Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 28

Wątek: Nisko i szeroko - stara szkoła tuningu - Passat B6

  1. #1
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098

    Nisko i szeroko - stara szkoła tuningu - Passat B6

    Nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek będzie sens zakładania tematu mojego dupowozu, ale z nudów postanowiłem pokazać czym poruszam się od kilku lat. To auto, którym poruszam się na co dzień, którym wożę córkę do szkoły, jeżdżę na zakupy, zjeździłem nim pół Europy podczas różnych wypadów na wakacje itp i zawsze uważałem, że ma taki pozostać, prosty, seryjny, bez żadnych przeróbek.
    Niestety, ale nieuleczalna choroba modyfikacji w samochodach, na którą zapadłem już blisko 20 lat temu dłubiąc moje pierwsze auto okazała się silniejsza niż zdrowy rozsądek.
    I tak oto moje auto, które zostało przeze mnie zakupione w niemieckim (tak, tu nie ma pomyłki) salonie VW w 2008 roku jako seryjny 170KM 2.0TDI Sportline aż do tego roku był w 100% seryjny.
    Jako, że auto po 9 latach użytkowania ma dopiero 114.000km przebiegu to postanowiłem, że przy wgrywaniu wirusa nie ma co się bać i można go zrobić nieco bardziej hardcorowo, dlatego przyrosty były dość znaczne jak na sam program:





    Auto zaczęło jechać,

    Następnie po kilku latach chorowania na ten konkretnie wzór kół kupiłem Vosseny CVT i gwint, niestety nie udało się kupić wszystkich o tej samej szerokości, więc mam z przodu 19" 9J z mocno naciągniętymi oponami 215x35. Z tyłu natomiast mam koła 10J i jeszcze bardziej naciągnięte opony 225x35.



    Tu zdjęcie na seryjnym zawieszeniu Sportline





    Oczywiście nie widziałem sensu montażu tych kół do seryjnego zawieszenia na dłużej jak kilka dni, dlatego wleciał też gwint. Z tyłu całkowicie wywaliłem talerzyki do regulacji wysokości, żeby siadło możliwie jak najniżej, a przód wyregulowałem, żeby było równo.
    Przepraszam za brak lepszych zdjęć, nie myślałem o żadnych sesjach itp, dlatego takie komórkowe zdjęcia na tą chwilę muszą wystarczyć






  2. #2
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,359
    Felga i gwint zrobiły robotę. Ładnie się teraz prezentuje.
    __________________________
    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Mnie osobiście taki naciąg się nie podoba.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  4. #4
    Awatar Klusek
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    3xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    179
    No i nawet najnudniejsze auto mozna troche odsswiezyc dalej do jazdy na codzien ?

  5. #5
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Mnie osobiście taki naciąg się nie podoba.
    ma prawo, każdy ma swój gust, np ja pierwsze naciągi miałem w 2005 roku w Astrze F, zawsze mi się podobały i gust mi się przez lata mocno nie zmienił

    Cytat Zamieszczone przez Klusek Zobacz posta
    dalej do jazdy na codzien ?
    tak, nadal to rodzinne i główne auto w domu

  6. #6
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    U mnie też po TT przyszedł czas na Passata B6 (co prawda nie od razu bo przez lekko ponad rok miałem jeszcze epizod z E46), głównie z uwagi na potrzebę posiadania rodzinnego kombi (wózki i te sprawy ).
    Z auta jestem bardzo zadowolony, ale hamulec "ręczny" to w tym aucie totalna porażka



    Odnośnie Twojego auta- super wyglądają te felgi, naciąg to już wiadomo- kwestia gustu, ja nawet bym się nad nim nie zastanawiał, głównie dlatego że zazwyczaj skupiałem się na szukaniu dobrych opon z rantem ochronnym, żeby jak najdłużej cieszyć się z niepoobdzieranych felg. Spytam retorycznie- czy jesteś jedynym kierowcą auta, czy też zdarza się udostępniać auto np. żonie? Da się przy tak naciągniętych oponach w ogóle wjechać pod jakikolwiek krawężnik?

  7. #7
    Awatar STELMI
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    207
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,098
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    Spytam retorycznie- czy jesteś jedynym kierowcą auta, czy też zdarza się udostępniać auto np. żonie? Da się przy tak naciągniętych oponach w ogóle wjechać pod jakikolwiek krawężnik?
    moja żona czasem nim jedzie, jak np wracamy od znajomych i nie jestem w stanie kierować Nie jeździ nim sama, jakoś wolę nadzorować Co do krawężników - nie da się podjechać, nawet nie próbuję

  8. #8
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Cytat Zamieszczone przez STELMI Zobacz posta
    moja żona czasem nim jedzie, jak np wracamy od znajomych i nie jestem w stanie kierować Nie jeździ nim sama, jakoś wolę nadzorować Co do krawężników - nie da się podjechać, nawet nie próbuję
    No właśnie, głównie z tego względu u mnie taki element nie zdałby egzaminu U siebie powrzucałem opony Continental Contisportcontact5 z rantem ochronnym i już kilka razy uratowały mi felgi.
    A felgi ogólnie bardzo mi się podobają, akurat aktualnie planuję zmieniać auto, prawdopodobnie na BMW e60 i będę poważnie rozważał ten wzór felg (oczywiście piszę jedynie o wzorze bo na oryginalne VOSSENy raczej nie będę się porywał).
    Tak czy inaczej, niech się Passerati dobrze sprawuje.

  9. #9
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Jak trakcja na rondzie?
    Wszystko fajnie wygląda, tylko po co Ci tyle mocy na takim naciągu, skoro właściwości przyczepności w zakręcie są... żadne
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez streetrace Zobacz posta
    Jak trakcja na rondzie?
    Wszystko fajnie wygląda, tylko po co Ci tyle mocy na takim naciągu, skoro właściwości przyczepności w zakręcie są... żadne
    Tak piszesz jakby, butowanie polegało wyłącznie na jeździe w zakrętach, nie przesadzaj że zero właściwości bo mimo że opon naciągnięta jak plandeka na żuku to przecież nie jest to łyżwa - coś tam klei. Ogólnie nie ma co rozkminiać o praktycznych walorach takiego tuningu. Nie po to naciągasz żeby latać tym po krawężnikach czy chodzić bokiem w zakrętach :P. Ma przykuwać uwagę, wyglądać ciut inaczej niż większa niż standard felga i na tym "walory" się kończą.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Mi się podoba. Zawsze jak widzę nawet w takim Paseratti, coś z gustem wykraczającego poza zakup większych kół i zmianę żarówek postojowych na niebieskie uważam za ok.
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez jasiel Zobacz posta
    ...ale hamulec "ręczny" to w tym aucie totalna porażka
    Trzeba było kupić amerykana

  12. #12
    Awatar streetrace
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    2.0T
    KM
    272
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Phantom
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez Kwinto Zobacz posta
    Tak piszesz jakby, butowanie polegało wyłącznie na jeździe w zakrętach, nie przesadzaj że zero właściwości bo mimo że opon naciągnięta jak plandeka na żuku to przecież nie jest to łyżwa - coś tam klei.

    Mi się podoba. Zawsze jak widzę nawet w takim Paseratti, coś z gustem wykraczającego poza zakup większych kół i zmianę żarówek postojowych na niebieskie uważam za ok.
    Co do butowania - zawsze gdzieś na końcu prostej pojawia się zakręt

    Ja nie mówie, że mi się nie podoba... wygląda to fajnie - każdy też ma swoje podejście do przeznaczenia auta - jeden powie, że 911 jest beznadziejne bo twarde i ma mały bagażnik, drugi że kocha to auto ponad inne, bo połyka każdy zakręt - a tego właśnie szuka...
    Także - rozumiem właściciela auta, co do gustu wizualnego... ale ja gdy szukam mocy, szukam też trakcji.
    Audi TTS.
    The Everyday Sportscar.

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    brak
    KM
    204
    Rocznik
    2018
    Kolor
    Volvo XC60
    Posty
    1,052
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    Trzeba było kupić amerykana
    To jest akurat prawda. Miałem takiego Passata w domu przez 30 miesięcy (okres leasingu). 2.0 TSI z 2007r wspominam go źle - psuło się wszystko - podświetlenie lusterek, elektryki drzwi, xenony, doświetlanie zakrętów, cewki. Hamulec ręczny nie działał często zimą przy dużych skokach napięcia aku. Po dwóch latach pojawiła się rdza pod listwami drzwi. Auto przestało mnie bawić jak skończyła się gwarancja. Sprzedałem je z jakim symbolicznym przebiegiem, modliłem się żeby dało radę przejechać przez bramę ale dało radę. Nigdy więcej go już później nie widziałem
    Nie jestem zupą pomidową żeby mnie wszyscy lubili

  14. #14
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja też mam w domu Passat'a i jakoś nie mam powodów do narzekań.
    Co do naciągu, to jak wspomniał Michał, problemem mogą okazać się zarówno zakręty i nierówności nawierzchni. Auto nie służy zapewne do jazdy od kreski do kreski.
    Ale to nie moje zmartwienie, kto co lubi.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  15. #15
    Awatar BelfegorTT
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    XxxxX
    Pojemność
    2.0T
    KM
    410
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebro
    Posty
    787
    Hehe modzenie fur to choroba nieuleczalna

    Widziałem tylko jakieś spy foto - teraz widząc całość mogę przyznać - gleba i felga robi robotę

    do zobaczenia gdzieś na mieście

Podobne wątki

  1. Passat z przebiegiem 1130000 km :-D
    Przez minibigii w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-03-2017, 13:08
  2. Passat B5 1.9 TDI Vag
    Przez ksolk w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 18:28
  3. Rybnik się kłania nisko:)
    Przez siwexx w dziale Tutaj się WITAMY!
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 11:33
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 00:35
  5. 4 new TT po tuningu na VOX
    Przez eb84 w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2007, 19:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •