Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Klimatyzacja

  1. #1

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Łomianki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    36

    Klimatyzacja

    Witam nie działa mi klimatyzacja. Byłem u mechanika nabił klime i nie ruszyła.Mechanik złapał za sprzęgło kompresora nie mógł nim zakręcić i stwierdził ze kompresor do wymiany.. Czy ta diagnowa jest wiarygodna, prawidłowa? Czytałem kilka tematów na forum ale takiej sytuacji nikt opisał.

  2. #2
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez karoltt Zobacz posta
    Witam nie działa mi klimatyzacja. Byłem u mechanika nabił klime i nie ruszyła.Mechanik złapał za sprzęgło kompresora nie mógł nim zakręcić i stwierdził ze kompresor do wymiany.. Czy ta diagnowa jest wiarygodna, prawidłowa? Czytałem kilka tematów na forum ale takiej sytuacji nikt opisał.
    Dokładnie mam to samo, wczoraj nabiłem, test szczelności robiony tą maszynką ok więc nabił czynnik i oleju 10 gram. Tako na wydruku jest napisane. Odpaliłem silnik, leci ciepłe powietrze, patrze na elektromagnes - nie kręci się. Dzisiaj z rana powiało trochę zmrożonym powietrzem, ustawienie było na LO, po 8 minutach jazdy ustawiłem na 20 st. i ciepłe powietrze poleciało. Wiem też że przewód który idzie do sprężarki jest zapocony zielonym olejem. Dzisiaj poszukam rozwiązania, podłącze VAG-a i zobaczymy.

  3. #3

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Łomianki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    36
    Powiedz mi czy jak próbujesz ręcznie zakręcić elektormagnesem to obraca się?

  4. #4
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Cytat Zamieszczone przez karoltt Zobacz posta
    Powiedz mi czy jak próbujesz ręcznie zakręcić elektormagnesem to obraca się?
    JA obraca się, trochę z oporem ale mogę pokręcić w lewo, w prawo. Dzisiaj z rana to chyba nawet działała - ale legend o klimie jest dośc dużo np: że nie pójdzie bo za mało czynnika, nie pójdzie tak od razu po napełnieniu bo muszą się "komory napełnić" bo mamy rzekomo sprężarkę pojemnościową - uj co to znaczy, że zastana bo bez czynnika to jeździł ktoś nawet bez nawiewów. Nie miałem czasu dzisiaj w robocie nawet pierdnąć - a tak to bym coś pokombinował. Może jutro. Spróbuj ją włączać i wyłączać - odciągać ten/to czym się włącza - może zaskoczy. Chociaż jak się nie kręci sprzęgło z elektromagnesem to może być np. łożysko. Poniżej masz filmik jak wymienić, prosta robota i można ją wykonać samemu:
    https://www.youtube.com/watch?v=ZFbxUT1oyMM
    Chyba to kiedyś oglądałem. Nic trudnego a za serwis sobie ładnie liczą i nagadają jeszcze innych legend.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Konin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    38
    Elektromagnez powinien się dać obracać na wyłączonym silniku z lekkim oporem(mowa o tej części w środku koła pasowego). Jeśli się obraca a nie łapie na włączonym silniku (klimatyzacja ustawiona na minimum) to może być uszkodzony elekrro

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Elektromagnez powinien się dać obracać na wyłączonym silniku z lekkim oporem(mowa o tej części w środku koła pasowego). Jeśli się nie obraca to jest kompresor do regeneracji.
    Na filmiku jest pokazana wymiana sprzęgła klimatyzacji wraz z kołem prasowym a łożysko jest w sprężarce.
    Klima to fajna sprawa ale trzeba jej używać nawet zimą choć raz w tygodniu.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez delleto Zobacz posta
    Dokładnie mam to samo, wczoraj nabiłem, test szczelności robiony tą maszynką ok więc nabił czynnik i oleju 10 gram. Tako na wydruku jest napisane. Odpaliłem silnik, leci ciepłe powietrze, patrze na elektromagnes - nie kręci się. Dzisiaj z rana powiało trochę zmrożonym powietrzem, ustawienie było na LO, po 8 minutach jazdy ustawiłem na 20 st. i ciepłe powietrze poleciało. Wiem też że przewód który idzie do sprężarki jest zapocony zielonym olejem. Dzisiaj poszukam rozwiązania, podłącze VAG-a i zobaczymy.
    Sprężarka uruchamia się z małym opóźnieniem kilku - kilkunastu sekund.
    Jeśli ustawimy na klimie Lo - chłodzenie na maxa to zabija temperaturę non stop i gdy ustawimy powiedzmy 20 stopni to zacznie grzać, to jest zadanie automatycznej klimatyzacji. Jesli temperatura jest poniżej zadanej to grzeje, jesli jest powyżej to chłodzi.
    Jak mechanik nabył ci klime a później zauwazył

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jak mechanik nabył ci klime a później zauważyłeś zielony olej na przewodach od klimatyzacji to jest nieszczelność w układzie, umyj przewody i obserwuj gdzie pojawia się olej (płyn od wspomagania układu kierowniczego też jest zielony). Jeśli jest nieszczelność w układzie to jedz na uszczelnienie i ponowne nabycie i wszystko powinno śmigać aż miło.

Podobne wątki

  1. Nienabita klimatyzacja?
    Przez raffi20 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-11-2019, 16:36
  2. Klimatyzacja zima
    Przez arman93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2016, 12:40
  3. Stukająca klimatyzacja.
    Przez jurman111 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-06-2016, 18:59
  4. VAG COM- Klimatyzacja
    Przez Limbo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 13:22
  5. Klimatyzacja
    Przez ICE w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 09:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •