Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Zestaw Bluetooth pod fabryczne radio TT 8N

  1. #1

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279

    Zestaw Bluetooth pod fabryczne radio TT 8N

    Zastanawiam się na zamontowaniem zestawu Bluetooth pod fabryczne Radio mojej TT.

    Chodzi mi głównie o możliwość odbierania rozmów telefonicznych, a jeśli przy tym będzie dodatkowo możliwość słuchania muzyki odtwarzanej z telefonu to jeszcze lepiej.

    Wiem że chyba występował fabryczny zestaw, jednak chyba nie na tyle popularny aby wejść w posiadanie takiego.

    Moja TT fabrycznie wyposażona była w zestaw głśnomówiący jednak nie bluetooth (chyba że o czymś nie wiem)

    Po przekopaniu internetu mam trzy opcje:

    MOTOROLA WIRELESS CAR KIT Bluetooth HFW8000

    NOKIA CK 100 ISO

    BURY CC9048

    Czy ktoś z was może ma cos takiego zamontowane i może podzielić się swoją opinią.

  2. #2

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Heja
    Ja mam zamontowany zestaw parrota 9000, nie chcialem zadnych dodatkowych ekranow i innych gadzetow, instalacja beznadziejnie prosta, wpinasz pomiedzy fabryczne kostki ,,audio,, a radio, mikrofon mozesz łatwo wpiac w licznik, w gorna kratke a centralke za licznik, przewody dosyc długie. Calosc niewidoczna i obslugiwana malym pilotem badz telefonem.
    Ja obsluguje 6s bez problemu. Pytanie jaki telefon chcesz podpiac, poszczegolne zestawy obsluguja pewne telefony, upewnij sie ze te zestawy je obsluguja. Jesli masz fabryczne radio, podczas dzwonienia lub sluchania muzyki wyswietla sie napis phone na radiu i duzym fisie. Fajny dyskretny gadzet. Modul Fiscon dodatkowo powinien rzucac pelne info na full fis ale niestety nie mam jak stestowac

  3. #3

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Dzięki za szybką odpowiedź. Jednak Twój zestaw jest dwa razy droższy od tych które ja wymieniłem.

    Ja będę próbował użyć jak najwięcej z oryginalnej instalacji to znaczy mikrofon, zasilanie, oraz wejście audio do radia.

    Czy mam ktoś numer części oryginalnego modułu Bluetooth? Mimo że posiadam instrukcję serwisową nie mogę znależć ani schematów ani lokalizacji gdzie był montowany fabrycznie.

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Tego parrota kupilem za 50 na all..., oczywiscie uzywany, nowy kosztuje troche.....
    Co do instalacji zajmuje ok 15 min, mikrofon mozna uzyc ori, tylko koncowka jest na ,,jack,,
    Calosc po prostu jest wpinana w instalacje i stamtad zasila zestaw jak i korzysta z glosnikow. W nastepne 15 min
    Przywracasz wszystko do stanu pierwotnego, zadnego ciecia kabli czy lutowania. Mysle ze to wszystko
    To podobne pudelka, nie ma tam nic specjalnego. Nie tracisz tez zmieniarki cd. Co do bluetootha fabrycznego do mk1 to mnie zaciekawiles bo ja o Takim nie slyszalem.

  5. #5
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Cytat Zamieszczone przez piotrdul Zobacz posta
    Dzięki za szybką odpowiedź. Jednak Twój zestaw jest dwa razy droższy od tych które ja wymieniłem.

    Ja będę próbował użyć jak najwięcej z oryginalnej instalacji to znaczy mikrofon, zasilanie, oraz wejście audio do radia.

    Czy mam ktoś numer części oryginalnego modułu Bluetooth? Mimo że posiadam instrukcję serwisową nie mogę znależć ani schematów ani lokalizacji gdzie był montowany fabrycznie.
    Z tego co sie orientuje to w mk1 nie bylo bluetootha. Bylo gniazdo mmi na polokraglej zaslepce z tylu tunela (pod cup holderem), a mikrofon byl montowany w podsufitce pomiedzy czujnikami ruchu (za tym waskim grillem). sam telefon mial podstawe aluminiowa montowana na wysokosci recznego lub na desce rozdzielczej. Takze wszystko bylo laczone poprzez kabel mmi oraz odzielna opcjonalna sluchawke wiec nie ma mowy o Bluetooth.

    Kolega dobrze Ci radzi, i sam rowniez dobrze kombinujesz. Najlatwiej bedzie zalozyc akcesoryjny zestaw z Bluetooth, najtanszy i najprostrzy. Osobiscie mam Parrota z wyswietlaczem, raz sparowany i moglby w zasadzie nie istniec bo wszystko i tak robie z pozycji telefonu. Takze tani modul z mikrofonem podpinany pod ori wiazke radia, mikrofon chowasz gdzie Ci pasuje i po sprawie.

  6. #6

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Ja zdecydowalem sie tylko dlatego na parrota bo to stara firma, ktora nawet po dluzszym czasie wypuszcza aktualizacje, wiec nawet na leciwym modelu mozna obsluzyc nowe telefony ale kazdy wybiera to co chce, jak mi sie uda upolowac panel
    Od nawigacji z joystickiem to przerobie pilota od zestawu i bedzie w tunelu, mam namiary na goscia ktory na nowo
    Pomaluje przyciski i naniesie nowe symbole, wtedy pozbede pilota i zasilanie bedzie z instalacji a nie baterii. Kazdy po swojemu kombinuje

  7. #7
    Awatar Matee
    Dołączył
    Nov 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    ALMS
    Kolor
    Avus Pearl
    Posty
    267
    Jeśli dla kogoś rozmowy są na drugim miejscu, to kilku znajomych ma i poleca wynalazek od Xiaomi Roidmi 2S - wychodzi najtaniej a jakość podobno przyzwoita. Jest od diabła testów i opracowań, na ile rzetelnych ciężko powiedzieć.
    Ale za niecałą stówkę można mieć przyzwoitą jakość muzyki z telefonu i być może w miarę sensowne rozmowy. Ja sam nie testowałem tego sprzętu, ale słyszałem go i marketowe transmitery FM z łatwopalnego plastiku bije na głowę.

  8. #8

    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Dubaj, Z.E.A.
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    279
    Informacja o aktualizacjach dla Parota troche mnie do niego przekonala.
    W kwestii febrycznego rozwiazania mialem nadzieje wykozystac fabryczna wiazke, miec opcje diagnostyki przez VagCom.
    Ostatecznie skonczy sie prawdopodobnie ze zaloze zestaw Parota, a temat fabrycznego Bluetooth sprobuje w wolnej chwili czy zadziala jak podepne np. taki z A3 czy A4.

  9. #9
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970
    Możesz tez kupić zmieniarkę mp3 Bluetooth - jest tam funkcja zestawu głośnomówiącego, słuchanie muzyki przez Bluetooth streaming, aux albo przez usb. Minus jest taki , ze zestaw głośnomówiący działa tylko jak masz radio ustawione na zmieniarkę CD. Mi to nie przeszkadza bo mam fabryczny zestaw głośnomówiący.
    . Ja kupiłem taka i jestem zadowolony. http://allegro.pl/showitem/description/6602198485.html

    Dokupić jeszcze warto przejściówkę żeby kostki nie kroić

    Można iść w dension ale jest droższe, możliwe ze jakość muzyki lepsza (tu czuć jednak różnice w przypadku Bluetooth w stosunku do radia/ płyty CD )


    Pozdrawiam
    Miki

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    13
    Dokopie temat. Czy parrot 3100 będzie kompatybilny z ori radiem w tt n8 ?

  11. #11

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2007
    Kolor
    czarny
    Posty
    272
    Zależy co kolega ma na myśli ? wszystkie zestawy parrota to sprzęt uniwersalny który ma działać w każdym samochodzie - jest wpinany pomiędzy instalacje złącz/kostek samochodowych a sprzęt grający. Nie posiada wyświetlania na fisie
    Niestety model 3100 jest przestarzałym modelem, który nie obsłuży wielu smartfonów. Model 9000, 9100, 9200 obsługuje większość nowych smartfonów na androidzie i iOS'ie. Dodatkowo można wgrywać nowsze softy które poszerzają jego funkcjonalność.
    9000 - bez wyświetlacza
    9100 - prosty zewn. wyświetlacz 1 linijkowy
    9200 - mały zewn. kolorowy ekran graficzny

    Podłączenie to żadna filozofia, wpina się kostki iso pomiędzy instalacje, łączy kabelek "Mute" z wiązki czerwonej kostki od radia. Parrot podczas odbierania połączenia wycisza radio i rzuca rozmowę na głośniki.
    Jeśli ktoś posiada duży FIS pojawia się napis PHONE.Mikrofon lepiej skołować od starej instalacji audi(pełno na all....gro) a nie parrotowy - idealnie pasuje w liczniku u góry i jest niewidoczny w kratce. Ot cała filozofija

  12. #12

    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    13
    Dzięki, to szukam 9000

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Fabryczne navi i porady przed kupnem
    Przez akrisu w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-08-2017, 22:55
  2. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 09:49
  3. Jak podłączyć zestaw bluetooth Nokia do radia Concert
    Przez PAHO w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 15:55
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 06:02
  5. Pytanie o fabryczne reflektory TT 8N0
    Przez jasiel w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-10-2011, 19:21

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •