Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Audi by simonx

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa i okolice
    Pojemność
    brak
    Posty
    9

    Audi by simonx

    Witam wszystkich serdecznie, postanowiłem że tutaj będę opisywał przygodę ze swoją audi tt od samego początku

    Może na początek trochę o poszukiwaniach, zacząłem szukać nie dawno jakieś 2 tygodnie temu, szukałem w okolicach śląska, przeglądałem różne oferty, żadna nie była jakaś konkretna, albo za pół darmo jakieś szroty, albo jakieś dziwne historie "trzymany pod kocem" itd...

    Z racji tego, że wyprowadzałem się z mieszkania w Warszawie postanowiłem tam poszukać czegoś, miałem na celu samochód od użytkownika z forum, dzień wcześniej przeglądałem oferty i zobaczyłem parę jeszcze innych ofert. Na drugi dzień podzwoniłem, po południu umówiłem się na oglądanie pierwszej TT - niebieska 1.8T 180KM w gazie. Autko wyglądało dosyć ładnie. Po przyjeździe na miejsce, na moje nie szczęście rozpętała się burza (żeby było śmieszniej w momencie jak dojechałem na miejsce zaczęło kropić, a jak podeszliśmy z właścicielem do TT to lunęło). Oglądanie było dosyć utrudnione, jazda próbna także. Po wstępnych oględzinach nie znalazłem nic niepokojącego, postanowiłem kupić audi. Z Warszawy wróciłem na górny śląsk blisko 250km bez większych problemów, jedyny problem był taki, że podczas jazdy po centrum zaraz po kupnie, nie umiałem włączyć nawiewu, a szyba zaczynała parować, no ale w końcu doszedłem co i jak

    Co do wyposażenia, nie jest to najbogatsza wersja, chyba posiada to co inne w standardzie, brakuje tam nagłośnienia BOSE (ale i tak dźwięk jest przyzwoity i czysty), nie posiada nawigacji, komputera, no i chyba tyle z tych rzeczy co były w TT. W audi jest radio, dokładnie takie: jvc kd-s741R, zastanawiam się nad zmianą na radio PIONEER DEH-1420UB, które posiadam, jest tam opcja odtwarzania z usb, co jest dla mnie bardzo wygodne.

    Nie zdążyłem zrobić zdjęć, poniżej wypiszę listę rzeczy które należałoby naprawić:

    - opony letnie ( + ładna felga) obecnie samochód stoi na zimówkach
    - rozrząd ( karteczka jest 209 tyś, obecnie jest 286 tyś, to chyba na już trzeba by go zmieniać?)
    - wkład lusterka, został stłuczony, dzień przed zakupem przez właścicielkę, na allegro znalazłem coś takiego, nada się? http://allegro.pl/wklad-lusterka-ogr...855517686.html
    - wiele zatrzasków jest powyłamywanych, tak samo osłony są nie podokręcane ( od akumulatora i od silnika), także zatrzaski tylych schowków i podszybia)


    Mam jeszcze tutaj pytanie, a mianowicie mam problem ze światłami przeciwmgielnymi, tylne działają jak należy, natomiast gdy włączam przednie nic się nie dzieje ( kontrolka się nie zapala), natomiast jak przekręcę zapłon zaświecają się światła ( chyba przeciwmgielne) z automatu, po włączeniu długich gasną. Co może być przyczyną?

    Poniżej dodam zdjęcie tych świateł, słabej jakości ale jakieś jest.


    Jeśli to porobię, będę myślał co dalej, na pewno jakaś ładna felga, a dalej będę myślał.

    To chyba na tyle, w miarę możliwości będę starał się aktualizować temat i jutro wrzucić jakieś zdjęcia ( po wizycie na myjni )

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Na wszystkie swoje problemy znajdziesz odpowiedz na forum. Z halogenami jest sprawa prosta, sprawdz w moich postach w jakims temacie dalem instrukcje jak to ogarnac. Najprawdopodobniej masz zle zlozony przelacznik swiatel, w najgorszym razie przepalony. Co do rozrzadu to ja osobiscie nigdy w kartki nie wierze tylko jesli mam zamiar trzymac auto to robie pakiet startowy, wszystkie oleje, plyny, filtry i rozrzad. W tt rozrzad ori wychodzil na 180kkm lub 5lat, po wymianie na 150kkm lub 5lat. Odnosnie rozrzadu, jakiej firmy co i jak masz tematy na forum, poszukaj a znajdziesz.

    Tematy z problemami wklejaj w odowiednich dzialach jak cos i bedziemy pomagali, Gratki auta, niech jezdzi bezawaryjnie jak najdluzej! Pozdro!

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2017
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa i okolice
    Pojemność
    brak
    Posty
    9
    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -



    Podpowie ktoś jaki to model felg?



    To są światła przeciwmgielne? Te słabsze to postojowe
    Ostatnio edytowane przez simonx10 ; 02-07-2017 o 22:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •