Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Wskazania kanał 49, licznik a wentylatory...

  1. #1

    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    pomorskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Ly7w
    Posty
    29

    Wskazania kanał 49, licznik a wentylatory...

    Cześć wszystkim. Jestem świeżo po wymianie termostatu rozrządu z pompą wody i dziś wymieniłem również wentylator chłodnicy "duży". No i mam zagwostkę temperatury na liczniku i climatroniku podczas jazdy 90 i 92 stopnie. Postój na kanale 49 rośnie temperatura do 100 a nawet do 110 na liczniku dalej 90. Dopiero przy tych 108 na climatroniku startuje wentylator zbija do jakiś 96 i tyle. Zamówiłem vcds vag ale dopiero wtorek środa dojdzie. Może cosik jeszcze sprawdzić mogę bez vaga.? Pozdro

  2. #2
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Możliwe, że nie działa Ci sterownik wentylatorów bądź jest jakiś problem z przesyłaniem napięcia od sterownika do wentów.
    Albo działa Ci tylko 2gi bieg wentylatorów albo wentylatory uruchamiane są czujnikiem w chłodnicy, jest on taką ostatnia deską ratunku, uruchamia wentylatory gdy temperatura przekroczy niebezpieczny próg, jest on w stanie włączyć wentylatory niezależnie od tego czy masz kluczyk w stacyjce czy nie.

    - Sprawdź podłączając "na krótko" czy masz oba biegi wentylatorów.
    - Prześledź dokłądnie stan przewodów wychodzących ze sterownika, posprawdzaj czy wszystkie przewody przesyłąja napięcie najlepiej miernikiem sprawdzając zamknięcie obwodu.
    - Podstawa czyli bezpieczniki, znajdują się pod klapką od aku, zobacz czy wszystkie są dobre oraz przeczyść styki w środku.
    - Zaczytaj pod kompem w odpowiednich blokach jaką temp. dostają zegary a jaką temperature dostaje komp bo to są 2 różne sygnały, ECU bierze pod uwagę tylko sygnał, który idzie bezpośrednio do niego. Sygnał idący na zegary jest przekazywany również do klimy a więc nie możemy miec pewności na podstawie tych odczytów co widzi ECU.
    Zweryfikuj też czy odczyt temp. z zegarów pokrywa sie z tym co pokazuje wskazówka na liczniku, jeśli będzie występowała duża różnica to mamy przy okazji problem z zegarami.
    Jeśli ogarniesz to wszystko i nadal bedzie problem to wtedy należy zainteresować sie sterownikiem wentylatorów.
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 04-06-2017 o 00:38

Podobne wątki

  1. Wysoka temperatura + wentylatory
    Przez ScreenBeat w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 20:06
  2. Proszę o pomoc kanał 51 cały czas 75 stopni?
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 20:57

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •