Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: MK2 Problem ze stanem paliwa

  1. #1
    Awatar raper54
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    RACIBORZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    66

    MK2 Problem ze stanem paliwa

    TT mk2 2011 1.8tfsi
    Auto po wypadku bylo zrobione w Polsce, a teraz wrocilo na lawecie do Niemiec.
    Wszystko ok, tylko problem w tym, ze ciagle wskazowka paliwa jest na dole.
    Dzwignie sie moze 2mm. Ostatnio pisalem na forum i doradzono mi, zeby sprawdzic plywak.
    Rozebralismy z kolega z tylu pod siedyeniami, ale bez wyciagania pompy zeby poruszac plywakiem, ale nic to nie pomoglo.
    Bak byl prawie pelny. Dodam jeszcze, ze swieci sie na Fisie `Bitte Tanken'. Slyszalem, ze w audikach psuja sie wskazniki wskazowek,
    jednak jakby to bylo przyczyna to przy takiej ilosci paliwa w Baku nie powinien swiecic sie `komornik`, bo bierze wartosci z elektryki, a nie
    z polozenia wskazowki. Chyba, ze sie myle? Nie mam tu zA BARDZO dostepu do Vaga. Jakby to byl problem z plywakiem to mozna byloby pompe wymontowac i zabrac do Polski do zrobienia.
    Moze ktos mial podobny problem w mk2 `?Dodam jescye zdjecia pewnego sterownika. za co jest on odpowiedzialny?nie ma to Zwiazku z tym ?
    PS: Przepraszam za brak Polskich znakow.


    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Nikt nic ?
    Ostatnio edytowane przez hubi_pl ; 02-05-2017 o 08:07

  2. #2
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,038
    Ja bym jednak zaczynał od sczytania błędów w aucie - kup sobie kabel i sam będziesz mógł to zrobić.

  3. #3
    Awatar raper54
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    RACIBORZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Ja bym jednak zaczynał od sczytania błędów w aucie - kup sobie kabel i sam będziesz mógł to zrobić.
    Tutaj obok jest audi i za 10 euro podlaczaja komputer wiec sie jitro przejade . Wiem ze wazne tez zeby zrobic test wskazowek licznika, bo slydzalem ze silniczko wskazowek nawalaja .

  4. #4
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez raper54 Zobacz posta
    Tutaj obok jest audi i za 10 euro podlaczaja komputer wiec sie jitro przejade . Wiem ze wazne tez zeby zrobic test wskazowek licznika, bo slydzalem ze silniczko wskazowek nawalaja .
    Tak, ale w MK1 8N a nie w MK2 8J...w MK2 liczniki już nie padają.
    Mnie natomiast zastanawia czy w MK2 na pewno są pływaki???....hmmm...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  5. #5
    Awatar raper54
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    RACIBORZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    66
    Po kilku wizytach w warsztatach wkoncu bez terminu sprawdzili mi i bledow niema . Zrobili test zegarow. Wszystkoe wskazowki chodza . Wiec zostaje plywak ? JERRY co miales na mysli, ze niema plywakow w 8j ? A co to jest za kostka niebi3ska co dodalem zdjecie ? Moze byc ze to jest uszkodzone ?

  6. #6
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez raper54 Zobacz posta
    Po kilku wizytach w warsztatach wkoncu bez terminu sprawdzili mi i bledow niema . Zrobili test zegarow. Wszystkoe wskazowki chodza . Wiec zostaje plywak ? JERRY co miales na mysli, ze niema plywakow w 8j ? A co to jest za kostka niebi3ska co dodalem zdjecie ? Moze byc ze to jest uszkodzone ?
    Chodzi mi o to że w MK2 sposób wizualizacji stanu paliwa na liczniku nie jest prosty w stylu: pływak i czujnik który daje sygnał bezpośrednio na blat.

    Podczas pewnej podróży po Europie w jednej MK2 zdarzył się niespodziewany postój - auto zgasło i nie chciało odpalić. Jak się później okazało zabrakło paliwa w baku, mimo że wskazówka pokazywała stan ponad połowę. Dopiero po lekkim dotankowaniu pokazała prawidłowy stan czyli prawie zero. Tak na szybko wykminiliśmy że stan paliwa może być określany na zasadzie szacowania poprzez przepływomierz ilości powietrza idącego do silnika i ilości dawkowanego paliwa. Ta MK2 parę chwil przez awarią miała lekko ostry przejazd po serpentynach i "wir" w baku musiał być (dodam jeszcze tylko że seryjna nie była)
    Te Terrere Terrere terererererere …

  7. #7
    Awatar raper54
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    RACIBORZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Chodzi mi o to że w MK2 sposób wizualizacji stanu paliwa na liczniku nie jest prosty w stylu: pływak i czujnik który daje sygnał bezpośrednio na blat.

    Podczas pewnej podróży po Europie w jednej MK2 zdarzył się niespodziewany postój - auto zgasło i nie chciało odpalić. Jak się później okazało zabrakło paliwa w baku, mimo że wskazówka pokazywała stan ponad połowę. Dopiero po lekkim dotankowaniu pokazała prawidłowy stan czyli prawie zero. Tak na szybko wykminiliśmy że stan paliwa może być określany na zasadzie szacowania poprzez przepływomierz ilości powietrza idącego do silnika i ilości dawkowanego paliwa. Ta MK2 parę chwil przez awarią miała lekko ostry przejazd po serpentynach i "wir" w baku musiał być (dodam jeszcze tylko że seryjna nie była)
    Ja to ostatnio rozebralem pod tylnym siedzeniem i podnioslem tylko pompe bez wyciaganoa jej i byl wodoczny plywak . Myslalem, ze soe zawiesil o nim poruszam ale nic nie dalo . Dxisiaj dzwonolem do Polski i cena teho plywaka to 420zl . Astronomiczna cena jak na plywak .

  8. #8
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez raper54 Zobacz posta
    Ja to ostatnio rozebralem pod tylnym siedzeniem i podnioslem tylko pompe bez wyciaganoa jej i byl wodoczny plywak . Myslalem, ze soe zawiesil o nim poruszam ale nic nie dalo . Dxisiaj dzwonolem do Polski i cena teho plywaka to 420zl . Astronomiczna cena jak na plywak .
    Aha, no to czyli jestem w błędzie w takim razie A nie lepiej kupić używkę??
    Te Terrere Terrere terererererere …

  9. #9
    Awatar raper54
    Dołączył
    Feb 2013
    Płeć
    Skąd
    RACIBORZ
    Pojemność
    1.8T
    KM
    160
    Rocznik
    2011
    Kolor
    czarny
    Posty
    66
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Aha, no to czyli jestem w błędzie w takim razie A nie lepiej kupić używkę??
    Jasne ze lepiej tylko nigdzie nie moge znalezc uzywanej :/

  10. #10
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez raper54 Zobacz posta
    Jasne ze lepiej tylko nigdzie nie moge znalezc uzywanej :/
    Z innego V.A.G. może będzie pasować.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 06:58
  2. Wskaźnik paliwa
    Przez lukasTRN w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 08:53
  3. Problem z czujnikiem poziomu paliwa ! :)
    Przez fox w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 16:46
  4. Problem ze wskaznikiem paliwa
    Przez bastianek1 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-04-2009, 21:38
  5. Problem z wskaznikiem paliwa.
    Przez emy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2008, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •