Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: 1.8t apx grzeje sie na wysokich obrotach

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    293
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    7

    1.8t apx grzeje sie na wysokich obrotach

    Cześć,
    Mam problem, mam TT 2000R 1.8T APX zrobiony na 290 km/415nm. Ostatnio silnik zaczął mi się przegrzewać na wysokich obrotach, po odpaleniu na zimym nagrzeja się standartowo i trzyma temperature na wolnych obrotach lecz wystarczy przejechac 500m i temp rośnie w górę. Po zatrzymaniu bez gaszenia odrazu wraca do 90C. Temp silnika potwierdza VAG więc to nie FIS.
    Po podłączeniu kompa pokazuję błąd za wysoki odczyt z czujnika temp, wymieniłem wszystkie i bez zmian. Jedna osoba mi podpowiadała żebym zmienił pompe wody przy rozrządzie bo stała się nie wydolna jednak nie chciałbym zwalać rozrządu bez powodu.

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    W naczyniu wyrownawczym plyn jest czysty??

  3. #3
    Awatar markow
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    wroclaw
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2009
    Kolor
    biel
    Posty
    332
    Kiedy rozrząd robiony?I czy komplet??

  4. #4
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Sprawdziłbym jeszcze wiatraki, czy oba działają i poprawnie się włączają jak wzrasta temperatura.
    __________________________
    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez markow Zobacz posta
    Kiedy rozrząd robiony?I czy komplet??
    Ja też bym szedł w wymianę pompy wody...
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #6
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    W mojej TT wskazania zegara temperatury przekraczają 90 stopni przy faktycznej temperaturze cieczy powyżej 100 stopni (wg vag i wg 49 kanał klimatronika). Czytałem, że VAGi tak mają, jednak musiałby się wypowiedzieć ktoś kompetentny. Z tym, że ja mam całkowicie padnięty duży went chłodnicy i przy 100-kilku stopniach rusza jak wściekły mały went i zbija do 92 stopni.

  7. #7
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Pompa wody w takim przypadku to najlepsze co Cię mogłoby spotkać.
    Ważne - auto się nie gotuje na jałowym? może stać nawet i godzinę i z temperaturą jest wszystko ok?
    Dlaczego dopytuję o takie informacje - jeśli na jałowym jest ok to cały układ chłodzenia jest ok - wentylatory, chłodnica, elektryka do tego
    Jeśli grzeje się pod obciążeniem, czyli podczas normalnej jazdy (nie pałowaniu) to masz tematy - pompa wody, wywalona uszczelka pod głowica, pęknięta głowica.

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    293
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    7
    W odpowiedzi na wasze pytania:
    Płyn piękny czysty nie ubywa nie przybywa,
    Rozrząd robił poprzedni własciciel lecz wydaje mi się że wymienił sam pasek..
    Wiatraki chodza elektryka wszystko ok.

    Co do auta ma 105kkm potwierdzone po vinie, silnik suchutki bez starych wycieków zaschniętych itp.

    czerniel2 - Tak jak piszesz, stać może i pół dnia i pięknie 90 trzyma a tylko gdzieś pojedziesz i już rośnie. Ciężko stwierdzić co by mogło być z tego co wypisałeś ponieważ pompa wody rolka działa i jest sucha jeżeli coś się stało to od strony wirnika. Uszczelka pod głowicą z zewnątrz wygląda idealnie nie ma jakiś zapoceń więc jeżeli coś się stało to w środkowej części uszczelki. A co do głowicy pękniętej to się nie dowiem bez zwalania. Dodam tylko że stan techniczny auta się nie zmienił tzn mocy ile miało tyle ma praca silnika taka sama, jedynie podczas jazdy się grzeje.

  9. #9
    Awatar delleto
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Denim Z5W
    Posty
    473
    Może coś być z głowicą, pompą wody. Uszczelka z zewnątrz nie musi się pocić, może wyglądać jak nówka. Jeżeli spaliny uciekają, którymś z kanałów do ukł. chłodzenia to sprawdź szczelność za pomocą tych testów:
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...692360248.html
    lub
    http://allegro.pl/tester-szczelnosci...7-6c3be5bb21e8
    Jak płyn w tym testerze zmieni kolor na żółty-żółtawy, cokolwiek się zabarwi będziesz wiedział że trzeba głowice zrzucić i remont zrobić (instrukcję jak to wykonać na tych aukcjach są lub w internetach) - w sumie jak programie AUTO MARZĘŃ Kup i Zrób. A jak nie to szukasz dalej. Test tani a w sumie nakieruję gdzie szukać winy.

    Zerknij jeszcze termostat - może jakiś felerny masz i nie puszcza na duży obieg. Kup dobry w ASO lub z dobrych zamienników - wymień i zobacz.
    Ostatnio edytowane przez delleto ; 24-04-2017 o 08:33

  10. #10
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Najczęstsze uszkodzenie pompy polega na uszkodzeniu plastikowego wirnika, albo pęka, albo odkleja sie od metalowego trzpienia.

    Uszczelki pod głową z zewnątrz też się nie zbada.

    Wymieniaj pompę

  11. #11

    Dołączył
    Dec 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    293
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarna
    Posty
    7
    Po części już wiadomo, pompa wody była pęknięta w pół. Zanim to zrobiłem auto postało dwa miesiące i ostatnio po odpaleniu pochodziło 40 sec, zaczeło chodzić jakby na 3 garach i zgasło.. dalej nie do odpalenia. Robiąc wczoraj rozrząd zmieniłem swiece. według komputera jest wszystko ok. Po poskładaniu auta chciałem przepalić lecz znowu pochodziło 40 sec zaczeło chodzić jak traktor podławiło się i zgasło.
    Pękła mi obejma zaraz za turbo łącząca portki z wydechem, obejmę będę miał dopiero po weekendzie. Czy przez tą nieszczelność może się tak zachowywać auto? obawiam się że oprócz rozrządu czeka mnie glowica .. : )

Podobne wątki

  1. Głośny stukot przy wysokich obrotach.
    Przez Offca1988 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-07-2016, 18:34
  2. Problem ze skrzynia biegow na Wysokich Obrotach :/ Sprzeglo ?
    Przez zarowa09 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 12:53
  3. grzeje na wolnych obrotach jak cholerra jasna ..
    Przez skiba1492 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2012, 20:52
  4. Głosne gwizdanie przy wysokich obrotach
    Przez maniakTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 22:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •