Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: "MMI" w Audi TT MK1

  1. #1
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342

    "MMI" w Audi TT MK1

    Już jak kupiłem auTTko miałem zamysł zamontować tablet w nim, tak żeby nie szpecił całości dosyć skądinąd unikalnego wnętrza TT, ale też żeby był umiejscowiony w użytecznym miejscu.

    Tak wygląda całość








    Po skontaktowaniu się z naszym kolegą z forum: Łukaszem_TT, który zajmuje się drukiem 3D, godzinami dyskusji na tematy zbieżne, rozbieżne, itp w końcu jest w aucie Z tego miejsca pozdrawiam Łukasza za mega profesjonalne podejście do tematu

    Cały uchwyt składa się z dwóch części:
    1. Podstawa nakładana pod kratki nawiewu, skonstruowana tak, aby nawiewy mogły wejść z powrotem na swoje miejsce i były funkcjonalne. Pośrodku zatopione dwa magnesy, po to, żeby właściwy uchwyt stabilniej się trzymał.



    2. Uchwyt tak jak widzimy na zdjęciach w odpowiednim kształcie, żeby nawiewy miały więcej powierzchni do ujścia powietrza. Z tyłu uchwytu również zatopione są magnesy w celu lepszego trzymania. Do niego wkładany jest tablet (w moim przypadku Lenovo Tab2 A7-10F). Po prawej strony są utwory specjalnie pod ładowarkę micro-usb oraz mini-jack.





    Tutaj już z włożonym tabletem:





    Cały uchwyt umiejscowiony jest na tak, aby zachować jeszcze połowę środkowych kratek.
    Na tablecie zainstalowałem aplikację AutoMate oraz AIMP jako dodatkowy odtwarzacz audio podpięty pod Automate'a (aplikacja uruchamia się automatycznie, przy podłączeniu kabla zasilania do prądu). Całość kabli poprowadzona jest wewnątrz środkowej konsoli, więc wygląda to schludnie, nie licząc wystających kabelków po prawej.
    Dodatkowo mam podpięty pilot bluetooth (joystick w zasadzie), którym mogę szybko i wygodnie przełączać utwory.


    Całość jest umocowana w niedużej odległości od nawiewów i ukierunkowana na wprost. Przy moim wzroście (185cm) nie mam problemu z sięganiem do niego, żeby coś nacisnąć.





    Na razie są to moje pierwsze dni testowania całości, ale użytkuje się to dosyć wygodnie

  2. #2
    Awatar mrozu.mrozu
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    165
    Świetny patent
    Ja też myślałem o tablecie i zastanawiałem się nad rozwiązaniem. Dobrze, że przelałes szlak. Sprawdzałeś może czy jest możliwość używania tabletu jako wideorejestratora w tym położeniu ( torque albo yanosik mają taką opcję). Jeśli to nie tajemnica, to może podaj jeszcze koszt takiego uchwytu.
    Ostatnio edytowane przez mrozu.mrozu ; 20-04-2017 o 18:04

  3. #3
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    "MMI" w Audi TT MK1

    Proponuje wnękę 2 din (tylko gdzie kupić?)
    http://carbonmotors.eu/wp-content/up...ble-din-06.jpg

    Oraz tableto-radio http://allegro.pl/parrot-asteroid-sm...6.html#thumb/2


    Pozdrawiam
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 20-04-2017 o 18:14

  4. #4
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez mrozu.mrozu Zobacz posta
    Świetny patent
    Ja też myślałem o tablecie i zastanawiałem się nad rozwiązaniem. Dobrze, że przelałes szlak. Sprawdzałeś może czy jest możliwość używania tabletu jako wideorejestratora w tym położeniu ( torque albo yanosik mają taką opcję). Jeśli to nie tajemnica, to może podaj jeszcze koszt takiego uchwytu.
    Co do kosztu, to kontaktuj się z ŁukaszemTT, jak będziesz chciał to wykona dla Ciebie taki sam

    Co do wideorejestratora, to nie przejdzie, bo nie mam kamerki, a też wiesz, że te montowane w tabletach, nie grzeszą jakością


    Cytat Zamieszczone przez miki77 Zobacz posta
    Uchwyt to dostania za granicą, koszt w granicach 1000 zł No i zaburzasz nieco cały środek TT MK1
    Co do radia, to jakby już decydować się na takie rozwiązanie, to wybrałbym RNSa montowanego fabrycznie w Audi. Radia nie ori pomijając fatalną jakość audio często się wieszają. Sam posiadałem wcześniej w TT radio z wysuwanym ekranem 7 cali i byłem z niego średnio zadowolony.

  5. #5
    Awatar Quuuun
    Dołączył
    Sep 2015
    Płeć
    Skąd
    Zamość
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4XX
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    163
    No No wygląda na prawdę profi Tablet bardzo fajna sprawa, żeby interfejsy obd2 były bardziej rozwinięte to można by było używać od razu do podglądu parametrów, ale jak trochę potestowałem te interfejsy szału nie robią chyba, że ross tech wypuści rozszerzoną versje vcds mobile.

    Cytat Zamieszczone przez mrozu.mrozu Zobacz posta
    Świetny patent
    Ja też myślałem o tablecie i zastanawiałem się nad rozwiązaniem. Dobrze, że przelałes szlak. Sprawdzałeś może czy jest możliwość używania tabletu jako wideorejestratora w tym położeniu ( torque albo yanosik mają taką opcję). Jeśli to nie tajemnica, to może podaj jeszcze koszt takiego uchwytu.
    Kolega ma video-rejestrator, widać na zdjęciach więc pewnie nie będzie potrzebował, nie mniej jednak nagrywanie telefonem nie ważne w jakiej pozycji czy uchwycie w tt nie bardzo zdaje to egzamin.

  6. #6
    Awatar omerta
    Dołączył
    Apr 2015
    Płeć
    Skąd
    L 78H
    Pojemność
    1.8T
    KM
    ---
    Rocznik
    1999
    Kolor
    blu
    Posty
    702
    To dla Ciebie mial byc ten uchwyt. Dobrze wyglada. Mam nadzieje ze Lukasz zrobi dla mnie tak samo profi "konsole" pod wskaźniki: )

    Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Awatar AcidTT
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Ireland
    Pojemność
    1.8T
    KM
    Xxx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    LZ5W
    Posty
    4,222
    Fajnie Krzychu! W koncu masz co chciales gratki!

    Quuun do podgladu pracy masz obd racing log:

    http://m.ebay.ie/itm/222136547711

  8. #8
    Awatar mrozu.mrozu
    Dołączył
    May 2015
    Płeć
    Skąd
    Lubin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    165
    Do podglądu pracy dobry jest torque w wersji pro na androida
    Można ustawić wskaźniki różnych parametrów oraz powierzyć czas 0-100 lub na 1/4 mili i wiele innych.

    Wysłane z mojego D6633 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Awatar miki77
    Dołączył
    Sep 2016
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    234
    Rocznik
    2005
    Kolor
    gl.bl LZ7K
    Posty
    970

    "MMI" w Audi TT MK1

    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Co do kosztu, to kontaktuj się z ŁukaszemTT, jak będziesz chciał to wykona dla Ciebie taki sam

    Co do wideorejestratora, to nie przejdzie, bo nie mam kamerki, a też wiesz, że te montowane w tabletach, nie grzeszą jakością




    Uchwyt to dostania za granicą, koszt w granicach 1000 zł No i zaburzasz nieco cały środek TT MK1
    Co do radia, to jakby już decydować się na takie rozwiązanie, to wybrałbym RNSa montowanego fabrycznie w Audi. Radia nie ori pomijając fatalną jakość audio często się wieszają. Sam posiadałem wcześniej w TT radio z wysuwanym ekranem 7 cali i byłem z niego średnio zadowolony.
    Ponoć ten PARROT (to ta sama francuska f-ma co zestawy robi głośnomówiące) to jest inny niż wszystkie... i ze podobno nie ma konkurencyjnych produktów z uwagi na funkcje.
    działa pod andkiem, obsługa głosem (rozpoznaje polskie komendy) janosik tam chodzi, praktycznie każda aplikacja pod kontrola androida w tym automapa jak ktoś lubi, z muzyki np spotify. Radia internetowe, zwykle chyba tez. Łączność z internetem z telefonu albo można modem GSM przez usb na stale podłączyć. Wybieranie głosowe, odbieranie odrzucanie połączeń, zestaw głośnomówiący parrot. Jest trochę o tym na youtubach. Tylko ze drogie. Nie ma to nic wspólnego z wieszającymi chińszczyznami.

    Są jeszcze tańsze wersje w postaci tabletów (większa co ma to samo co 2 din i mniejsza mniej funkcjonalna) - wtedy pasowało by do tego zacnego uchwytu co zrobił kolega

    Przykładowe linki:
    http://allegro.pl/parrot-asteroid-ta...073367007.html

    Tego mini bym nie brał, nie chodzi janosik i inne ograniczenia
    http://allegro.pl/nawigacja-parrot-a...742602773.html


    Ps.
    nie handluje tym, tak to zachwalając, po prostu byłem bliski kupienia tego gadżetu do focusa, którym jeździ żona.

    Pozdrawiam
    Miki
    Ostatnio edytowane przez miki77 ; 20-04-2017 o 21:25

  10. #10
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Dodatkowo mam podpięty pilot bluetooth (joystick w zasadzie), którym mogę szybko i wygodnie przełączać utwory.
    Cytat Zamieszczone przez KrzysiuProgramista Zobacz posta
    Całość jest umocowana w niedużej odległości od nawiewów i ukierunkowana na wprost. Przy moim wzroście (185cm) nie mam problemu z sięganiem do niego, żeby coś nacisnąć.

  11. #11
    Awatar KrzysiuProgramista
    Dołączył
    Jun 2015
    Płeć
    Skąd
    Zgierz
    Pojemność
    2.0T
    KM
    292
    Rocznik
    2016
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,342
    Cytat Zamieszczone przez hubi_pl Zobacz posta
    No bo zależy co chcesz robić na tablecie Dwa kontrolery to zawsze lepiej niż jeden Mimo wszystko fizyczny przycisk zawsze będzie wygodniejszy od dotyku

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2016
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    brak
    Posty
    263
    Mi też brakowało uchwytu, tyle że na telefon na którym mam włączoną nawigację jednak całkiem inaczej obeszłem się z tym problemem. Przerobiłem popielniczkę na uchwyt na telefon i to w taki sposób, że dopiero po otwarciu popielniczki zamienia się ona w uchwyt. Po położeniu w nim telefonu nic nie wystaje ani nic niczego nie zasłania, komponuje się niemal jakby był fabryczny.

  13. #13
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ja mam inny patent na mocowanie telefonu i tabletu w samochodzie. Uchwyty magnetyczne. Małe, zgrabne, poręczne.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  14. #14
    Awatar hubi_pl
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Czerwony
    Posty
    7,037
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Ja mam inny patent na mocowanie telefonu i tabletu w samochodzie. Uchwyty magnetyczne. Małe, zgrabne, poręczne.
    Fajne są, ale jest niestety ingerencja w deskę. Tutaj jest rozwiązanie bezinwazyjne.

  15. #15
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Ingerencja w deskę, konsolę środkową czy cokolwiek za pomocą mocnej dwustronnej taśmy samoprzylepnej, która po odklejeniu nie pozostawia śladów. Sprawdzone.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Podobne wątki

  1. Średnice i jakość silikonów "Fmic" i "Re5pect"
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-02-2016, 04:45
  2. "Okazje" i "Cuda" z ogłoszeń z całego świata!
    Przez hubi_pl w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 09:57
  3. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 07-04-2014, 17:45
  4. blenda mk1 "zwykla" srebrna na 2 "rury" ;)
    Przez M and V w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 21:56
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2011, 09:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •