą HEPU, napinaczem INY i paskiem Contiego.


    Zostały także wymienione osłony przegubów. Wymieniony wyświetlacz w FISie w końcu jest czytelny. Szybko i sprawnie naprawione dzięki Annubis
    Ostatnimi czasy zająłem się uszczelnianiem podciśnień i wymianą ich zaworków: ezektor, odpowietrzania skrzyni korbowej itp.

    Dziś TT zmaga się jeszcze z jednym problemem, odezwał się tylny dyfer Wyje po odjęciu gazu, w momencie hamowania silnikiem. Moim zdaniem zabiło go stałe spięcie 4x4 poprzez sportowy insert. Po odpaleniu auta ciśnienie na pompie jest HIGH, poprzez komputer ręcznie normalnie rozłącza, zapina i nie ma żadnych błędów sterownika. Obstawiam że właśnie jest to spowodowane tym insertem. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Z ciekawości wymieniłem wcześniej olej no i zobaczyłem nieprzyjemny widok, pełno opiłków na magensie :O
    Aktualnie jestem w trakcie poszukiwań drugiego.


    Zakupiłem także nowe dywaniki z ASO na przód, przyjemny widok jak zapakowane są w oryginalnej folii Świetnie się wkomponowały we wnętrzu samochodu.

    Na przód przyszły nowe żarówki LED H1 na elektornice Philipsa. Świeci zdecydowanie lepiej, a w nocy człowiek czuję się bezpieczniej jak w końcu coś widać D


    Z ciekawości uruchomiłem starą archaiczną nawigację w zegarach, bajer fajny ale nie wiem czy można polegać na niej w 100%, mało czytelne i w bardziej skomplikowanych skrzyżowaniach można się pogubić (mapy z 2015).


    TT jest regularnie woskowana i prezentuje się niebywale. Zachwyca i zwraca na siebie uwagę







    To chyba na tyle, ale pewnie o czymś jeszcze zapomniałem Pozdrawiam
    Powiedz mi mój drogi czy jesteś w stanie skopiować płytę z navi z mapami ? bo ja mam niemiecką niestety a też chciałbym aby u mnie się PL w końcu pojawiło lubię czytać i oglądać fotki jak ktoś dba o auto, od razu lepszy dzień się robi

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Strzała !!!
    Przez ppapies w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 09:12
  2. [mk1] niebieska strzała 180 by Klakier
    Przez Klakier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 16:50
  3. VW Mania Pruszcz Gdanski 11-13.07.2014
    Przez DNN w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 10:33
  4. Czerwona Strzała 1.8 TFSI
    Przez samek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 09:28
  5. Volkswagen Mania. Pruszcz gdański 29.07.2011
    Przez MichalTT w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 19:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •