Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 32

Wątek: Montaz butli gazowej we wnęce bagażnika.

  1. #16
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Cytat Zamieszczone przez Daras Zobacz posta
    Ja będę również zakładał LPG. Długo upierałem się, że jak stać kogoś na TT to i na lanie benzyny tym bardziej, ale wyszło na to, że szkoda mi wyjeżdżać w dalsze trasy z powodu cen paliw :P

    Gadałem z Per-derem o gazie i też ma pod samą górę butlę ok 50l. Na początku miał wlew w zderzaku, potem jak pisał przełożył to pod klapkę wlewu PB. U mnie też facet stwierdził, że z wlewem w tym miejscu nie ma problemu pomimo ciasnoty (w którejś TT ponoć już tak montował).

    Jak mechanik twierdzi, że nie ma opcji umieścić tam wlew gazu, to porozmawiajcie z innym, bo to jest wykonalne

    Ja decyduję się na mniejszą butlę, z racji braku miejsca na schowanie sprzętu ze styropianowego wkładu (lewarek to -6cm od podłogi do butli +kompresor, klucze itp). W nadkole nie będę tego wciskał, bo tam już całość wypełnia wzmacniacz subwoofera No i dekielek membrany na fi 29cm też trzeba gdzieś ulokować.

    Tylko zwróć uwagę na spalanie i zasięg na zbiorniku. Ja mam butlę ok 52 litry, wchodzi 40 litrów przy tankowaniu i robię na tym około 320 - w porywach do 340 km. Nieraz człowieka szlag trafia jak zostaje kilka km do domu a trzeba znowu zatankować. Ja akurat jeżdżę TT bardzo dużo i trasy Wrocław-Warszawa na jednym zbiorniku nie pociągnę a gdyby się dało to było by pięknie Aaaaale bagażnik jest duży to sobie zbiornik i 200 litrów mogę wrzucić

  2. #17
    Awatar humidorek
    Dołączył
    Jul 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    2.0T
    KM
    342
    Rocznik
    2008
    Kolor
    czarny DSG
    Posty
    2,015
    Można też jechać z przyczepką-cysterną, bo bagażnik się czasem przydaje...
    Na szczeście mamy już w kraju trochę więcej niż 5 stacji tankowania, więc tragedii nie ma. A trasę Wawa-Wrocław to i na benzynie nie jest łatwo zrobić na jednym baku, a czasem nawet na dwóch i koledzy muszą dowieźć kanisterek

  3. #18
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    jak się goni tych co są za Tobą to tak jest.

  4. #19
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez Daras Zobacz posta
    Długo upierałem się, że jak stać kogoś na TT to i na lanie benzyny tym bardziej
    Ciekawe podejście, biorąc pod uwagę że na forum pojawia się sporo aut, które swoją wartością oscylują w granicach zadbanej skody Fabii... Sorry Panowie, ale zabrzmiało to dość groteskowo

  5. #20
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    Można też jechać z przyczepką-cysterną, bo bagażnik się czasem przydaje...
    Na szczeście mamy już w kraju trochę więcej niż 5 stacji tankowania, więc tragedii nie ma. A trasę Wawa-Wrocław to i na benzynie nie jest łatwo zrobić na jednym baku, a czasem nawet na dwóch i koledzy muszą dowieźć kanisterek
    Zgadza się, kilka stacji się znajdzie ale jest różnica między spalaniem 12l/100km przy 140 km/h i 17l/100km przy 200km/h. A jak kogoś goni czas to tyle ile nadrobi jadąc trochę szybciej zmarnuje na stacji benzynowej tankując. Na pb pali tyle samo, tylko ze do baku wchodzi 10 litrów więcej a benzyna 2x droższa. Polecam też przestrzeń bagażową na tylnej kanapie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #21
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Ciekawe podejście, biorąc pod uwagę że na forum pojawia się sporo aut, które swoją wartością oscylują w granicach zadbanej skody Fabii... Sorry Panowie, ale zabrzmiało to dość groteskowo
    ogólnie , gdyby nie wymyślono lpg, dużo starych aut z większymi silnikami nie byłoby opłacalne w eksploatacji. Dzięki temu ceny aut też spadają. Zobaczcie , za 5 tyś można kupić Citroena C5 z 2001/2002r. z V6 pod maską ( idealne pod lpg) i do tego w pełnej opcji i wbrew pozorom bardziej zadbane niż te małe motory. Bo ktoś jak kupował topową wersję , zazwyczaj o nią dbał , ponieważ miał na to środki.

  7. #22
    Awatar piernick
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Szczcin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Czarny
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez Jerry Zobacz posta
    Jak dla mnie to jest rozbudowany system SAI w TT 8N z rynku USA....masz wersję USA?? Wtedy zamiast koła zapasowego powinieneś mieć kompresor na stanie w bagażniku o którym wcześniej mówiłem.
    Tak to jest wersja z USA a wspomniany przez Ciebie kompresor pewnie zadomowił się u któregoś z poprzednich właścicieli.

    Butla 60l będzie w bagażniku i zajmie około 1/3 powierzchni co mi nie przeszkadza bo i tak wożę tam tylko powietrze.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #23
    Awatar PiotrekHIT
    Dołączył
    Feb 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa Saska Kępa
    Pojemność
    brak
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    3,019
    też miałem wersję USA i u mnie była dojazdówka i żadnych kompresorów czy styropianów.

  9. #24
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez PiotrekHIT Zobacz posta
    też miałem wersję USA i u mnie była dojazdówka i żadnych kompresorów czy styropianów.
    Bo wypadły przy dzwonie i tył dospawano z EU

    A tak serio to były różne wersje układu SAI na rynek USA a dodatkowo tutaj mamy wersję 180 a nie 225Q.
    Te Terrere Terrere terererererere …

  10. #25

    Dołączył
    Mar 2017
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2005
    Kolor
    grantowy
    Posty
    3
    Mam wersję USA i we wnęce na zapas jest ten garb plus koło dojazdowe. Butla niestety musiała pójść na do bagażnika.
    Natomiast wlew gazu mam zamontowany pod rejestracją, przymocowaną od góry na zawiasach a od dołu na magnesach. Całkiem wygodne rozwiązanie - odchylam i tankuję.

    Co do zasięgu to na ok 40 litrach robię 250km,a często nawet bliżej 200km

  11. #26

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Ja dużych tras nie robię, więc aż tak mi nie zależy na dużym zbiorniku. Robię auto jak najbardziej praktyczne, więc LPG przydałoby się, kiedy myślę jeździć tym autem przynajmniej 3 lata. O samochód dbam na ile fundusze mi pozwalają.

  12. #27
    Awatar minibigii
    Dołączył
    Nov 2016
    Płeć
    Skąd
    Rawicz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1998
    Kolor
    srebrny
    Posty
    89
    "Co do zasięgu to na ok 40 litrach robię 250km,a często nawet bliżej 200km" Dziwne ponieważ na 33l gazu robię równe 330~340km.

  13. #28
    Awatar Vik88
    Dołączył
    Jun 2014
    Płeć
    Skąd
    Kędzierzyn-Koźle
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    231
    Cytat Zamieszczone przez minibigii Zobacz posta
    "Co do zasięgu to na ok 40 litrach robię 250km,a często nawet bliżej 200km" Dziwne ponieważ na 33l gazu robię równe 330~340km.
    Już nie kłóćmy się o detale. Na 40 litrach gazu robię od 240 do 320 km w zależności od tego czy mi się spieszy Ostatnio zrobiłem 410 km i zastanawiałem się czy aby na pewni zresetowałem licznik po nabiciu butli bo takiego wyniku nie wykręciła nawet moja narzeczona


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  14. #29
    Awatar Mela
    Dołączył
    Oct 2015
    Płeć
    Skąd
    Rzeszów/Sieniawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    91
    Cytat Zamieszczone przez Vik88 Zobacz posta
    Już nie kłóćmy się o detale. Na 40 litrach gazu robię od 240 do 320 km w zależności od tego czy mi się spieszy Ostatnio zrobiłem 410 km i zastanawiałem się czy aby na pewni zresetowałem licznik po nabiciu butli bo takiego wyniku nie wykręciła nawet moja narzeczona


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    U mnie podobnie, na 40 litrach robię od 300-350 km. Mi udało się na 42,37 litra przejechać 424 km, co przyniosło spalanie 9,99

  15. #30

    Dołączył
    Feb 2017
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    124
    Cytat Zamieszczone przez Mela Zobacz posta
    U mnie podobnie, na 40 litrach robię od 300-350 km. Mi udało się na 42,37 litra przejechać 424 km, co przyniosło spalanie 9,99
    Benzyny 1.8T 180KM spaliło mi średnio 9,0l (oczywiście jeśli w 3 cyklach zmienia się bieg na wyższy przy max 2,5K obrotów), więc myślę, że i taki sam wynik można osiągnąć na instalacji gazowej. Mój znajomy z silnikiem 1.6 (100KM) w Golfie ma średnie spalanie 6l benzyna i zaledwie 5,3l gazu Jak widać można jeździć oszczędnie przy oparach

Podobne wątki

  1. montaż tempomatu
    Przez BelfegorTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 05-11-2019, 00:46
  2. Montaż tempomatu
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-04-2016, 19:40
  3. Montaz LED bixenon
    Przez KpRacing w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 19:34
  4. Montaz anteny cb w MK2
    Przez BLACKOUT TT w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 13:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •