Witam!
Nie wiem, czy temat nie powinien zostać nominowany do najśmieszniejszego lub przynajmniej do najdziwniejszego tematu na całym forum tematycznym

Mam takie pytanie. Jestem aktualnie na etapie poszukiwań TTki 2.0 z DSG. Od jakiegoś czasu, odkryłem w sobie nową duszę - dusza audiofila. Przeraźliwie podoba mi się dźwięk zmiany biegów dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Mowa tutaj głównie o DSG i o skrzyniach montowanych w Mercedesach. Im wydech głośniejszy i tryb sportowy tym charakterystyczny strzał czy piard jest o wiele głośniejszy. W motoryzacyjnym gronie znane jako "DSG Farts".
Tutaj pojawia się pytanie. Czy TTka też to ma czy nie ma? Biorąc pod uwagę samochody kolegów, wszystkie Golfy GTI, Rki strzelają jak głupie. Scirocca 2.0 strzelają, 1.4 zwykłe też strzelają. Natomiast Octavia czy Fabia już nie strzela. Kilkukrotnie miałem okazję widzieć na mieście TTkę, która strzela wyjątkowo głośno, a widziałem też niejedną nowszą Audi w automacie, która jedzie cichutko. Czy to jest zależne od silnika czy od czego?