Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: wymiana pasów bezpieczeństwa / napinaczy

  1. #1
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222

    wymiana pasów bezpieczeństwa / napinaczy

    Jesli masz na mysli tylne boczki to mi przydal sie dlugi plaski wkretak i porzadna latarka. Odkrecasz rygle tylnych oparc imbusem, wyciagasz z auta tylko tylna kanape, oparcia moga zostac. Wkladasz wkretak miedzy boczek a karoserie odrobine wyzej niz rygiel drzwi przednich, odchylasz delikatnie wkretakiem boczek i swiecisz latarka zeby zlokalizowac najblizsza metalowa spinke. Zdecydowanym ruchem pchasz mozliwie blisko spinki. Wyskoczy. Potem szukasz kolejnej najblizszej itd itd, za kazdym razem bedziesz mogl odchylic boczek bardziej i bedzie latwiej wypiac spinki.

    Ogolnie robota nie nalezy do przyjemnych, jest ciasno, spinki trzymaja mocno ale nie trac cierpliwosci zeby nie polamac tapicerki. Montuj w odwrotnej kolejnosci, zwroc uwage na to ze spinki suwaja sie odrobine na boki co utrudnia trafienie ich w otwory w karoserii, ktore sa tylko szerokosci samej spinki. Mozesz pomoc sobie papierowa tasma maskujaca ograniczajac ich ruch.

    Nizej masz fotki lewego (fotka1) i prawego (fotka2) boczka od wewnatrz, sprawdz sobie rozmieszczenie spinek, bedzie Ci latwiej przy demontazu.

    Nazwa:  Screenshot_20160830-225247.jpg
Wyświetleń: 163
Rozmiar:  156.2 KB

    Nazwa:  Screenshot_20160830-225302.jpg
Wyświetleń: 162
Rozmiar:  171.6 KB
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 30-08-2016 o 23:08

  2. #2

    Dołączył
    Apr 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    66

    wymiana pasów bezpieczeństwa / napinaczy

    Moi drodzy przyjaciele,

    jestem na ukonczeniu przywracania do dzialania systemu AirBag, zostala wymiana napinaczy lub calych pasow.
    Pasy kupilem kompletne, niewystrzelone, tylko w czarny kolorze a wnetrze mam popielate.

    Trzy zasadnicze pytania:
    - czy da sie wymienic sam napinacz? Na pierwszy rzut oka na pasy, które kupilem, raczej nie widze takiej mozliwosci;
    - jak sie do tego zabrac? jak zdjąc boczek? W ktoryms temacie wyczytalem, ze wystarczy wypiac ze spinek w okolicach rolki pasa, ale niebardzo mi to idzie a nie chce niczego urwac, dwie spinki wypialem i nic poza tym, reszta trzyma mocno
    - uzupelniajac powyzsze - tez wyczytalem, ze zeby zdjac boczek nalezy odkrecic srube, w ktora wpina sie tylne oparcie, od strony bagaznika, tylko jak?! mam calkiem niezly komplet kluczy, ale nie dociegne zadna nasadka miejsca na klub, ktore jest dosc gleboko schowane.

    Pomozecie?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    serio nikt nie wie jak sie dobrac do pasow?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    przeprasza za opoznienie, troche mnie nie bylo dzieki za pomoc!

Podobne wątki

  1. Wymiana pasów bezpieczeństwa
    Przez czarny w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-02-2016, 14:36
  2. pasy bezpieczeństwa
    Przez adrian120991 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2015, 14:10
  3. pas bezpieczenstwa kierowca
    Przez Skyline-R34 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-10-2014, 02:25
  4. Pasy bezpieczeństwa - zacinają się
    Przez Jaqob w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-08-2011, 20:31
  5. Kontrolka pasów
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •