Pokaż wyniki od 1 do 15 z 53

Wątek: Audi TT BAM- błękitna strzała by Gdański

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Cytat Zamieszczone przez Gdanski Zobacz posta
    Trochę mnie nie było, ale chwilka wolnego czasu sprawiła, że mogę się z wami podzielić życiorysem mojej TT. Kilometry pokonuje szybko i pewnie, na liczniku już 182 tys km. Przez ten czas nie obeszło się bez tych mniejszych jak i większych napraw.
    Zacznę od tego, że pewnego dnia stojąc w korku zauważyłem z wydechu niebieski dym. Występowało to czasem i ciężko było mi to zdiagnozować samemu. Potem dotknął mnie problem przeładowania turbiny. W pobliskim warsztacie zdiagnozowano, że wiesza się wastegate stąd te liczne przeładowania. Ponadto turbo zaciągało olej na jałowych po dłuższym postoju (stąd ten niebieski dym). Padła decyzja wymiany turbiny, gdyż moja była na chińskim żeliwie i stwierdziłem że nie warto regenerować. Turbinę znalazłem szybciej niż sądziłem, pozdrawiam Pawel-2005
    Godziny ciężkiej pracy i grzebania sprawiły, że błękitny dym zniknął, a TT jakby zaczęła zbierać się lepiej.


    Seryjne koła 18" oddałem do regeneracji, gdyż poprzedni właściciel chciał chyba je odnowić ręcznie no i spie.... spierdzielił po całości. Szlifując zrobił głębokie wżery i było pełno nierówności na felgach, a nawet ubytki. Dodatkowo farba zaczęła schodzić z felg i nie wyglądało to estetycznie. Efekt widać na zdjęciach, a panowie którzy regenerowali odwalili kawał dobrej roboty.
    Przed

    Po regeneracji


    Podczas strojenia gazu okazało się, że mapa się rozjechała. Po zakupie był wyprzedzony rozrząd, a po remoncie ustawiłem go w miejscach fabrycznych. Dodatkowo nie załączały się zmienne fazy więc TT dostało nową seryjną mapę z BAMa. Audi jest żywsze i moim zdaniem jakby dostała dodatkowego powera.
    Z czasem z pod maski wydobywał się dziwny dźwięk "mlaskania". Wymieniłem napinacz alternatora jak i pasek, ale problem nie zniknął. Zajrzałem do rozrządu, który wykluczałem od samego początku bo zostało na nim zrobione może z 40 tys km. Pasek się rozciągnął i był tak luźny, że jeszcze trochę i by spadł albo przeskoczył (masakra). Dużo szczęścia i sam fakt, że zajrzałem w porę. Był to komplet od INY. TT dostała nowy rozrząd, z pompą HEPU, napinaczem INY i paskiem Contiego.


    Zostały także wymienione osłony przegubów. Wymieniony wyświetlacz w FISie w końcu jest czytelny. Szybko i sprawnie naprawione dzięki Annubis
    Ostatnimi czasy zająłem się uszczelnianiem podciśnień i wymianą ich zaworków: ezektor, odpowietrzania skrzyni korbowej itp.

    Dziś TT zmaga się jeszcze z jednym problemem, odezwał się tylny dyfer Wyje po odjęciu gazu, w momencie hamowania silnikiem. Moim zdaniem zabiło go stałe spięcie 4x4 poprzez sportowy insert. Po odpaleniu auta ciśnienie na pompie jest HIGH, poprzez komputer ręcznie normalnie rozłącza, zapina i nie ma żadnych błędów sterownika. Obstawiam że właśnie jest to spowodowane tym insertem. Jeśli się mylę proszę mnie poprawić. Z ciekawości wymieniłem wcześniej olej no i zobaczyłem nieprzyjemny widok, pełno opiłków na magensie :O
    Aktualnie jestem w trakcie poszukiwań drugiego.


    Zakupiłem także nowe dywaniki z ASO na przód, przyjemny widok jak zapakowane są w oryginalnej folii Świetnie się wkomponowały we wnętrzu samochodu.

    Na przód przyszły nowe żarówki LED H1 na elektornice Philipsa. Świeci zdecydowanie lepiej, a w nocy człowiek czuję się bezpieczniej jak w końcu coś widać D


    Z ciekawości uruchomiłem starą archaiczną nawigację w zegarach, bajer fajny ale nie wiem czy można polegać na niej w 100%, mało czytelne i w bardziej skomplikowanych skrzyżowaniach można się pogubić (mapy z 2015).


    TT jest regularnie woskowana i prezentuje się niebywale. Zachwyca i zwraca na siebie uwagę







    To chyba na tyle, ale pewnie o czymś jeszcze zapomniałem Pozdrawiam
    Powiedz mi mój drogi czy jesteś w stanie skopiować płytę z navi z mapami ? bo ja mam niemiecką niestety a też chciałbym aby u mnie się PL w końcu pojawiło lubię czytać i oglądać fotki jak ktoś dba o auto, od razu lepszy dzień się robi

  2. #2
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Cytat Zamieszczone przez Kanapa Zobacz posta
    Powiedz mi mój drogi czy jesteś w stanie skopiować płytę z navi z mapami ? bo ja mam niemiecką niestety a też chciałbym aby u mnie się PL w końcu pojawiło lubię czytać i oglądać fotki jak ktoś dba o auto, od razu lepszy dzień się robi
    Kanapa,
    tez mam te mapę, ale tam trzeba specjalnego programu, bo płyta jest zabezpieczona.
    Mam plan to rozpracować

    Pozdr
    Miki

  3. #3
    Awatar Gdanski
    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ7K
    Posty
    36
    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Kanapa,
    tez mam te mapę, ale tam trzeba specjalnego programu, bo płyta jest zabezpieczona.
    Mam plan to rozpracować

    Pozdr
    Miki
    Przez cloneCD trzeba i znaleźć odpowiedni profil do tych map w necie

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Strzała !!!
    Przez ppapies w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-02-2017, 09:12
  2. [mk1] niebieska strzała 180 by Klakier
    Przez Klakier w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 01-07-2015, 16:50
  3. VW Mania Pruszcz Gdanski 11-13.07.2014
    Przez DNN w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-07-2014, 10:33
  4. Czerwona Strzała 1.8 TFSI
    Przez samek w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 14-02-2014, 09:28
  5. Volkswagen Mania. Pruszcz gdański 29.07.2011
    Przez MichalTT w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-07-2011, 19:30

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •