Witam.

Potrzebuje waszej pomocy dla mojej TT.
Na wstepie jestem na forum nowy za wszelkie bledy przepraszam z gory i prosze o poprawienie.

Pomoc jakiej potrzebuje to :
1. Podpowiedzenie co moze byc przyczyna objawow ktore opisze po nizej.
2. Zdjecie , schemat albo rysunek tabliczki z przekaznikami( nie moge nigdzie znalezc od tt a potrzebuje zobaczyc jakie powinny byc wsadzone itd.)
3. Zdjecie albo opis w jakiej kolejnosci powinny byc kable w kostce od zaworu n75.( wiem ze sa tylko dwa ale nie jestem pewien czy nie sa odwrotnie..).
4. Co moze powodowac przestawianie sie obrotomierza( raz chodzi normalnie a czasem obiera jaki punkt 0 np. 2 i dziala nadal tylko ze wtedy zamiast 1000 obrotow wskazuje 3000)

Teraz historyjka do punktu 1( moze pomoze wam na zlokalizowanie co powoduje moje problemy).
Audi ma silnik AJQ , fwd, 1998 rok , licznik na malym/pol - fisie.
Audi kupilem po lekkim dachu. Po wjechaniu do warsztatu audi zgaslo i nie odpalalo. Jako ze przy wypadku zalalo dolot i filtr olejem z braku warunkow i czasu wyciagnalem filtr wyczyscilem swiece i odpalila. Przez kilka miesiecy byla robiona blacharka + malowanie i audi bylo odpalane co jakis czas (zazwyczaj swiece byly znowu do wyczyszczenia . Pozniej zaczely sie problemy brak reakcji na gaz czasem, falujace obroty itd. Ktoregos dnia przestala odpalac (zablokowala sie przepustnica). Wymienilem na uzywke z ajq ktora dzialala w dawcy przed rozebraniem.pozniej przestala reagowac na gaz podmienilem przeplywke problem minal. Po jakims czasie walk wkoncu posciagalem dolot kolektor wtryski itd itd wszystko wymylem itd. Chodzilo dosc spoko przez kilka dni ale kiedy zrobilem krotka trase zaczela wariowac znowu. Doszlo do tego ze gdy zmienilem akumulator ktory ledwo krecil na zdrowy auto nie odpalalo. Natomiast na akumulatorach smietnikowych odpalala bez problemu. Podmienilem czujnik g28 i silnik zaczal wkoncu rowno pracowac i palic na dobrym aku. Skasowalem jej wszystkie bledy i teraz jedynym jej bolem jest ze jezeli nie od razu to po chwili pali sie epc , i co jakis czas po odpaleniu auto slabo reaguje na gaz i kreci do okolo 3 tys. Max. Jednak po kilku ponownych odpaleniach wraca do normy jednak epc nie gasnie. Prosze o pomoc co jeszcze moge sprawdzic / zrobic bo wolal bym uniknac metody rozebrania wszystkiego i skladania od nowa .