Cześć,
Spotkaliśmy się dzisiaj ze znajomymi - kolega chciał się przejechać tt-tką (jako pasażer of kors) a ja chciałem zademonstrować możliwości.
No więc: jedynka - rura, dwójka - rura, trójka, czwórka....aż do szóstki i 220km/h powyżej których zaczęło mi nieco trzepać kierownicą więc odpuściłem
Pytania laika - wybaczcie:
1- czy teta jest przystosowana do ostrej jazdy bo sprzęgło wtedy szarpie autem przy zmianach i zapinaniu kolejnych biegów bardzo brutalnie (przy łagodnej jeździe jest jak baranek...), czy taka jazda nie niszczy tych podzespołów (przeguby, półosie, sprzęgło, docisk itp)
2- jakoś tak dziwnie jest że jak wciskam gaz do podłogi to owszem idzie ostro, natomiast jak lekko odpuszczę już tak przy wyższych prędkościach to ma większe przyspieszenie niż przy wduszonym do oporu pedale, czy też tak u Was jest?
3- czy zdaża się kolegom mieć wyważone koła a mimo to przy wysokich prędkościach (pow. 200) mieć bicie na kierownicy?
4- jako laik wydedukowałem że skoro turbo doładowuje z powietrza pobieranego z zewnątrz (i intercooler jest tak chłodzony) to czy większa v-max oznacza lepsze osiągi i napełnienie turbo a przy ostrym starcie z niskich obrotów i prędkości turbo i silnik się nieco męczy?
Tu rodzi się druga kwestia - czy tak ma być: do ok. 2500 obrotów słychać lekki świst, powyżej silnik zagłusza te dźwięki więc nie wiem czy dalej gwiżdze, ma gwizdać? Natomiast przy wysokich obrotach i przełączaniu biegu nie słychać syku upuszczanego powietrza, czy on jest głośny? NIedawno był błąd turbiny podobno zbyt wysokie ciśnienie doładowania, czy mam zepsuty upust?
5- przy wyhamowywaniu na niskich prędkościach po naciśnięciu pedału hamulca słychać jakby trzeszczenie spomiędzy kół na wysokości pedału hamulca - kończy się pompa rozwalają się hamulce?

Nadmieniam że właśnie wymieniłem końcówki drążków kier oraz sworzeń aczkolwiek mechanik powiedział że tuleje met gumowe tylne wahaczy przednich się już wyrywają - to może one tak trzeszczą?
Co do tego trzepania kierą to może to już dość zjechane opony powodują powyżej 200km/h to zjawisko skoro kółka są wyważone. Mam inne na przedniej i inne na tylnej osi.

Sory za te opowieści dziwnej treści ale chciałbym się jak najwięcej o autku dowiedzieć bo bardzo dbam o niego i ma być 100% zdrowy.

pzdr.
DJK