Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: AJQ 1.8T 180KM 2000r. - silnik nierówno pracuje na luzie, brak wiązki przewodów

  1. #1
    Awatar Malin
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Butelkowy
    Posty
    15

    AJQ 1.8T 180KM 2000r. - za wysokie obroty, nieprawidłowa temp., brak wiązki przewodów

    Witam, od kilku dni jestem posiadaczem pięknego auta, jakim jest Audi TT 8N Roadster.
    Auto fajnie jeździ i nie brakuje mu mocy, ale praca silnika nie do końca jest prawidłowa, oto problemy:

    1. Temperatura silnika - silnik podczas jazdy nie nagrzewa się do 90st, jego temperatura dochodzi do około 75-80st i po przejechaniu 30km wciąż jest taka sama niezależnie od stylu jazdy, natomiast po zatrzymaniu się, gdy silnik popracuje kilka minut na luzie, temperatura bez problemu osiąga 90st i taka już się utrzymuje.

    2. Wysokie i nierówne obroty na biegu jałowym - silnik po odpaleniu zachowuje się normalnie, czyli pali bez problemu, obroty są około 1100, jak to na zimnym silniku. Natomiast po przejechaniu kilku kilometrów obroty na biegu jałowym zamiast spadać rosną, silnik pracuje nierówno i utrzymuje się w zakresie około 1500-1800 obrotów. Wygląda jak by miał chęć obniżyć obroty, ale coś mu nie pozwala - stąd nierówna praca. Dało by się to wytłumaczyć faktem, że silnik jest niedogrzany, ale nawet jak się zatrzymam i temperatura dojdzie do 90st obroty i tak nie spadają, a silnik pracuje tak samo nierówno i na zbyt wysokich obrotach.

    3. Brak wiązki przy silniku - auto oddałem do swojego sprawdzonego mechanika, który jednak nie specjalizuje się w Audi TT. Ustaliliśmy, że zaczniemy od wymiany termostatu. Podczas jego wymiany mechanik zadzwonił, że jego zdaniem brakuje wiązki przewodów przy silniku. Określił to, w ten sposób, że jest jego zdaniem brak wiązki do:
    - czujnika poziomu oleju
    - napinacza hydraulicznego na którym jest łańcuch od rozrządu (być może decyduje on o zmianach faz rozrządu)
    - pompy powietrza
    Są gniazda, w które nic nie jest wpięte i nie ma wtyczek, które by można było tam podpiąć, stąd takie wnioski.

    Aktualnie silnik ma wymieniony termostat i z tego co twierdzi mechanik problem z nagrzewaniem się do 90st najprawdopodobniej zniknął, ale nierówne i za wysokie obroty wciąż występują więc zostawiłem mu auto do jutra. No i zagadką są te brakujące wiązki, mechanik stwierdził że musiałby mieć drugie takie auto do porównania, aby stwierdzić czego tak naprawdę brakuje. Dodam, że silnik ma moc, a podpięcie pod komputer nie wykazało błędów.

    Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników forum, szczególnie w temacie jakiej wiązki brakuje i jaki może być tego powód. Czy ktoś może kombinował coś przy tym silniku? Jestem 6 właścicielem auta, a ostatni właściciel miał je bardzo krótko - od jesieni zeszłego roku - niewiele nim przejechał i twierdzi, że nie zauważył problemu z pracą silnika, więc nic się od niego nie dowiem (starszy człowiek i nie wygląda, aby kłamał). Auto ma na liczniku przebieg 114 tys. km i patrząc po stanie auta przebieg ten może być prawdziwy lub niewiele przekręcony. Auto całą ostatnią zimę przestało w garażu pod pokrowcem i podobno bez problemu odpaliło na wiosnę. Przepraszam za wszelkie błędy, o mój pierwszy wpis na tym forum i proszę o wskazówki co robić. Ewentualnie proszę o namiary na dobrego mechanika specjalizującego się w Audi TT w okolicach Legionowa/Warszawy. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Malin ; 20-04-2017 o 18:57

  2. #2
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Najprawdopodobniej brakuje czujnikow n249 n112, evap oraz ukladu SAI. I jest to bardzo czesto spotykany zabieg w 1.8t o ktorym poczytac sobie mozesz u nas na forum. Co do obrotow sugeruje na poczatek zaczac od adaptacji przepustnicy. Tak, jest rowniez odpowiednie onfo na forum jak to zrobic

    Ps. Nie zrazaj sie, spokojnie wszystko wyczutasz, co nie do konca bedzie jasne, dopytasz, i autko bedzie smigac

  3. #3
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez Malin Zobacz posta
    Witam, od kilku dni jestem posiadaczem pięknego auta, jakim jest Audi TT 8N Roadster.
    Auto fajnie jeździ i nie brakuje mu mocy, ale praca silnika nie do końca jest prawidłowa, oto problemy:

    1. Temperatura silnika - silnik podczas jazdy nie nagrzewa się do 90st, jego temperatura dochodzi do około 75-80st i po przejechaniu 30km wciąż jest taka sama niezależnie od stylu jazdy, natomiast po zatrzymaniu się, gdy silnik popracuje kilka minut na luzie, temperatura bez problemu osiąga 90st i taka już się utrzymuje.

    2. Wysokie i nierówne obroty na biegu jałowym - silnik po odpaleniu zachowuje się normalnie, czyli pali bez problemu, obroty są około 1100, jak to na zimnym silniku. Natomiast po przejechaniu kilku kilometrów obroty na biegu jałowym zamiast spadać rosną, silnik pracuje nierówno i utrzymuje się w zakresie około 1500-1800 obrotów. Wygląda jak by miał chęć obniżyć obroty, ale coś mu nie pozwala - stąd nierówna praca. Dało by się to wytłumaczyć faktem, że silnik jest niedogrzany, ale nawet jak się zatrzymam i temperatura dojdzie do 90st obroty i tak nie spadają, a silnik pracuje tak samo nierówno i na zbyt wysokich obrotach.

    3. Brak wiązki przy silniku - auto oddałem do swojego sprawdzonego mechanika, który jednak nie specjalizuje się w Audi TT. Ustaliliśmy, że zaczniemy od wymiany termostatu. Podczas jego wymiany mechanik zadzwonił, że jego zdaniem brakuje wiązki przewodów przy silniku. Określił to, w ten sposób, że jest jego zdaniem brak wiązki do:
    - czujnika poziomu oleju
    - napinacza hydraulicznego na którym jest łańcuch od rozrządu (być może decyduje on o zmianach faz rozrządu)
    - pompy powietrza
    Są gniazda, w które nic nie jest wpięte i nie ma wtyczek, które by można było tam podpiąć, stąd takie wnioski.

    Aktualnie silnik ma wymieniony termostat i z tego co twierdzi mechanik problem z nagrzewaniem się do 90st najprawdopodobniej zniknął, ale nierówne i za wysokie obroty wciąż występują więc zostawiłem mu auto do jutra. No i zagadką są te brakujące wiązki, mechanik stwierdził że musiałby mieć drugie takie auto do porównania, aby stwierdzić czego tak naprawdę brakuje. Dodam, że silnik ma moc, a podpięcie pod komputer nie wykazało błędów.

    Proszę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników forum, szczególnie w temacie jakiej wiązki brakuje i jaki może być tego powód. Czy ktoś może kombinował coś przy tym silniku? Jestem 6 właścicielem auta, a ostatni właściciel miał je bardzo krótko - od jesieni zeszłego roku - niewiele nim przejechał i twierdzi, że nie zauważył problemu z pracą silnika, więc nic się od niego nie dowiem (starszy człowiek i nie wygląda, aby kłamał). Auto ma na liczniku przebieg 114 tys. km i patrząc po stanie auta przebieg ten może być prawdziwy lub niewiele przekręcony. Auto całą ostatnią zimę przestało w garażu pod pokrowcem i podobno bez problemu odpaliło na wiosnę. Przepraszam za wszelkie błędy, o mój pierwszy wpis na tym forum i proszę o wskazówki co robić. Ewentualnie proszę o namiary na dobrego mechanika specjalizującego się w Audi TT w okolicach Legionowa/Warszawy. Pozdrawiam
    ad 1 - Na 1 ogień zawsze do wymiany czujnik temperatury (tego nie wymieniłeś) i termostat (napisz na jaki wymieniliście).

    ad 2 - Adaptacja bez czyszczenia bez sensu. Przepustnica na stół, wyczyścić, nowa uszczelka i skręcamy, przy okazji wykręć czujnik temp blisko przepustnicy (bardzo delikatnie) i też wyczyść. Potem adaptacja VAGiem, chociaż przepustnica sama się reguluje.

    Dobrego mechanika w tych okolicach? ze świecą szukać

    pzdr sąsiada

  4. #4
    Awatar Malin
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Butelkowy
    Posty
    15
    Panowie, dzięki za rady. Jutro rano dzwonię do mechanika i mówię mu co ma dalej robić. Jeszcze nie wiem na jaki termostat wymienił, powiedziałem mu tylko, aby wziął dobry i nie oszczędzał. Jutro się dowiem.

    Poniżej zamieszczam fotkę niezapiętego gniazda, może rozpoznacie czy ma to związek ze wspomnianym przez AcidTT "zabiegiem" i czy tak jest ok.



    Niestety za późno poprosiłem mechanika, aby zrobił zdjęcia "braków" i przesłał mi mms'em, gdyż zdążył już poprzykręcać wszystkie obudowy i tylko to jedno mógł zrobić. Może jutro przy dalszych pracach przy TT uda się zrobić pozostałe zdjęcia, aby mieć pewność, że "zabieg" został w przeszłości wykonany poprawnie.

    pozdrawiam i dziękuje

  5. #5
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    A gdzie go robisz?

  6. #6
    Awatar Malin
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Butelkowy
    Posty
    15
    Auto Eljas - Legionowo

  7. #7
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    Termostat dobry to tylko ASO, mnie już wkurzały te termostaty i w tt i w a6 kupiłem ori z ASO i koniec z problemami, zresztą te wszystkie zamienniki to się każdy w innej temp zamykał :>

  8. #8
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    To co masz odpiete na zdjeciu to wariator n205. Po co to i na co opisalem w poscie #2:

    http://www.klubtt.pl/showthread.php?...highlight=N205

    Koniecznie przeskanuj silnik vagiem w poszukiwaniu bledow.
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 21-04-2017 o 02:38

  9. #9
    Awatar Malin
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Butelkowy
    Posty
    15
    Witam,
    jestem po rozmowie z mechanikiem. Znalazł dziurę w odmie i będzie ją w pierwszej kolejności wymieniał. Ma zamówione już 2 czujniki temperatury do ewentualnej wymiany. Niestety nie sprawdzał błędów VAGiem, gdyż ma Autocom...

  10. #10
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Szczelnosc ukladu to podstawa jesli sa problemy z obrotami. A AUTOCOM sie nie komunikuje z audi z 2000 roku???? nie sadze. Jezeli temperatura jest ok na zegarach po wymianie termostatu to nie ma potrzeby wymieniac czujnikow tym bardziej jesli zamowil zamienniki ktore sa g. warte. Czujniki tylko ASO jak cos.

    Jest remat "temperatura" poczytaj go spokojnie i bedziesz wiedzial na czym stoisz. Zwroc uwage na to jak wyswietlic temp na wyswietlaczu klimatronica, kanal bodajze 53. Jednak moim zdabiem wymiana termostatu byla rozwiazaniem Twojego problemu. Wiec po co czujniki??

    Ps. Niech podlaczy tego autocoma i sprawdzi bledy. No co za gosc?!
    Ostatnio edytowane przez AcidTT ; 21-04-2017 o 07:59

  11. #11
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Nie przesadzajmy z tymi termostatami czy czujnikami ze tylko ASO, podjedziesz do IC przy torach i kup nie najtańsze i po kłopocie. Termo kupowałem bodajże whlera i było ok . To samo z czujnikiem temp, tylko ważne żeby kupił taki sam jak na aucie.

  12. #12
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Termostaty wymienialem 10tki razy w roznych autach i przewaznie kladlem getsa i bylo git. Natomiast czujniki temp to zdecydowanie aso. Jakos zamienniki trwaloscia nie grzesza. Jak trafisz dobry zamiennik porzadnej firmy to napewno pochodzi, ale wiekszosc to czajna-langa i te nie chodza.

  13. #13
    Awatar Malin
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Legionowo
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Butelkowy
    Posty
    15
    Witam, autko odebrane i teraz już silniczek fajnie chodzi.
    Zostało zrobione:
    1. Wymiana termostatu, stary już przepuszczał - mechanik mi go pokazał i wyraźnie nie był szczelny. Zdjęcie nowego poniżej.
    2. Wymieniona odma, w starej była nieszczelność.
    3. Czyszczenie przepustnicy i jej adaptacja, wymiana czujników temperatury nie była potrzebna. Autocom był w stanie diagnozować błędy, lecz do adaptacji przepustnicy potrzebny był VAG, Autocom nie miał tej opcji.

    Dzięki za pomoc!


Podobne wątki

  1. M and V - TT 1.8 quattro 180KM 2000r.
    Przez M and V w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 138
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 22:18
  2. xylo - TT FWD 180km 2000r
    Przez xylo w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-09-2009, 14:36

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •