Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 17

Wątek: AUDI TT APX CHERRY by Lukax

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Wiśniowy
    Posty
    15

    AUDI TT APX CHERRY by Lukax

    Zacznę jak wszyscy:
    Dosyć długo zwlekałem żeby opisać moje nowe auttko ale w końcu miałem trochę wolnego czasu i porobiłem zdjęcia po myciu, żeby wstydu nie było :P.
    To jest mój pierwszy samochód i trochę się natrudziłem, żeby znaleźć w zadowalającym stanie ( choć*teraz nie jestem pewien czy takie faktycznie kupiłem :P ). Kupiłem go z myślą, że jak będzie potrzeba to z pomocą taty naprawię większość rzeczy, które będą konieczne albo coś wymienię, żeby było lepiej.
    Spokojnie, nie jestem głupim studentem, który kupił sb szybkie auto, żeby wzbudzić jakiś respekt wśród rówieśników albo rówieśniczek, a raczej kupiłem z zamiłowania do motoryzacji i z chęci pogłębiania wiedzy praktycznej .
    Samochód kupiłem pod koniec maja pod Wrocławiem sprowadzane UWAGA z Węgier z nietypowym kolorem bo wiśniowym. I jak na początku miałem obiekcje to i tak dałem się skusić na ten nieseryjny kolor. Właścicielka twierdziła, że auto było oryginalnie przemalowane fabrycznie na ciemniejszy czerwony kolor ale później lakiernicy szybko rozwiali moje wątpliwości. Co ciekawe auto nie ma po 500 mikronów a ok. 150, także nie jest źle. Auto nie było z każdej strony bite, ale jest dosyć dokuczliwym defektem jest odpadająca warstwa bezbarwnego lakieru. Głównie z dachu i bagażnika. Już umówiłem się z lakiernikiem i będzie kładziony nowy lakier na te elementy.
    Zmienione zostały też środki lamp w kolorze nadwozia, a środek został zmieniony na s-line ( nie jestem pewien czy też nie został jakoś przyciemniony ??).
    Poprzednia właścicielka powiedziała, że zrobiła remont całego silnika (dokładnie nie powiedziała dlaczego ?? ) ale silnik wydaje się pracować ok. Jedynie jaki miałem problem to dziwnie świecąca się kontrolka ciśnienia oleju ale na szczęście po wymianie na mobil 10w40 i wymianie wszystkich filtrów problem znikł.


    rocznik 2000
    sprowadzone z Węgier
    Quattro 225KM (ciekawe ile jest w rzeczywistości :P)
    Przebieg 170tys.
    Zamontowana 2 lata temu instalacja LPG (STAGG)
    Siedzi na 18 skręcanych 235/40 z dystansami na sprężynach oryginalnych

    Co zostało zrobione:

    - Czujnik położenia wału
    - wycieraczki itp.
    - wymienione szczotki alternatora


    Co muszę zrobić:

    - wymienić czujnik ESP (wymiana czujnika)
    - malowanie dachu, klapy bagażnika, progu i zaprawki blacharskie
    - naprawić wzmacniacz ( głośniki w drzwiach nie działają. Podczas wpinania wiązki do wzmacniacza na początku grają ale jak dostaję łączność tył i subuweer to przestają :/. Póki co elektryk powiedział, że wzmacniacz jest nierozbieralny (?) )
    - lampy xenon prawie nie świecą ( kupiłem już nowe żarniki i czujnik położenia świateł bo też był walnięty. nie wiem co odbłyśnikami)
    - prawdopodobnie zepsuta pompka od spryskiwaczy reflektorów, bo cieknie płyn podczas postoju i nie wysuwają się dysze
    - kilka dni temu wyskoczył mi błąd abs i pokazuje mi na fisie czerwoną kontrolkę od hamulcy (na szczęście hamulce są)
    - konserwacja skóry i naprawa malutkich defektów i małych przetarć


    Z bajek wymienianych przez moją sprzedawczynię dowiedziałem się że auto ma założone kute korbowody, tłoki, założoną "skrzynię sportową" i sprzęgło wymienione.

    Na koniec napiszę, że się bardzo cieszę, że trafiłem tutaj. Posty pomagają w 120%. Dzięki z góry za wszystkie cenny rady w przyszłości.






    \








  2. #2
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Witaj na forum

    Jeśli chcesz dalej cieszyć się z bezawaryjnej jazdy czym prędzej zlej ten olej. 10w40 w żadnym wypadku nie może być w tym silniku !!!!!!
    Kolejną sprawą jest ciśnienie, jeśli zapalała się olejarka to pewnie masz zatkany/przytkany smok w pompie oleju, nie bagatelizuj tego bo u mnie przyczyniło się do regeneracji turbiny ! Operacja jest łatwa, wystarczy zdjąć miskę i wyczyścić smok, później nowy filtr i olej 5w30, lub 5w40 osobiście polecam Liqui Moly 5w40 synthoil high tech. W te bajki o remoncie i korbowodach nie wierz. U mnie też sprzedawca coś śpiewał o wałkach i tłokach to go wyśmiałem.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Wiśniowy
    Posty
    15
    O kurde :/
    Głównie sugerowałem się tym co wcześniej rzekomo było lane po remoncie silnika :/.
    Podczas czyszczenia miski olejowej trzeba zmienić też uszczelkę ?
    I czy teraz przejście na 5w będzie ok dla silnika ?
    Nie wiadomo co gorsze :/


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Nie masz uszczelki miedzy miska, a blokiem ale musisz uzyc szczeliwa. Ja od wielu lat uzywam szarego erlinga i jest gitara. Nigdy nie pociekl, warunek to porzadnie odtluscic obie powierzchnie styku.

    Druga sprawa to co to za pytanie "nie wiadomo co gorsze??" Oczywiscie, ze w kazdej chwili mozesz przejsc na 5w40 i w zadne bajki o podwyzszonym zuzyciu oleju itd nie wierz. Nie lej tez Castrola zadnego, zwlaszcza magnateca bo to syf. Lej to co koledzy mowia, albo motul, mobil. Oczywiscie oleje kupuj ze sprawdzonego sklepu, a nie z internetu gdzies bo 15zl taniej. Zmieniaj olej i nie jezdzij wogole zanim nie wyczyscisz smoka. Jak olejara sie zaswieca to silnik JUZ pracuje na sucho. Zajmij sie tym bo zrobisz silnikowi kuku i wtedy bedziesz mial pewnosc co do remontu i lzejszego o dobrych kilka tysiecy portfela.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 29-06-2017 o 00:27

  5. #5
    Awatar mlody_mk2
    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    3city
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    487
    Ja wiem jak będzie, pojedzie do mechaniora a on powie że nigdy w życiu. Teraz niech jezdzi na 10w a jak się zapali jeszcze raz olejarka to wlejemy 15w40 i będzie git !

  6. #6
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Ja wiem jak będzie, pojedzie do mechaniora a on powie że nigdy w życiu. Teraz niech jezdzi na 10w a jak się zapali jeszcze raz olejarka to wlejemy 15w40 i będzie git !
    Hehe! Niech robi jak uwaza, kolegi auto i kolegi kasa

  7. #7
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez mlody_mk2 Zobacz posta
    Witaj na forum

    Jeśli chcesz dalej cieszyć się z bezawaryjnej jazdy czym prędzej zlej ten olej. 10w40 w żadnym wypadku nie może być w tym silniku !!!!!!
    A to ciekawe, bo jak kupowałem auto, dostałem go z kompletną dokumentacją z serwisów (byłem weryfikować to w ASO Audi, czy te dokumenty rzeczywiście są autentyczne) i silnik miałem lany Motulem 10W40. Teraz od dwóch lat leję cały czas Mobila 10W40 i odpukać nic się nie dzieje. Jakoś to auto 17 lat przejeździło na tym oleju (może troszkę mniej bo do 80 tysięcy faktycznie jeździło na 5W40)

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Krzysiu 5w40 jest olejem dedykowanym. Ma byc to pelen syntetyk, zawsze mozesz wrocic na wlasciwa droge sam widzisz ze do 80tys byl jedzony na tym co trzeba, a pozniej oszczednosci weszly w gre.. ja tam leje 5w40, silnik smiga, oleju nie bierze, glowa spokojna.

    Pozatym temat co lac mamy "oblatany" w innym watku

  9. #9
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Auto bardzo ładne.
    Faktycznie było malowane, świadczy o tym schodzący klar, czerwone wkłady reflektorów, brak oznaczeń na tylnym zderzaku.
    Co ja bym zrobił od strony wizualnej:
    - doprowadził lakier do właściwego stanu
    - pomalował dach na czarno lub cała górę na czarno
    - zrobił porządek z tylnymi lampami
    - zadbał o tapicerkę i kierownicę
    - zmienił blendę na czarną plaster miodu
    - lekko obniżył tylne zawieszenie
    Mechanicznie już koledzy wyżej zasugerowali drogę, która jest właściwa dla tego auta.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  10. #10
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    AUDI TT APX CHERRY by Lukax

    Super kolor i wnętrze nie pospolite, -->> warto wypieścić tą tetunie . Powodzenia

    Kolory niespotykane kiedys to będzie stanowić wartość tego auta.

    Nie ważne co było robione z lakierem, ważne co masz w książce - sprawdź sobie kod lakieru, bo na bank jest któraś "rose-a" wnioskując po siedzeniach. Pewnie wyjdzie, ze ten który jest na niej.
    Ja bym tam dachu nie malował na czarno, chociaż faktycznie by wyglądał zajebisciej, trzymałbym się oryginału-->>Kwestia wyboru.
    Dla kogoś kto kuma, wiadomo ze czarny dach to tylko w 8N chodzących za ponad 100kola...

    Najlepiej wejdź sobie na stronę audi i załóż konto. tam podaje się VIN i masz wtedy dostęp do informacji o twoim egzemplarzu -->> wchodząc w ocenę produktu.
    https://login.audi.com/login/#/pl/PL/login

    Radia nie zmieniaj, zamontuj sobie zmieniarkę mp3 z Bluetooth - na Allegro za np. 275zl
    http://allegro.pl/zestaw-glosn-bluet...f-37d7481edb09


    Pozdrawiam
    Miki

    Ps
    Zajebiste felgi
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 30-06-2017 o 00:25

  11. #11
    Awatar Bueno191
    Dołączył
    Oct 2016
    Płeć
    Skąd
    Londyn
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66
    Kolorek mistrzowski! Szerokosci!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #12

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Wiśniowy
    Posty
    15
    Bardzo długo nie pisałem ale myśle, że warto opisać co się dzieje z moim autem.
    Jak pewnie się domyślacie z auta, które miało być w PRAWIE perfekcyjnym podczas zakupu, ostatecznie wyszło jak zawsze.
    Ludzka podpierdolka nie zna granic .
    Z lakierem na dachu i bagażniku się już uporałem. Został czerwony jednak .
    W międzyczasie wymieniałem żarniki ksenonowe, zregenerowałem lampy, bo odblysniki już były przepalone, a żarniki były stabilizowane chusteczkami higienicznymi.
    Musiałem tez wymienić świece na NGK i cewkę. No i podczas wizyty u mechanika okazało się, że kompresja na jednym jest 10 kolejne cylindry to 11, 13 i 14. To już w sumie oznaczało jedno.
    Trzeba dokładnie sprawdzić co jest nie tak w środku.
    Auttko brało olej nieregularnie. Czasem więcej/mniej. Można przyjąć, że te ponad 1/1000. Wiem, że to jest zabójcze dla sprężarki, dlatego zdecydowałem się nie czekać, aż wyzionie ducha tylko oddałem do remontu.
    Pierścienie wyżarte, każdy inny, uszczelki źle założone, jakiś granulki-osad (prawdopodobnie z uszczelniacza). Uszczelki popękane, niektóre zawory ugięte (??). Wymienione będą też panewki. Na szczęście tłoki są ok, turbosprężarka tez. Zawór za turbosprezaką jakoś podobno średnio chodził, ale wd40 pomogło.
    Oddałem też do sprawdzenia alternator, bo ładował poniżej 14.
    Mam też problem z kolektorem wydechowym. Był nieudolnie spawany, więc trzeba go wymienić na jakiś sprawny. Jeśli znacie kogoś, kto taki posiada, to będę wdzięczny.
    Ps. Ze smogiem olejowym i pompą ciśnienia oleju jest wszystko w porządku

  13. #13
    Awatar Kanapa
    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    brak
    KM
    265
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    1,187
    Faktycznie bardzo rzadki kolor plus pierwszy raz widzę takie wnętrze i powiem że fajnie się prezentuje...takżeeee



    Po za tym bardzo dobrze że ogarnąłeś resztę rzeczy przy autku.
    Skóry i kierownicę w końcu doczyściłeś?

    co do kolektora to będzie temat rzeka, nowy jeszcze jest dostępny dla Bam/Apx ale cena prawie 2000zł może skutecznie odstraszyć, pozostaje polowanie na allesrogo lub innym portalu... w dobrym stanie nie popękany musisz liczyć z 450-600zł na bank.
    Mooooże jeśli mi spasuje mój customowy to jeden żeliwny będę miał na sprzedaż ale nie jestem pewien bo finalnie nie wiem czy czasami sobie go nie zostawię.
    Ostatnio edytowane przez Kanapa ; 15-01-2018 o 17:19

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Wiśniowy
    Posty
    15
    Kupiłem taki specyfik do czyszczenia skory ale to niewiele dało.
    Pozostaje chyba oddać je do pracowni detailingowej ale póki co takie mogą zostać.
    Jeśli chodzi o kierownice to myślę nad obszyciem, bo bawienie się w malowanie skory na kierownicy podobno nie za wiele daje.
    I wtedy poleci chyba miejscami perferowana, bo to dobrze wygląda.
    Póki co muszę się zająć mechanicznymi sprawami to jest priorytet.
    No i nieszczęsne audio, które pomimo wymiany wzmacniacza działa identycznie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  15. #15
    Awatar eslaw79
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Boguchwałowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2002
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    535
    Autko ma bardzo ładny kolor gratuluje. Co do spraw mechanicznych u mnie też wyszło kilka dziwnych historii z którymi już na szczęście się uporałem. Jak doprowadzisz motor do stanu seryjnego zobaczysz jaki banan będziesz miał na twarzy wiem co piszę Powodzenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •