Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: "Piard" przy zmianie biegów w DSG

  1. #1
    Awatar pavvel
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    brak
    Kolor
    Black
    Posty
    107

    "Piard" przy zmianie biegów w DSG

    Witam!
    Nie wiem, czy temat nie powinien zostać nominowany do najśmieszniejszego lub przynajmniej do najdziwniejszego tematu na całym forum tematycznym

    Mam takie pytanie. Jestem aktualnie na etapie poszukiwań TTki 2.0 z DSG. Od jakiegoś czasu, odkryłem w sobie nową duszę - dusza audiofila. Przeraźliwie podoba mi się dźwięk zmiany biegów dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Mowa tutaj głównie o DSG i o skrzyniach montowanych w Mercedesach. Im wydech głośniejszy i tryb sportowy tym charakterystyczny strzał czy piard jest o wiele głośniejszy. W motoryzacyjnym gronie znane jako "DSG Farts".
    Tutaj pojawia się pytanie. Czy TTka też to ma czy nie ma? Biorąc pod uwagę samochody kolegów, wszystkie Golfy GTI, Rki strzelają jak głupie. Scirocca 2.0 strzelają, 1.4 zwykłe też strzelają. Natomiast Octavia czy Fabia już nie strzela. Kilkukrotnie miałem okazję widzieć na mieście TTkę, która strzela wyjątkowo głośno, a widziałem też niejedną nowszą Audi w automacie, która jedzie cichutko. Czy to jest zależne od silnika czy od czego?

  2. #2
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    W TT "piardy" z DSG są... zresztą - sam uwielbiam je!
    (Octavia RS też ma pierdy)
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  3. #3

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    348
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    68
    Mam 2.0 tfsi na 3 calowym przelocie, strzały sa w stanie obudzić ludzi

  4. #4
    Awatar pavvel
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    brak
    Kolor
    Black
    Posty
    107
    Ciekawi mnie to, że kilkukrotnie jezdzilem zastępczym autem - Octavia zwykła mała benzynówka czy jakieś Polo, wszystkie miały DSG, a strzał znikomy, wręcz go nie było. Natomiast kolega mając Scirocco 1.4 160, wydech bez żadnej ingerencji, po rozgrzaniu, wali aż miło.
    Nie wspominajac o "sportowych" wersjach GTi i R, które w serii walą, a przy małej ingerencji (przelot na środkowym) to pierdzą na całą ulicę.

    Kolega mając nową A8 w najmocniejszej benzynie przed S8, też nigdy nie ma strzału z wydechu.

    Pytanie? Dlaczego tak jest? Albo te "cywilne, grzeczne" samochody, mają o wiele cichsze wydechy albo.. ?

    PS. Chyba tylko nie ja mam fioła na tym punkcie Czasem jadąc autem i widząc coś mocnego pokroju A45, CLA45 czy VIIR, aż lubie otworzyć okno, posłuchać strzału, spojrzeć na dziewczynę na fotelu pasażera i zobaczyć krzywą minę wypowiadającą "Nie dość, że dziecko to idiota"
    Ostatnio edytowane przez pavvel ; 02-06-2017 o 11:31

  5. #5

    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Gdańsk
    Pojemność
    2.0T
    KM
    348
    Rocznik
    2009
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    68
    Z tego co zauważyłem to strzały sa tylko w mniejszych silnikach. u siebie w tt na seryjnym wydechu były również strzały, ale bardzo ciche.

  6. #6
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Wszystko zależy od charakteru auta...
    Z tego, co mi mówił Żuczek ogarnięty elektronik VAG jest wstanie wyłączyć pierdy
    Tu masz moje pierdy w seryjnym TTS nagrane kalkulatorem:
    http://dai.ly/x3d0pir
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  7. #7
    Awatar pavvel
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    brak
    Kolor
    Black
    Posty
    107
    Hmm, jestem ciekaw w jaki sposób to działa. Elektrycznie mozna wpłynąć na zamykanie przepustnic itd, jednak tu nie oto chodzi. Chyba "zdrowe" dla DSG jest aby był ten piard.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    To jest myk w Ecu silnika przy zmianie biegu cofa zapłon i podlewa paliwem, nic nie dający bajer, generalnie już w co drugim lekko sportowym aucie, podobało mi się to 5 lat temu jak było w naprawdę szybkich autach np rs6 Gtr a nie w 200konnym pseudo Gti, ale co kto tam lubi.
    https://youtu.be/-pCPxBXsSyA
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 02-06-2017 o 15:56
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar Kwariat
    Dołączył
    Apr 2012
    Płeć
    Skąd
    WWA
    Pojemność
    1.8T
    KM
    260
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    478
    co innego strzały z wydechu a co innego "piardy" jak dla mnie to co wydobywa się z nowej S3 i Golfów R przy chyba każdej zmianie biegów to jednak brzmi źle/śmiesznie Cenne info jest takie, że można się tego pozbyć ew. zmienić wydech i wtedy nabierze lepszej barwy.

  10. #10
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Ja jestem zdania, że to jest fajny detal.
    Gdy kupujemy Audi w wersji S, czy golfa R oczekujemy mocniejszego charakteru niż wyposażeniu pakietowym (R-line, S-line)
    Każda S-ka ma wydech 2x2, pomimo tego że technicznie jest on nie potrzebny - ja uważam, że ten detal dodaje każdej TTS charakteru.
    Tak samo jest z chrapaniem z wydechu, wiem że każda TT w DSG to ma, nie tylko S/RS - ale taki jest właśnie charakter modelu TT.
    S3 8V i A3 1.4 TFSi w pełnym pakiecie S-line - różnią się zewnętrznie tylko czterema kominami w S3 i chrapaniem z wydechu. Gdy zainteresowany płaci dwa razy więcej, za S3 które przyspiesza w seryjnej specyfikacji w 4,6sek do 100km/h - uważam, fajnie jak ma kilka takich detali/smaczków względem - na pierwszy rzut oka identycznie wyglądającego A3 S-line 1,4TFSI.
    Świat idzie do przodu, kiedyś entuzjastów motoryzacji cieszyły chlapacze, potem paski elektrostatyczne, a dziś chrapanie z wydechu... może doczekamy czasów, gdy seryjne Audi S1 będzie puszczać marchewy na pilota z czterech kominów.
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  11. #11
    Awatar pavvel
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    brak
    Kolor
    Black
    Posty
    107
    Tym bardziej, że wiele rzeczy można uznać za przesadność. Dziś strasznie rozwinął się rynek coraz to nowszych wydechów, a właśnie najlepsze efekty spośród samochodów miejskich sprawiają te smaczki jak piardy czy chrapanie. Mówi się, że śmieszne to, że zaledwie 240 czy 300KM Golfy pierdzą przy zmianie biegów, jednak dla innego to śmieszne, że te same Golfy czy Audi nie mające 300 koni mają 4 wydechy, jakby było tam conajmniej 5 litrów i 2 razy więcej mocy.
    Słuszna uwaga od streetrace. Wiele aut dziś od wersji zwykłej do wersji "sportowej" różni dodany wydech i wydobywający się z niego dźwięk + kilka detali. Pewnie niejeden Kowalski nie widzi żadnej różnicy pomiedzy Golfem Rką a Golfem 1.4, nie wspominając o Audi TT a Audi TTS

Podobne wątki

  1. Szarpanie przy zmianie biegów
    Przez Joanna w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-09-2016, 14:28
  2. Poduszki w "rączkach" przy tunelu środkowym.
    Przez piotras w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 19:02
  3. Strzał przy zmianie biegów
    Przez Phantom w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 20:25
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06
  5. dźwięk "syczenia" podczas zmiany biegów
    Przez martinflash w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •