Dobry wieczór wszystkim Forumowiczom!

Jestem tu nowa, bo przed chwileczką założyłam konto. Przeszukałam też forum, ale niestety nie znalazłam informacji, która byłaby mi pomocna...

Chciałabym się Was zapytać, jaki olej silnikowy najlepiej wlać do mojej nowej TTki?

Kupiłam ją sobie na prima aprilisowy prezent. Samochód ściągnięty z Holandii. Chciałam wymienić rozrząd, olej i filtry, jednak pojawił się problem, ponieważ nie ma nigdzie żadnej informacji, jaki olej znajduje się obecnie w silniku... Czy macie może coś do zaproponowania?

No i ostatnio pojawił się problem... Wracając ostatnio od znajomych, zadzwonili do mnie, że pod moim samochodem została na parkingu jakaś plama... Niestety ja nie miałam możliwości zaobserwowania tego u siebie pod blokiem, ponieważ samochód stoi na takim żużlowym parkingu... I faktycznie - okazało się, że ucieka mi gdzieś płyn chłodniczy, pojawił mi się nawet komunikat na desce rozdzielczej... Czy może macie jakiś pomysł na to, jaka to może być usterka?

Czekam na wolny termin u mechanika i chciałam się poradzić Speców od TT-tek Co wlać do silnika i gdzie szukać ewentualnie wycieku?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję Wam za pomoc!

Pozdrawiam i życzę dobrej nocy!