Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 33

Wątek: Audi TT 8J 3,2 Quattro

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169

    Audi TT 8J 3,2 Quattro

    Koledzy, moja poczciwa 8N ośka została sprzedana, szcześliwy posiadacz do dziś wyśle czasem fotkę. Byłem parę miesięcy bez samochodu i szukam czegoś nowego. Rozmyślalem, szukałem, kombinowałem a to RCZ a to jakaś Laguna Coupe ale kurde to nie to! Patrzę coraz poważniej w kierunku 8J 3,2 Q. Widzę, że na mobile.de jest sporo ofert do 12 000 euro. Czy sądzicie, że to realna kwota za ktorą można szukać zadbanej sztuki? Interesują mnie też opinie na temat trwałości 3,2, jego ewentualnych wad konstrukcyjnych i napraw. Jak kształtują się koszty jego eksploatacji (nie liczymy paliwa) w stosunku do 2,0 TFSI. Jakieś wielkie podnoszenie mocy mnie nie interesuje, ew. chip widziałem na 267KM z hamowaniem. Samochód chcę trakować jako jedyny i główny. Po miejscu, alpejskie drogi bo mieszkam w alpach + 2-3 razy do roku autostradówka do Polski. Będę bardzo wdzięczny za opinie jak sprawuje się 8J w stosunku do 8N jeśli chodzi o komfort jazdy i wyciszenie. Będę też wdzieczny za każdą opinię, porównanie 8N 180 ośka do 8J 3,2 250 Q. Powiedzcie mi jeszcze czy każda 8J 3,2 Q miała DSG z łopatkami? Sory, że na szybko ale meczyk zaraz haha.
    Ostatnio edytowane przez motoluka ; 03-06-2017 o 19:28

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    W klubie były kupowane 3.2 od 32,000PLN + tak więc ciężko powiedzieć jaka cena jest realna - najbardziej realna to ta która Ty uznasz za odpowiednią dla danego egzemplarza. Piszę o autach dobrych, nie szrotach czy spawanych z pięciu.

    Z całym szacunkiem ale pytanie o różnice 8N do 8J - poczytaj trochę , a porównanie ośki 8N do 8J 3.2 Q to niebo a ziemia - resztę poszukaj w necie, a najlepiej poszukaj na forum kogoś kto ma 8Jke i poproś czy możesz obejrzeć - tak dla porównania.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Na oewno chciałbym samochód, który nie zderzył się ze stadem bizonów. Lakierowania się nie boję, lekkie stłuczki to nie jest problem. No właśnie jestem zdecydowany na 8J 3,2, kusiła mnie też Brera, ale ilość problemów, które ją trapią przeraża no i ta potworna masa. Na 3,2 sobie pozwolę z niemiec bo akcyza mnie omija, mieszkam we Wloszech. Jaka przelotówka autostradowa w 8J 3,2 jest akceptowalna, nie męczy auta i nie dobija wyciszeniem? W 8N FWD wygodna orzelotówka dla mnie to 150 około. Czy silniki w 8J 3,2 to FSI, czy występował też starszy model?

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    TT 3.2 to tylko wtrysk pośredni.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Kurcze wszystko mi się miesza FSI to wtrysk bezpośredni, większość 8J jest opisywana na allegro czy na wiki jako FSI. Mówisz na pewno o 3,2 w 8J?

  6. #6
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    W TT 8N i w TT 8J silnik VR6 3.2 BUB to silnik z wtryskiem pośrednim. Inny silnik VR6 nie występował w TT.
    Wtrysk bezpośredni występował tylko w silnikach rzędowych, czterocylindrowych.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Podziękował kolego za wytłumaczenie mi tej kwestii. To dla mnie cenna informacja bo całkowicie rozwiewa moje wątpliwości co do silnika. Mam fajną sztukę, super stan, oglądalem wczoraj ale cholera ma LPG założone. Nie żebym był jakimś krtodoksem ale przez to boję się jej trochę. LPG ma 3 lata, niby sprawuje się dobrze, ale byłbym spokojniejszy bez niego. Podpowiedzcie jeszcze czy znosiły LPG, ewentualnie miżna wymontować bo sztuka jak podemnie poza tym.

  8. #8
    Awatar Malisz
    Dołączył
    Dec 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    350
    Rocznik
    2014
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,121
    Jeśli dobrze serwisowana instalacja LPG to nie widzę problemu. Sam silnik doskonale znosi LPG.

    Nie wiem czy jechałeś Brerą 3.2 Q, ale ja tak. Poza fajnym brzmieniem silnika i całkiem oryginalnym wyglądem pali monstrualne ilości paliwa a do tego ma mizerne osiągi. I waży ponad 200 kg więcej od TT

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Jechałem Brerą i nic poza wyglądem i brzmieniem mnie nie pociąga. Baaa nawet szeroko opisywanego świetnego prowadzenia nie zaznałem, nurkuje jak cholera sle to przez masę.

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Silnik można zasilić lpg. Zresztą nie jest to już problemem dla silników FSI, sam jestem w posiadaniu takiego zestawu.
    Wracając do wersji 3.2 z lpg, to na forum swego czasu poruszany był temat właściciela czerwonego TT o ile dobrze pamiętam z Warszawy. Na nic się nie uskarżał.
    Wiem też o innym 3.2, który albo taką instalację będzie miał zamontowaną, albo już ma.
    Ta wersja którą masz na oku nie pochodzi z PL?
    AUDI nie przestaje się kochać.

  11. #11

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    elmacho, nie, on był pochodzenia niemieckiego, no ale ****... Włosi mnie tak podsumowali jeśli chodzi o ubezpieczenie i coroczny podatek, że wymiękam. Ubezpieczenie tego pojazdu (pierwszy pojazd we Włoszech, w Polsce pełne zniżki) 1770 euro rocznie + 280 euro rocznie podatku od pojazdu. Daje nam to bagatela 9000 PLN rocznie opłat za samochód. Teoretycznie stać mnie, ale nie jest to dla mnie kwota, której nie odczuje. Byłoby to zastaw się a postaw się. Poszukiwania w Niemczech i sprowadzenie, ze względu na cło windują cenę na grubo ponad 50 000 PLN a do tego trochę formalności. Zeruję poszukiwania i będę szukał 3,2 w Polsce. Nie spieszy mi się specjalnie, może uda się coś znaleźć w dobrym stanie do 50 000 ( chciałbym w tej sumie zamknąć się z autem, formalnościami i pakietem startowym). Peugeot mi suszy dupe trochę leasingiem dość korzystnym dla RCZ R ale brak quattro mnie odstrasza. Często jeżdzę w Alpy a także na trasie Alpy - Bieszczady. Zmieniamy się z dziewczyną za kółkiem i już jedno auto na przód rozbiła. Zderzenie z ciężarówką na autostradzie, mieliśmy sporo szczęścia. Autostrada w okolicach Słowenii nocą bywa bardzo zdradliwa, myślę że Q byłoby ideaknym rozwiązanie na to.

    hubi_pl, 32 000 ale to rozumiem, że masz na myśli 8N?

  12. #12
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Piszemy o 8J...rozbieżności cenowe są ogromne jeżeli chodzi o 3.2

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    To na prawdę ogromne. Utwierdzasz mnie w przekonaniu, że znajdę przy odrobinie cierpliwości swój egzemplarz. Na razie molestuje na każdy możliwy sposób VR6, aby go jak najlepiej poznać. Jeździłem tym RCZ R, fajny, efektowny, sle czuje że masa mocy mimo mechanizmu różnicowego od Torsena idzie w powietrze, zwłaszcza na średniej jakości drodze.

    Panowie, wytłumaczcie mi jeszcze z punktu widzenia technicznego jak działa Haldex w TT 8J, która to generacja Haldexa i ile procent momentu wyjściowo przenośi na tył?

    No i jeszcze jedno pytanie bo oglądaniu miliona filmów na YT, czy 3.2 ma system launch control?
    Ostatnio edytowane przez motoluka ; 06-06-2017 o 19:32

  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    3.2 z dsg ma l.c.
    Haldex jest 2 generacji na dzień dobry zapina przód, tył włącza się prawie niewyczuwalnie. Prawie, bo czuć różnicę pomiędzy 4 generacją.
    Więcej o samym haldex'ie może ktoś bardziej kompetentny?
    Ostatnio edytowane przez elmacho ; 07-06-2017 o 06:21
    AUDI nie przestaje się kochać.

  15. #15

    Dołączył
    Nov 2013
    Płeć
    Skąd
    Bieszczady
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    169
    Ok, dzięki. Co do haldexu to gdzieś słuchałem wywiadu z inżynierem z Audi i uparcie twierdzi, że każdy ich Haldex przekazuje domyślnie na tył 5-20% zdziwio mnie to bo zawsze myślałem, że wyjściowo mamy 100% na przodzie.

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44
  4. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-02-2009, 04:14
  5. Audi TT 1.8 quattro 225 VS Audi TT 2.0TFSI 200KM
    Przez Kazek w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 01:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •