Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Płukanie układu chłodzenia

  1. #1
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128

    Płukanie układu chłodzenia

    Cześć wszystkim,

    Przymierzam się do wymiany płynu w układzie chłodzenia, bo po podglądzie jego stanu w zbiorniczku wyrównawczym okazuje się że dobrze by było o zrobić.
    Pytanko - czy ktoś może podrzucić link do wątku, gdzie ( mam nadzieję jest opisana cała procedura?
    Szukałem na forum pod różnymi hasłami, ale jakoś nie mogę trafić.
    Jeśli nie ma gotowego opisu, to może ktoś mógłby w paru punkach to sklecić, łącznie z info jakiego preparatu używał do tego?

    Pytanie dodatkowe - przy zakupie nowego zbiorniczka wyrównawczego wystarczy kierować się modelem i typem silnika, czy na coś jeszcze warto zwrócić uwagę? - na alledrogo jest tego sporo i dlatego dopytuję.

    Dzięki za pomoc!

  2. #2
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Co do zbiorniczka to ja kupiłemjakiś z alledrogo i nie był to jakiś mega drogi zbiorniczek, działa i wygląda jak nowy a to najważniejsze
    Co do płukania układu to ja zastosowałem płukanke do układów chłodzenia wurth bo sama wymiana płynu nie usunie większości syfu, który zalega w układzie.
    Procedura, którą zastosowałem to

    1 zalanie płukanki oraz zastosowanie się do zaleceń producenta na opakowaniu
    2 spuszczasz płyn z układu i zalewasz wody destylowanej po czym rozgrzewasz silnik aby załączył się duży obieg, kontrolując poziom wody w zbiorniczku wyrównawczym
    3 spuszczasz wodę, którą wlałeś obserwując kolor cieczy, który musi być jak woda a zapewne będzie leciało za pierwszym razem coś w rodzaju wody z błotnistej kałuży
    - procedure nalewania i spuszczania wody destylwoanej powtarzasz do momentu aż ciecz wydobywająca się z układu będzie wyglądała jak woda czyli jakies 3-4 razy.
    ( za każdym razem nalewamy nowej, czystej wody do układu ;P)
    4 zalewasz na koniec nowego płynu, rozgrzewasz silnik kontrolując poziom w zbiorniczku wyrównawczym

  3. #3
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Cytat Zamieszczone przez TT8N Zobacz posta
    Co do zbiorniczka to ja kupiłemjakiś z alledrogo i nie był to jakiś mega drogi zbiorniczek, działa i wygląda jak nowy a to najważniejsze
    Co do płukania układu to ja zastosowałem płukanke do układów chłodzenia wurth bo sama wymiana płynu nie usunie większości syfu, który zalega w układzie.
    Procedura, którą zastosowałem to

    1 zalanie płukanki oraz zastosowanie się do zaleceń producenta na opakowaniu
    2 spuszczasz płyn z układu i zalewasz wody destylowanej po czym rozgrzewasz silnik aby załączył się duży obieg, kontrolując poziom wody w zbiorniczku wyrównawczym
    3 spuszczasz wodę, którą wlałeś obserwując kolor cieczy, który musi być jak woda a zapewne będzie leciało za pierwszym razem coś w rodzaju wody z błotnistej kałuży
    - procedure nalewania i spuszczania wody destylwoanej powtarzasz do momentu aż ciecz wydobywająca się z układu będzie wyglądała jak woda czyli jakies 3-4 razy.
    ( za każdym razem nalewamy nowej, czystej wody do układu ;P)
    4 zalewasz na koniec nowego płynu, rozgrzewasz silnik kontrolując poziom w zbiorniczku wyrównawczym
    Czyli płyn np. taki:

    http://allegro.pl/wurth-plyn-do-pluk...727234144.html

    Ile tego zużyłeś u siebie?

    A później ponowne napełnienie może być tym:

    http://allegro.pl/plyn-do-chlodnicy-...5.html#thumb/1

    I też pytanie ile tego wchodzi w układ?

    Może ktoś z forum ma dobre ceny na te płyny?

  4. #4
    Awatar Bejrut
    Dołączył
    Dec 2013
    Płeć
    Skąd
    Krk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2001
    Kolor
    silver
    Posty
    389
    Pamiętaj tylko, że po dobrej płukance mogą pojawić się nieszczelności w układzie. Ja niestety ochoczo zabrałem się za płukankę w tamtym roku i skończyło się zalewaniem prestona do uszczelniania chłodnic:/

  5. #5
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Cytat Zamieszczone przez Bejrut Zobacz posta
    Pamiętaj tylko, że po dobrej płukance mogą pojawić się nieszczelności w układzie. Ja niestety ochoczo zabrałem się za płukankę w tamtym roku i skończyło się zalewaniem prestona do uszczelniania chłodnic:/
    Dzięki za info.
    Może jeszcze odpowiedź na moje 2 ostatnie pytania?

  6. #6
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Co do tego wurtha to juz nie pamietam dokladnie ale tam w aukcji masz info 250 ml wystarcza na 10l będziesz miał dokłądnie opisane na opakowaniu jakie proporcje zastsować. Możesz specjalnie stworzyć słąbsze stęzenie z obawy na wytworzenie nieszczelności
    Tak jak wyżej napisane może się okazać, że po wypłukaniu silnym środkiem pojawią się jakieś przecieki, z doborem płynu szedłbym tylko w ori bądź pewien zamiennik trzymający normy ponieważ ma to związek z wytrącaniem się osadu z tych tainch/marketowych płynów a tego się chcemy przecież pozbyć z układu.

  7. #7
    Awatar Łukasz_TT
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa/Częstochowa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Kolor
    Black
    Posty
    128
    Hej,

    A co myślicie o tej chemii:

    DO WYPŁUKANIA:
    http://www.petrostar.pl/chemia/pluka...ml,p1116002406
    DO ( OPCJONALNEGO ) USZCZELNIENIA:
    http://www.petrostar.pl/chemia/uszcz...0ml,p203075204
    PŁYN DO CHŁODNIC:
    http://www.petrostar.pl/plyny-eksplo...-4l,p950807456

    I najważniejsze - ile płynu wchodzi w układ chłodzenia? - czy baniak 4L wystarczy?

    Pozdrawiam.

  8. #8
    Awatar piernick
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Szczcin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12
    Z tego co się orientowałem to pojemność układu chłodniczego 5l


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Awatar TT8N
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    ETM
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    xxx
    Rocznik
    1410
    Kolor
    gunpowder
    Posty
    190
    Jeśli chodzi o płyn do chłodnic to ja bym tylko i wyłącznie rozglądał sie za ori, zamienniki( masówki na stacjach) jak to by nie zachęcały nas innowacyjnymi technologiami to potrafią zostawić wytrącający się z czasem osad, który to może nam zababrać zbiorniczek wyrównawczy.
    Warto pamiętać, że w przypadku zastosowania koncentratu należy mieć na uwadzę aby wyliczając proporcje wody destylwoanej do koncentratu według informacji zawartych na etykiecie, odjąć celowo ok 0,5L wody dla tego, że podczas wypłukiwania "błotka" z układu, wlaliśmy wody destylwoanej, która cała nam nie zleciała i nadal w ukłądzie mamy conajmniej 0,5l wody destylwoanej.
    Więc stosując dokłądną proporcję przed zalaniem ukłądu, otrzymamy stężenie niższe niż chcieliśmy otrzymać.
    Ostatnio edytowane przez TT8N ; 25-05-2017 o 06:15

  10. #10
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Panowie mam takie pytanie. Z racji tego że na wiosnę idzie wymiana u mnie chłodnicy jak i całego płynu, przez własne niedopatrzenie zakupiłem g12+ zielony z Preston. I teraz czy mogę taki wlac do tt? Oczywiście nie jako dolewka tylko całkiem nowy płyn w układzie

Podobne wątki

  1. przewód układu chłodzenia 8L9121086K
    Przez szczygiel w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-08-2017, 13:13
  2. węże układu chłodzenia
    Przez piotrek_1221 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-12-2016, 01:17
  3. węże układu chłodzenia
    Przez ameri w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-12-2016, 15:43
  4. MK1 [8N] Odpowietrzanie układu chłodzenia
    Przez Kemese w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2016, 18:17
  5. FIS - kontrolka układu chłodzenia
    Przez ksolk w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-06-2014, 23:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •