Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 41

Wątek: TT MK1 1.8T 225, 2000 Wentylatory chlodnicy nie wlczaja sie

  1. #1

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14

    TT MK1 1.8T 225, 2000 Wentylatory chlodnicy nie wlczaja sie

    Audi tt mk1 1.8T 225KM.
    Objawy:

    1. Temperatura silnika podczas szybkiej jazdy około 40-50 stopni cały czas wiec chyba troche nisko?
    2. Na postoju 90-100.
    3. Jak dłużej postoi włączany 110-120 stopni.
    4. Wiatraki chłodnicy nie włączają się w ogóle.
    5. Ogrzewanie działa w kabinie bardzo mocno i trochę temperatura silnika spada jak na maxa włączę gorące na kabinę.

    Odpowietrzalem układ wczoraj około 3-4 godzin i wentylatory chlodnicy włączyły się 3 razy po 20-30 sekund w odstępach około pół godziny i same się wyłączyły po 30s. Termostat podobno zalacza sie albo probuje sie zalaczyc. Ja tam go nie slysze ale kolezka z jakims tam pojeciem w silnikach tak mi mowi.

    Jutro sprawdze jeszcze temperature plynu chlodzacego i temperature silnika poprzez radio.
    Skaner ODB2 idzie poczta wiec jak na razie. to takie troche "wrozenie z fusow", ale moze ktos cos wydedukowal z powyzszych objawow?
    Ktos cos podpowie?

  2. #2
    Awatar PiterSTR
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Tarnów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2??
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Silver
    Posty
    158
    Sprawdź bezpiecznik na akumulatorach czy nie przepalony

    Wysłane z mojego UMI TOUCH przy użyciu Tapatalka

  3. #3

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez PiterSTR Zobacz posta
    Sprawdź bezpiecznik na akumulatorach czy nie przepalony
    Dzieki Piter. Czy jak bezpiecznik jest spalony to wentylatory by sie wlaczaly na 20-30 sekund i pozniej cisza na okolo pol godziny?

  4. #4

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    Pracy termostatu nie będzie słychać, jeśli podczas jazdy auto nie łapie temperatury 90st to jest uszkodzony termostat.

  5. #5
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Sprawdz też dokładnie stan złaczek od przewodów wentylatorów, miałem kiedyś tak, że wentylator jakoś dziwnie się włączał a na razy wyłączał po chwili.
    Okazało się, że jeden z przewodów był zaśniedziały i ukruszył się w kostce tej która jest pod sterownikiem wentylatorów. dopiero jak wszystko rozebrałem i pociągnąłem za przewód to wyszedł z kostki a wcześniej jak sprawdzałem ciągłość obwodu na poszczególnuch kabelkach to coś dziwnie przerywał.
    Profilaktycznie wymontuj aku razem z podstawką i posprawdzaj dokłądnie czy wszystko ok z tymi złączkami bo autko swoje lata i nie wiadomo w jakim stanie te wszystkie przewody mogą być na pewno nie zaszkodzi.
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 28-05-2017 o 05:18

  6. #6

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Wygrzebalem w garazu stary skaner kodow ale ten po podlaczeniu nie widzi audi. Nowszy skaner idzie wciaz poczta. Sprwdzilem na wlaczonym silniku kody przez klimatyzacje i plyn chlodzacy okolo 120 stopni, silnik 90 stopni a na wskazowce na desce silnik prawie doszedl do 130 stopni. W bagzniku znalazlem w paczce termostat i czujnik temp silnika wiec poprzdni wlasciciel musial juz sobie czesci przygotowac zanim auto zostalo mu zabrane na aukcje.
    Bede na dniach probowal wymienic te dwie czesci ale nie jestem pewien czy sam sobie poradze bo slabo u mnie z wiedza mechanika
    Ostatnio edytowane przez pawelgawel ; 28-05-2017 o 12:44

  7. #7
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez pawelgawel Zobacz posta
    Wygrzebalem w garazu stary skaner kodow ale ten po podlaczeniu nie widzi audi. Nowszy skaner idzie wciaz poczta. Sprwdzilem na wlaczonym silniku kody przez klimatyzacje i plyn chlodzacy okolo 120 stopni, silnik 90 stopni a na wskazowce na desce silnik prawie doszedl do 130 stopni. W bagzniku znalazlem w paczce termostat i czujnik temp silnika wiec poprzdni wlasciciel musial juz sobie czesci przygotowac zanim auto zostalo mu zabrane na aukcje.
    Bede na dniach probowal wymienic te dwie czesci ale nie jestem pewien czy sam sobie poradze bo slabo u mnie z wiedza mechanika

    Wszystko zależy od tego jak bardzo czujesz się na siłach
    Były odpowiednie poradniki odnośnie wymiany termostatu i czujnika temperatury silnika.

    Termostat jest nieco trudniej wyjąć, z racji tego, że jest tam dosyć ciasno:
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ego-termostatu

    Z kolei czujnik temperatury nie powinien już być taki trudny dla Ciebie
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ratury-silnika

  8. #8

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Wszystko zależy od tego jak bardzo czujesz się na siłach
    Były odpowiednie poradniki odnośnie wymiany termostatu i czujnika temperatury silnika.

    Termostat jest nieco trudniej wyjąć, z racji tego, że jest tam dosyć ciasno:
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ego-termostatu

    Z kolei czujnik temperatury nie powinien już być taki trudny dla Ciebie
    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...ratury-silnika
    Dzieki Krzysiu, bardzo pomocne linki. Skoro tak to jeszcze dzisiaj sie zabiore za to. Dam znac na forum jesli cos z tego bedzie

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Deszcz pomieszal plany..
    Panowie mam nowy objaw. Podczas normalnej/szybkiej jazdy jak pisalem w pierwszym poscie temperatura na wskazowce oscyluje pomiedzy 50-60 stopni. Jednak wczoraj sprawdzilem na klimatronicu ze silnik nagrzewa sie powoli i sukcesywnie do 90 stopni i tak zostaje. To podczas szybszej jazdy.

    Natomiast na parkingu przy wlaczonym silniku wskazowka dochodzi do 120 stopni a na klimatronicu nadal wisi 90.
    Wiatraki wciaz nie zalaczaja sie.

    Kolego Glajt, czy to zmienia postac rzeczy z termostatem? Czy taki objaw nie ma wplywu i to wedlug ciebie termostat?

  9. #9
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Sorry, ze pytam o banał, ale na jakim kanale sprawdzałeś temperaturę w klimatroniku? Temp cieczy jest na kanale 49


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  10. #10

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Cytat Zamieszczone przez Vik88 Zobacz posta
    Sorry, ze pytam o banał, ale na jakim kanale sprawdzałeś temperaturę w klimatroniku? Temp cieczy jest na kanale 49


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

    Sprawdzalem glownie 3 kanaly:

    51 - temp silnika
    49 - temp cieczy chlodzacej
    17 - predkosc w km/h

    Na zdjeciu w moim poscie powyzej jest widoczny kod 51 klimatronica ktory wskazuje 90 stopni i wskazowka na desce na okolo 110 stopniach. Chwile pozniej wskazowka byla na 120 stopniach.

  11. #11
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Wczoraj walczyłem z klimą u mnie - inny temat - ale aby sprawdzić w ogóle czy się kręcą spróbuj zewrzeć po przekątnej piny z kostki od czujnika ciśnienia klimatyzacji. Przekręć na zapłon, kawałek drucika.
    Poniżej masz zdjęcia:
    https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...9541401/1#zdj3
    o o - w linii prostej będą się załączały wenty.
    o o
    -------
    o x
    x o - a po przekątnej będzie się załączał elektromagnes z klimy.

  12. #12
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Myślę, że takie wyszukiwanie problemu bez podpięcia się pod Vaga może troche potrwać zanim znajdziesz przyczyne.
    Nawet profilaktycznie warto wymienić termostat i czujnik cieczy chłodzącej bo nie wiadomo na co i kiedy poprzedni właściciel wymieniał.

    Czujnik cieczy chlodzącej jest czujnikiem podwójnym w jednej obudowie
    Jeden daje info na ECU a drugi do zegarów a więc może dojść do sytuacji, że jeden z czujników będzie dawał błędne informacje.
    MOże dojść do sytuacji kiedy czujnik na ECU przekłąmuje podczsa gdy ten dający info na zegary będzie działał prawidłowo, sytuacja może występować również w odwrotny sposób.
    Należy za pomocą Vaga sprawdzić temp. cieczy chłodzącej na silniku oraz na liczniku w odpowiednich blokach, należy też zweryfikować oba odczyty z VAGa z tym co widzimy na naszych zegarac w samochodzie.
    Kiedy dojdzie do sytuacji, że odczyty temp z Vaga na silniku oraz na liczniku są identyczne a mimo tego nasza wskazówka na zegarach w samochodzie pokazuje zupełnie co innego nalezy przeprowadzić procedure testu zegarów za pomocą programu Vagcom, będziemy mogli zweryfikować stan poprawnego działania wskazówek gdyż może wsytępować problem z samymi wskazówkami zegarów co jest częstym zjawiskiem w leciwych licznikach

    Prawidłowe odczyty powinny być identyczne na silniku, liczniku(vag) i zegarach( wskazówki przed naszymi oczami).
    Gdy odczyty temp. po weryfikacji za pomocą Vagcom na silniku, liczniku oraz wizualnie na zegarach nie wykazują żadnych konfliktów a mamy problem z uruchamianiem się wentylatorów wtedy należy zainteresować się bezpiecznikami i przewodami, poprawnym ich podłączeniem, zweryfikowaniem stanu przewodów czy nie są przetarte, naderwane, nadgryzione a na koncu zostaje sprawa sterownika wentylatorów.

    Aby wyeliminować problemy do minimum zalecam wymianę czujników na orginalny, zamienniki potrafią przekłamywać już od momentu zamontowania. A co do błednych wskazań samych wskazówek może pomóc wymiana samego silniczka krokowego.
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 31-05-2017 o 21:35

  13. #13

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    Pierw wymień czujnik temperatury tylko na oryginalny, mozesz to zrobić bez spuszczania płynu chłodniczego.
    Jeśli czujnik jest uszkodzony i pokazuje niską temperaturę to sterownik nie uruchomi wentylatorów bo według niego jest jeszcze za niska. Wymienisz czujnik i wszystkie objawy przegrzewania silnika mogą minąć.
    Termostat możesz sprawdzić sam. Silnik musi być zimny. Odpalasz auto i musi się trochę rozgrzać tak do 50stopni ale nie więcej niż 80 i wtedy dotykasz przewodów od chłodnicy, jeśli termostat jest sprawny powinny być chłodne, jeśli puszcza to będą miały temperaturę silnika - płynu chłodniczego i wtedy jest do wymiany.

  14. #14

    Dołączył
    May 2017
    Płeć
    Skąd
    UK
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    TT8N - dzieki za duzo cennych wskazowek. Czytnik idzie mi poczta juz prawie 2 tygodnie. Wiem, ze w tej chwili to wrozenie z fusow ale nie lubie siedziec bezczynnie kiedy auto czeka, a jest mozliwosc ze cos mozn zrobic w miedzy czasie.

    Glajt - taki test termostatu zrobilem i rury sa gorace wiec wyglada na termostat padniety.
    Na najblizszym wolnym wymienie termostat i czujnik temperatury z czyjas pomoca. Probowalem sie za to zabrac wedlug poradnikow na forum ale jak trafie na dobry poradnik to jest do 180KM a do 225 jest wzmianka pisemna o roznicach. Niestety taki ze mnie fachowiec ze bez konkretnych zdjec krok po kroku sobie nie poradze, wiec sprobuje znalec kogos obeznanego do pomocy.

  15. #15
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190

    Tutaj jest rozgrzebana fura ale tak lepiej widać co i gdzie się znajduje

Podobne wątki

  1. Wymiqna chlodnicy 8N
    Przez Woszczyn w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-08-2017, 17:48
  2. Wskazania kanał 49, licznik a wentylatory...
    Przez Lewan w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2017, 00:33
  3. Temperatura, wentylatory, czujnik - POMOCY
    Przez EndrjuKlon w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-03-2017, 19:27
  4. Wysoka temperatura + wentylatory
    Przez ScreenBeat w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 20:06
  5. Wentylator chlodnicy ???
    Przez lelu666 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 15:04

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •