Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Zakup Audi TT do 50 tysięcy

  1. #1
    Awatar pavvel
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    brak
    Kolor
    Black
    Posty
    107

    Zakup Audi TT do 50 tysięcy

    Witam bardzo serdecznie wszytkich.

    Powiem szczerze, jestem na strasznym rozdrożu. Pomijam fakt, że od 2 miesięcy nie mogę sprzedać mojego samochodu, a sprzedaż wiąże się z zakupem czegoś innego. Przez ten okres byłem juz praktycznie pewien dokonanego wyboru. Powiem więcej, okres poszukiwań zaczałem już praktycznie w grudniu. Więc było to mniej więcej tak, najpierw byłem kompletnie zdecydowany na Scirocco, potem Golf Vi GTI, potem jednak Scirocco, potem Golf, potem BMW E92 na równi z Audi A5, potem jednak Scirocco, a dziś moje dwa faworyty to BUM ... Beetle 2.0 vs Audi TT 2.0. Szok. Nigdy bym się nie spodziewał, że samochody, które jeszcze pół roku temu były przeze mnie ironicznie nazywane babskim chrabąszczem czy śmiesznym gokartem, będa miały największe szanse na znalezienie się w moim garażu

    Powiem szczerze, temat Golfów, Scirocco, mam oczytany, przejrzany kompletnie. Audi TT to dla mnie coś nowego, coś innego. Nigdy nie miałem styczności z tym autem. Wiem, ze silniki TFSI nie mają dobrej renomy. Jednak to kompletnie mnie nie odrzuca. Bardzo chciałbym skrzynię DSG - jest to wielki argument, dla jakiego tak trzymam się tej grupy VAG (Beetle). Jednak czy w tym budżecie mogę sobie pozwolić na DSG - które nie rozleci się zaraz, a koszt nie pokryje 10% wartości auta? Jakie mogę mieć wymagania maksymalne wobec auta? Mój max to 50 tysięcy.

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Wszystko zależy jak ktoś użytkował auto rzecz jasna, ale do 50 koła spokojnie znajdziesz TTkę z DSG. Ważne żeby choć trochę miała udokumentowane wymiany oleju w skrzyni.

  3. #3
    Awatar pavvel
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    brak
    Kolor
    Black
    Posty
    107
    Tak, bo już interesując się Golfami, polowa wlascicieli nawet nie ma pojecia o wymianie oleju. Kolejna sprawa, czy w TT wystepuje DSG6 i DSG7 czy wylacznie 6 biegowa? Trochę jest zawsze ten strach przed automatem, jedni mowia, ze do 100k inni ze 150k to już max.

  4. #4
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    W TT występują zarówno 6 biegowe, jak i 7 biegowe skrzynie dsg. Jednak z założonym budżetem temat 7 biegowego dsg Ciebie nie dotyczy, bo montowany był w wersji TT-RS.
    Kolejna sprawa to różnice pomiędzy dsg montowanymi do osiek i do wersji quattro. W quattro są one wytrzymalsze.
    I jak wspomniał Hubert, ważny jest styl użytkowania i serwisowanie. Uświadom sobie, że samo serwisowanie nie zagwarantuje sprawności skrzyni, bo wystarczy, że użytkownik upodoba sobie częste ruszanie z procedury i już koszta są generowane.
    Osobiście bardzo podoba mi się skrzynia dsg, jednak w obecnym TT mam manuala i nie mam powodów do narzekań.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #5
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Cytat Zamieszczone przez pavvel Zobacz posta
    Tak, bo już interesując się Golfami, polowa wlascicieli nawet nie ma pojecia o wymianie oleju. Kolejna sprawa, czy w TT wystepuje DSG6 i DSG7 czy wylacznie 6 biegowa? Trochę jest zawsze ten strach przed automatem, jedni mowia, ze do 100k inni ze 150k to już max.
    Kto ci to powiedział że skrzynia wytrzyma 100 lub 150tys??

  6. #6
    Awatar pavvel
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    brak
    Kolor
    Black
    Posty
    107
    Duzo sie naczytalem, że strach, że tamto i tamto. Jednak głównie, zle opinie zbiera DSG7

  7. #7
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Wiesz ale kolega Elmacho napisal że ciebie to nie dotyczy​,bo ty chcesz kupić auto do 50tysi a więc starczy ci na DSG 6.
    DSG 6 jest fajna skrzynia jeśli poprzedni właściciel dbał o nią, najlepiej kup auto seryjne bez modyfikacji i z historią z ASO.

  8. #8
    Awatar pavvel
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    brak
    Kolor
    Black
    Posty
    107
    Sam chętnie takie bym znalazł, od osoby, która miała to auto, aby mieć, a nie typowo się bawić. Mam nadzieję, że 50 tysięcy wystarczy

  9. #9
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Chcesz quattro czy oske??

  10. #10
    Awatar pavvel
    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    Gdynia
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    brak
    Kolor
    Black
    Posty
    107
    Myslę, że ośkę, bo może nie starczyć na quattro. Generalnie cel jest następujący, aby koniecznie było 2.0 i DSG, z napędem, wezme co będzie.

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Z takim budżetem to q odpada.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Podobne wątki

  1. Zakup Audi A4
    Przez grahambell w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2017, 06:48
  2. Zakup Audi TT 8J Quattro
    Przez Elczupakadra w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 10:17
  3. Co można kupić za 20 tysięcy?
    Przez pr0h w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2015, 21:23
  4. Zakup felg z Audi A3 ET41 ET?
    Przez Toxias w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 20:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •